15 z najkrajších a najelegantnejších zelených ruží: mená, popisy a fotografie

Kvety iných odtieňov postupne nahrádzajú tradičné červené a gaštanové ruže. Zelené kvety sa tak stávajú čoraz obľúbenejšími u krajinárov a kvetinárov, o ktorých sa budeme zaoberať v našom článku.

Príbeh zelenej ruže

História svetlozeleného puku sa začala v roku 1782. Holandský vedec, botanik menom Mayer, náhodne zasadil stopku bielej ruže k starému trnu. V dôsledku tohto selekčného experimentu sa objavil ružový krík, ktorého púčiky mali tvar pohárika a mäkkú zelenú farbu lístkov.

Prvá zelená ruža sa objavila v roku 1782.

Nezvyčajná farba ruže spôsobila veľa kontroverzií a kontroverzií. Prvé odhady boli skeptické, ale napriek všetkému popularita kvetu rástla.Zelené ruže sa dnes často vyskytujú v domácich záhradkách a mestských parkoch.

Populárne odrody zelených ružíz fotografie

Vďaka vytrvalej práci a vytrvalosti zahraničných a domácich chovateľov sa chovalo niekoľko desiatok ruží zelenej farby.Zvážte popisy a fotografie tých najzaujímavejších.

Aelita

Lezecká ružica Aelita patrí do skupiny klimatických skupín.Kríková ruža sa vyznačuje tendenciou k intenzívnemu rastu a rýchlemu vývoju.Strelí odrody rázne a šíria sa.Plechové dosky majú tradičný podlhovastý eliptický tvar a tmavozelenú farbu s charakteristickým lesklým leskom.

Púčiky odrody Aelita sú veľké, froté, vysokého tvaru.Uvoľnite lístky.Okvetné lístky samotné sú natreté v jemnom zelenom odtieni.Po otvorení pukov sa objaví jemná nenápadná aróma.

Lezenie odrôd ruží Aelita

Chinensis Viridiflora

Zelená ruža alebo Chinensis Viridiflora je jedinečný kvet svojho druhu.Púčik sa nezbiera od lístkov, ale od mnohých sepálov.Z tohto kvetu vyžaruje príjemná a nenápadná vôňa.Na rozdiel od iných druhov a odrôd ruží si Chinensis Viridiflora dlho zachováva dekoratívnu kvalitu.Kultúra kvitne pred prvým mrazom.

Chinensis Viridiflora sa môže v kvetinárstve používať na zostavenie rôznych aranžovaní kvetov.Rezané kvety si zachovávajú svoj tvar po dlhú dobu.

Elfe

Odroda Elfe je pulzujúcim zástupcom lezúcich ruží s veľkým kvetom v horolezeckej skupine.Sníma vo zvislej polohe a rozľahlej.Pod váhou pukov môžu konáre klesnúť, ale nie spadnúť.So správnym podväzkom na podporu výhonkovRužové kríky majú krásny plynulý tvar.

Zvláštnosťou odrody sú veľké púčiky. Maximálny priemer kvetu je 14 cm. Okvetné lístky ruží Elfe sú vyfarbené do krehkého zelenožltého odtieňa.

Gloria Dei

Podľa recenzií záhradkárov možno odrodu Gloria Dei zaradiť do skupiny ružových kvetov, pretože vo farbe okvetných lístkov sú nazelenalé odtiene. V skutočnosti, pre púčiky tejto ruže sa vyznačuje pôvodnou zlatožluto-zelenou farbou s výrazným ružovým kvetom na okrajoch.

Púčiky Gloria Dei sú veľké a husto dvojité. Tvar kvetu pripomína širokú misku. Priemer v otvorenom stave sa pohybuje od 13 do 15 cm, priemerný počet lístkov je 45 kusov.

Gloria Dei
Elfe
Chinensis Viridiflora

Zelený čaj

Ružový zelený čaj je medzi záhradníkmi veľmi obľúbený. Medzi hlavné výhody patrí bohaté a dlhé kvitnutie, vysoká zimná odolnosť a možnosť pestovania v rôznych klimatických pásmach.

Púčiky zeleného čaju sú husto dvojité veľkosti (do 100 okvetných lístkov) a veľké. Uprostred kvetu mierne stúpa nad zvlnené extrémne lístky. Počas kvitnutia vydáva ruža vôňu, v ktorej sa zachytávajú tóny zeleného čaju.

Zelený čaj si dlho udržiaval svoj tvar v rozrezanom stave

Green Ice

Miniatúrna ruža Green Ice sa aktívne používa v krajinnom dizajne pre hraničné návrhy, vysokohorské šmykľavky, mixéry a rôzne kvetinové vzory.kompozície. Vďaka priaznivej klíme a náležitej starostlivosti vytvára kvet tri vlny kvitnutia. Púčiky froté a malé. Ako vegetácia rastie, biela farba okvetných lístkov nadobúda svetlozelený odtieň.

Púčiky odrody Green Ice sú kompaktné

Greensleeves

Greensleeves má medzi záhradníkmi nízku popularitu, kvetinári ju však vysoko oceňujú. Rastlina je silne proti čiernej škvrne a má tiež krátke obdobie kvitnutia. Zároveň sú rezom dokonale zachované ruže. Keď sa tvoria, okvetné lístky majú jemnú ružovú farbu a keď kvitnú, sú bledozelené.

