Krásne a moderné možnosti hraníc pre kvetinové záhony vlastnými rukami

Pri zdobení krajiny v krajine sa hlavná pozornosť venuje vypĺňaniu kvetinových záhonov, návrhu chodníkov, usporiadaniu kríkov a stromov.Kvetiny a ostatná vegetácia sú samozrejme okamžite zrejmé, dôležitými prvkami krajinného dizajnu sú však aj hranice kvetinových záhonov a chodníkov.Môžu byť zakúpené alebo vyrobené vlastnými rukami z rôznych šrotu.

Čo potrebujete na vytvorenie obrubníka[[PDN 26]

Hranice záhrady sa používajú na rámovanie kvetinových záhonov, trávnikov, chodníkov a chodníkov.Sú určené na to, aby obmedzili rast rastlín mimo určitej oblasti, zabránili vylúhovaniu, chránili okraje chodníkov pred zarastaním trávou, zabránili šíreniu spevnených ciest atď. Musia mať aj esteticky atraktívny vzhľad.

Zloženia pre kvetinové záhony, trávniky a chodníky logicky dopĺňajú zloženie.Zároveň je dôležité, aby dokonale zapadali do celkového dizajnu lokality, v súlade s okolitou vegetáciou, dekoráciou záhradných chodníkov a dokončovaním budov.Malo by sa tiež poznamenať, že niektoré obrubníky súskrytá položka. V počiatočnom štádiu by ste sa mali rozhodnúť o oblastiach, ktoré je potrebné oplotiť, ao výške peňazí, ktoré na ne plánujete minúť. Potom môžete pristúpiť k výberu konkrétnej možnosti plotu zo širokej škály tvarov, veľkostí, farieb a materiálov. Každá z nich má svoje výhody a funkčné obmedzenia, preto je potrebné sa riadiť ich budúcim cieľom.

Perfektne chráni kvety pred kvetinovými záhonmi, kvetinovými záhonmi alebo trávnikmi pred poškodením, sú vyrobené z plastových obrubníkov. Je pomerne silný a odolný, ale takmer nepostrehnuteľný a nemá dekoračné vlastnosti. Takéto hraničenie je tiež kombinované s akoukoľvek možnosťou skladieb na webe. Podobné vlastnosti majú plot vo forme kovovej pásky.

Drevené ploty majú krásny dekoratívny vzhľad. Trvanlivosť sa však nelíšia. Na mieste krajiny zdobenom v anglickom alebo vidieckom štýle budú tehlové hranice vyzerať veľkolepo. Pre milovníkov prírody bude plot vyrobený z prírodného kameňa vynikajúcou voľbou. Nainštalujte obrubníky nezávisle pod silou takmer každého vlastníka prímestskej oblasti. Zároveň môžu byť okrem hotových štruktúr vyrobené vlastnými rukami aj zo šrotu. Takéto ploty dodajú okolitej krajine úplnosť a upravený vzhľad.

Video „Ilustratívne video s príkladmi“

Kompilácia videa s príkladmi hraníc.

Možnostipopravy

Medzi najjednoduchšie inštalovateľné a cenovo dostupné sú plastové obrubníky. Sú schopní harmonicky ladiť s akýmkoľvek štýlom krajinného dizajnu lokality. Môžu byť použité na oplotenie chodníkov a chodieb najbizarnejších, vinutých tvarov, používaných na zarámovanie postelí a lemovanie kvetín vo viacvrstvových lôžkach.

Plastové okraje sa predávajú vo forme pásky, stočené alebo rozbité na kotúčiky. Pre inštaláciu nie je potrebné vykopávať výkop a vybaviť drenáž. Táto páska je pripevnená k zemi pomocou špeciálnych kotviacich kolíkov. Textúra typu prírodného kameňa, záhradných dosiek atď., Ako aj rôzne farby vám umožňujú zvoliť si pásku pre každú situáciu.

Kovový okraj sa tiež používa na zachovanie tvaru chodníkov a na zabránenie vyplavovania pôdy z kvetinových záhonov a záhonov. Rovnako ako plast, je to prvok ochrany, nie dekor. Takýto plot je vyrobený vo forme pružnej pásky z lacných zliatin medi, hliníka alebo ocele. Pri jeho inštalácii je vykopaná úzka priekopa asi 10 centimetrov hlboká, do ktorej je páska umiestnená a pokrytá extrahovanou zeminou. Súčasne by mala časť zeme s výškou asi 1,5–2 cm vyčnievať nad zem, ktorá je spoľahlivá a dosť trvanlivá.

