Ako si vybrať najlepší záhradný nôž

Každé letné obyvateľstvo, záhradník, kvetinárka v arzenáli by malo mať na prácu v záhrade alebo na záhrade veľa rôznych nástrojov a príslušenstva: s rôznymi rastlinami a kríkmi. A ak nie sú žiadne špeciálne otázky týkajúce sa lopaty, zhrabovača a ďalších vecí, potom si vyberte prerezávač, záhradné nožnice alebo odrezávač, musíte sa opýtať a pochopiť, čo potrebujete. Tento článok vám pomôže lepšie porozumieť tomuto problému.

Typy nástrojov

Záhradný nôž je nástroj, ktorý má veľa výhod v porovnaní s bežným prerezávačom alebo pílkou. Zostali v minulosti a dávali prednosť najlepšej adaptácii záhrady. Po prvé, záhradný nôž je veľmi pohodlný, ľahko sa používa. Jeho dizajn je navrhnutý špeciálne na zníženie úsilia, ktoré musí záhradník vynaložiť pri rezaní vetiev stromu. Okrem toho je možné rezať vetvy s veľkým priemerom (až do asi päť centimetrov) bez toho, aby sa vynaložilo príliš veľké úsilie.
Existujú dva druhy potápačov - výložník a teleskopický.

Ak hovoríme o prvom formulári, potom má zvláštnosť, čo znamená, že je dodatočne vybavenýstacionárne zväčšenie veľkosti. Táto vlastnosť umožňuje rezať vetvy stromu v pomerne vysokej nadmorskej výške. Okrem toho nie je potrebné, aby každý používal rebrík alebo iné zariadenia na pomoc.

Takýto nôž je navyše vybavený pohodlnou rukoväťou, po ktorej sa nebudete cítiť unavení vo svojich rukách. A pomáha aktivovať výkonný rezací mechanizmus. Má vzhľad prevodového mechanizmu. Je to tento druh vývoja, ktorý vám umožní vyčistiť aj pomerne silné vetvy vo výškach a korunách stromov vo vašej záhrade.

Druhý typ je teleskopický a je vybavený osobitným predĺžením. Vďaka nemu môžete nastavovať dĺžku nástroja, a tým rozširovať polomer práce, konkrétne rezanie vetiev. Teraz máte možnosť ich odrezať dokonca aj zhora, keď stojíte na zemi. To sa dá urobiť so všetkými stromami vo vašej oblasti. Aktivácia takého záhradného holiaceho strojčeka je pomerne jednoduchá: stačí len urobiť nejakú prácu vlastnými rukami.

Okrem toho sa vďaka špeciálnemu rohatkovému mechanizmu zvýši sila nástroja, takže bude možné odrezať vetvu takmer akejkoľvek hrúbky. Stojí za zmienku, že také modely lopperov vám môžu pomôcť vyrovnať sa s vetvami dokonca aj na korunách stromov, pretože môžu byť až štyri metre dlhé. Na základe toho môžeme bezpečne povedať, že stojaci na zemi na stabilnom povrchu si môžete vybrať a odrezať konáre vo výške až šesť metrov.

Niektoré modely teleskopických záhradných delibrov môžu mať navyše na konci nástroja pílku. S pomocou takého zariadenia je možné rezať také vetvy vo vysokej nadmorskej výške, ktoré sú nad silou obvyklého loppera. Avšak toto praktické zariadenie má jednu nevýhodu, a to, že je pre nich nevhodné rezať vetvy v pomerne vysokej nadmorskej výške.

Video „Universal Loop Cutter“

V tomto videu vidíte prvky operácie univerzálneho lezenia.

Špecifikácie

Záhradný nôž má také technické vlastnosti, ktoré mu umožňujú odrezávať konáre a malé uzly. Vyzerá ako záhradník, ale jeho dlhé držadlá sú charakteristickým rysom. Svojou veľkosťou sa považuje za najväčší nástroj pre prácu v záhrade alebo na letnej chate, ktorá je určená na rezanie. Často majú dizajn, ktorý zahŕňa použitie dvoch úchytiek, ktoré sú vytvorené ako páka. Tieto ohrady môžu dosiahnuť dĺžku tridsať až deväťdesiat centimetrov, v závislosti od toho, ktoré konáre musíte rezať vlastnými rukami.

Niektoré druhy delibrov sa dajú rukami pohybovať od seba až do šírky do dvoch metrov. To je táto funkcia, ktorá vám umožňuje zvýšiť pevnosť nástroja, aby mu dal silu odrezať hrubšie konáre. Pomáha tiež dostať toto zariadenie k najvyšším vetvám stromov, ktoré rastú na vašom webe.

Ako si vybrať

K dnešnému dňuTrh ponúka pomerne široký výber rôznych potešiteľov. Môžete si vybrať a nájsť ten, ktorý je pre vás najvhodnejší podľa všetkých charakteristík: podľa ceny, veľkosti, výrobcu. Pri výbere tohto zariadenia však musíte vziať do úvahy ďalšie funkcie. Pretože aj keď si kúpite jeden z najdrahších nástrojov, budete môcť vyhodnotiť jeho kvalitu až po desiatich až pätnástich minútach práce s ním.

Áno, možno sa drahšie modely ľahšie a ľahšie strihajú. Je však potrebné vziať do úvahy skutočnosť, že lopatky oddeľovača boli ľahké. Toto odporúčajú mnohí skúsení záhradníci a záhradníci. Takéto nožnice vám umožnia pracovať dlhšie a po dlhej práci budete cítiť bolesť v rukách a spánku. Existuje tiež možnosť vyrobiť nástroj vlastnými rukami. O tomto nájdete samostatný článok na internete.

Okrem toho existujú také kliešte, ktoré sú vybavené iba jednou rukoväťou.V takýchto modeloch je zvláštnosťou to, že sa musí aktivovať pomocou špeciálneho lana.Môže sa vám to zdať pohodlnejšie. Ale skúsení záhradníci a záhradníci hovoria opak. Odporúčajú zvoliť záhradný nôž s dvoma držadlami.

Profesionálne tipy

Niekoľko tipov na nákup prerezávača, ktorý bol vyvinutý na základe životných skúseností. Vďaka nemu si môžete vybrať správny nástroj:

  • rukoväte musia byť trvanlivé. Skontrolujte ich vlastnými rukami;
  • Výkon prístroja môžete skontrolovať vyskúšaním na vetvehrúbka troch až štyroch centimetrov. Ak je výrobok chybný, praskne alebo sa dokonca zlomí;
  • je lepšie zvoliť záhradný nôž, ktorý má plastové alebo hliníkové časti. Hoci sa bude zdať ľahšia, súčasne sa rýchlo stane nepoužiteľnou;
  • váhy by mali byť dostatočne ľahké. Zvážte skutočnosť, že ju budete musieť udržať nad sebou, vlastnými rukami, a vykonať niektoré akcie. S ťažkým zariadením na dlhú dobu nebude fungovať;
  • najlepším spôsobom, ako kúpiť oddeľovač, je teleskopický pohľad na tento nástroj. Alebo môžete tiež nájsť ten, ktorý má obzvlášť dlhú priľnavosť. Pripomeňme, že môžu dosiahnuť štyri metre. Ak sa s ňou prispôsobíte, môžete rýchlo a ľahko dosiahnuť požadovaný výsledok.

Video „Opis práce teleskopického oddeľovača“

Vo videu je vysvetlenie montáže nového teleskopického oddeľovača a špecifiká jeho ďalšieho použitia na určený účel.