Zelený diamant

Podpriemerná zvislá ružová kríkov zelená kosoštvorec vyzerá zaujímavo v soliternom a skupinovom pestovaní. Môže sa použiť na navrhovanie hraníc a vstupných skupín. Obsahuje odrody - dlhé kvitnutia a vysokú dekoratívnu kvalitu. Tak, ako kvitnúce svetloružové okvetné lístky sa stanú odtieňmi svetlozelenej a svetlo zelenej.

Limbo

Rose Limbaugh je hybridná odroda čaju. Je známa svojou dobrou imunitou proti plesniam, čiernym škvrnám a iným hubovým chorobám. Na rozdiel od iných ružových kríkov je Limbo odolný proti dažďu.

Púčiky sú veľké, husto dvojité (do 45 okvetných lístkov), citrónovozelenej farby. Spočiatku sa vytvaroval do tvaru podlhovastých kužeľov, potom získal tvar v tvare dlane. Okvetné lístky majú lemovaný okraj.

Limbo
Zelený diamant
Greensleeves

Vápno sublime

Irish Rose Lime Sublime patrí do skupiny floribund.Krík kvitne koncom mája.Doba kvitnutia trvá do prvých jesenných mrazov.Rose Bush sa nebojí jasného slnečného svetla, neprestáva kvitnúť, a to ani v obdobiach intenzívneho tepla a horúčavy.

Vápno sublime chované írskymi pestovateľmi

limonáda

Juhoamerickým chovateľom sa podarilo priniesť vysoko kvalitnú limonádu odrôd ruží.Kvet sa používa nielen v krajinnom dizajne, ale aj v kvetinárstve.Vyzerá zaujímavo v jednobarevných kyticiach a kvetinových aranžmánoch s viacerými formátmi.

Púčiky sú veľké, froté, v tvare šálky, svetlozelenej farby s bielou smotanou.Kvety vyžarujú nenápadnú vôňu zeleného jablka.

Limonáda vyzerá zaujímavo v rôznych floristických kompozíciách

Krásna zelená

Krásna zelená je jednou z poddimenzovaných ozdobných kvetín.Má vysokú zimnú otužilosť a dobrú odolnosť voči hubovým a bakteriálnym infekciám.Odrody púčikov sú malé, guľovitého tvaru, husto dvojité, so zeleným okrajom pozdĺž okraja okvetných lístkov.Priemer kvetu je iba 5 - 6 cm. Počet lístkov sa pohybuje od 60 do 70.

Super Green

Jednou z najkrajších odrôd je Super Green.Ruža má dlhú stonku (do 100 cm), masívne tmavo zelené listy a veľké biele svetlo zelené púčiky.V kvete je od 50 do 129 lístkov.

Super Green označuje tzvmódne odrody, ktoré sa bežne používajú vo floristickom dizajne.

St.Deň Patricka

Hybrid Tea RoseDeň Patricka nie je vhodný na pestovanie v regiónoch s drsnou klímou, pretože má nízku mieru zimnej odolnosti.Kríková ruža sa pestuje hlavne v južných oblastiach Ruska.

Púčiky sa spočiatku vyznačujú podlhovastým tvarom pohárika.Kvet postupne rastie a stáva sa ako široká miska alebo misa.Priemer kvetov je 10 - 12 cm, farba okvetných lístkov závisí od množstva slnečného žiarenia.Napríklad puky ruže rastúce v tieni majú zlatožltú farbu.Kríky pestované na slnku sú pokryté žlto-zelenými kvetmi.

St.Deň Patricka
Super Green
Lovely Green

Wimbledon

Čajovo-ružová ruža Wimbledon je vhodná na rezanie ajpre dekoráciu krajiny.Kvetina sa používa na vytváranie ružencov.Vyzerá to najpôsobivejšie v kombinácii s Pink Peak.

Wimbledon kvitne od konca jari do začiatku jesene.Intenzita farby pukov závisí od miesta pestovania ružovej kríky.S nedostatkom slnečného žiarenia sa zelený pigment stráca.Pohárik s odrodami pohárikov, veľký, stredne froté.Nachádza sa uprostred púčikov okvetia inherentné malinové červené okraje.

Hybridná čajová ruža Wimbledon

Video „Ako položiť ruženec na záhrade“

Toto video hovorí o pravidlách rozdelenia ruženca v záhrade.

Kombinácia s inými rastlinami v krajinnom dizajne

Zelené kvitnúce ruže sa čoraz viac používajú v krajinnom dizajne.V závislosti od odrodových a dekoratívnych charakteristík vybraného umiestnenia kvetu.Vysoké plodiny môžu byť vysadené soliterno.Nízko rastúce sú vhodné na vytváranie mixborderov a vysokohorských sklzov.

Zelená ruža sa harmonicky spája so zvončekom, líškami, šalviou, levanduľou, oreganom, tymiánom, klinčekom, lofantom, lobeliou, husľami, gejzírom a viacročnými bobuľami.

Neodporúčame pestovať zelenú ružu vedľa dahlias a gladioli.
Autorská rada

Zelené ruže sú skvelou alternatívou kvetov s púčikmi tradičnej červenej, vínovej, karmínovej alebo ružovej farby.Odrody neobvyklých farieb sa dajú použiť ako v krajine, tak aj v floristike.Hlavná vec je správne kombinovať rastliny.