Dizajn miesta sa môže vytvoriť pomocou dostupných materiálov.Najobľúbenejšie na výrobu obrubníkov vlastnými rukami je použitie plastu alebo sklafliaš.Plastové nehnije, vlhkosť ani mráz, takže bariéra týchto fliaš bude odolná.Hranice takýchto fliaš sa usadia veľmi jednoducho a rýchlo.Je potrebné, aby každý z nich odrezal krk a držal nohami hore nohami v zemi.Oplotenie s rovnakou výškou fliaš bude mať zvlášť atraktívny vzhľad.Na zlepšenie estetického vnímania je možné použiť aj fľaše rôznych farieb.

Na oplotenie sa okrem plastov môžu používať aj sklenené fľaše.Vykopávajú sa tiež do spodnej časti zeme hore, ale v takom prípade by ste mali dávať pozor, aby ste sklo náhodne nerozbili.Hranice z fliaš budú lacným spôsobom, ako ozdobiť miesto a chrániť kvety v záhonoch a vegetačných záhonoch.

Je tiež ľahké vyrobiť konkrétne obrubníky vlastnými rukami.Na tento účel sa používajú špeciálne plastické šablóny, ktoré sa nalievajú zmesou cementu, piesku a malej frakcie sutiny.Po vysušení sa výsledný obrubník položí do vopred vykopaného výkopu, na ktorého spodku je odtok z vrstiev sutiny a piesku.Pridanie špeciálnych zmäkčovadiel a farbív vám umožní vytvoriť krásne a odolné betónové záhradné obrubníky.

Stonea bude slúžiť ako dôstojná ozdoba prímestskej oblasti.

Na jeho usporiadanie sa používajú krásne formy štrku, úlomky škrupiny,pieskovec, vápenec, žula alebo mramor. Napriek značným nákladom na materiál sa investície do obrubníka vyplatia v plnej výške. Ak chcete oplotiť vlastnými rukami, mali by ste vykopať priekopu, na spodnej časti ktorej leží drenáž a vrstva agrofibru, ktorá zabraňuje klíčeniu buriny. Potom namontujte prvky plotu. Murivo môže byť „suché“ alebo s použitím cementovej malty naliatej do priekopy.

Prútený

Elegantnou možnosťou by bolo lemovanie kvetinových záhonov, postelí alebo prúteného trávnatého plotu. Chráni nielen kvety, trávu a ostatnú vegetáciu, ale dáva krajine teplý a útulný domov. Takúto hranicu nie je ťažké dosiahnuť vlastnými rukami. Na to budete potrebovať sadu takých materiálov, ako sú hrudky, tyčinky a vŕbové tyčinky rovnakej dĺžky. Hrudky kopajúce po celom obvode bariéry vo vzdialenosti dĺžky tyčí. Medzi nimi je nainštalovaných každých 5-10 cm palice. Tyčinky sú očistené od kôry, ošetrené ochranným antiseptikom a prepletené medzi tyčinkami a hrčkami.

vyrobené z dreva

Ekologický a elegantný drevený okraj. Na jeho výrobu môžete použiť dosky alebo tyče. Takýto plot je dobre zdobený farbou, pálením alebo rezbou. Je inštalovaný do vykopaného výkopu s drenážnou vrstvou sutiny na dne. Tyče priliehajú a spravidla sú v rovnakej výške. Ale niekedy sa plot stáva viacúrovňovým. Ak chcete predĺžiť životnosť stromuspracované špeciálnym antiseptikom.

z tehly

Ochrana kvetov v kvetinovej záhrade, s úspechom vegetácie lôžok alebo chodníkov v lokalite môžu byť plotom z tehly.Tento typ obrubníka je tradičný a pomerne populárny.Na jeho usporiadanie je vykopaný priekopa, ktorej dno je vyplnené zmesou cementu a piesku, a potom je kladenie tehál držané zvisle, rovno alebo pod určitým uhlom.Na zvýšenie dekoratívneho účinku je možné oplotenie natrieť špeciálnou farbou.

Mozaika

Obrubníková mozaika bude pôvodnou verziou rámovania kvetinových záhonov.Vyrába sa vlastnými rukami z takých materiálov, ako sú sklenené úlomky, kamienky, kamienky, kúsky keramických dlaždíc atď. Mozaika je pripevnená na čerstvú cementovú maltu okolo kvetinového záhonu.Je tiež možné, že základňa je vyrobená z dosiek, na ktoré sú nalepené prvky.Takáto hranica nielen chráni kvety, ale je tiež jedinečnou ozdobou miesta.

Hranica vo forme zákopu

Najjednoduchším a nevyžadujúcim žiadne materiálne náklady bude oplotenie vo forme kvetinového záhonu, záhonu alebo trávnika vykopaného okolo obvodu zákopu v tvare U.Jeho hĺbka je určená typom pôdy a koreňovým systémom rastlín.Spodok priekopy je zbavený zvyškov koreňov a kamienkov a je posiaty štiepkami alebo rašelinou.

Video „Pôvodné nápady pre prímestskú oblasť“

Orientačné video s originálnymi nápadmi.