Trvalé kvety odolné voči mrazu pre Ural

Trvalky, kvitnúce v Urale - skutočný nález pre záhradu, v ktorej nie sú stabilne mierne podmienky pre rastliny. Takéto kvety dokonale tolerujú chladné, mrazivé zimy a súčasne dokážu kvitnúť v krátkom, tvrdom lete, aby potešili oči majiteľa záhrady. Samozrejme, môžete ísť jednoduchým spôsobom - zasadiť jednoročné rastliny každý rok, ale to nie je vždy vhodné, súhlasíte. Je bezpečnejšie doplniť kvetinovú záhradu o odrody s dlhou životnosťou tak, aby každý rok kvitli.

petrklíče

Trvalky odolné voči mrazu nie sú také zriedkavé, ako by sa mohlo zdať. Existuje veľké množstvo odrôd, ktoré tolerujú nielen kolísanie teploty Uralu, ale produkujú aj krásne kvety. Prvý v našom zozname šampiónov v oblasti udržateľnosti - kvitnutie na záhrade začiatkom jari.

Primula - kvitne, keď je teplota vzduchu 10-12, kvety vydržia dlhšie, ak teplota nestúpne nad 16. Päťčlenné puky žltej, červenej, bielej farby tvoria dáždnikové kvetenstvo. Primrose zakrpatené rastliny, zriedka dosahujúce výšku 30 cm.

Snežienka je skorá rastlina s malými cibuľkami, tak pomenovaná kvôli jej schopnosti prepichnúť kôru snehu. snežienkaBiele kvety kvitnú jedným z prvých a uvoľňujú biele kvety so žltou škvrnou uprostred. Nízko rastúce snežienky zriedka rastú nad 15 - 17 cm.

Tulipán - Terry skoré a jednoduché skoré odrody sú ideálne pre jarnú záhradu. Výška rastlín dosahuje 15-30 cm, kvety sú veľké, jasne sfarbené.Tulipány sa môžu pestovať ako semená a cibule. Narcissus je ďalším zástupcom cibuľovitých rastlín. Zakrpatený, zriedka rastúci nad 15 cm, má narcis krásne púčiky neobvyklého tvaru - šesť okvetných lístkov a privechik vyčnievajúci vpred. Kvitne od polovice apríla - začiatkom mája.

Crocus je nízko cibuľovitá rastlina s malými fialovými alebo nežnými šupkami lila. Kvitne na začiatku až do polovice jari. Kandyk Sibírsky alebo Eritronium je cibuľovitá rastlina, ktorá rastie na 35 cm. Púčiky osamelé, svisle ružovo-fialové s jasne žltým prašníkom. Kvitnutie začína koncom apríla.

Astra Alpine - kvitne na jarnom a letnom konci, koncom mája. Malé viac púčikov sa veľmi podobajú sedmokráskám. Kríky rastú na 20 - 25 cm, šírka sa ďalej rozširuje. Farba pukov je rôzna: od sirény po tmavo červenú. Erantis Siberian - táto rastlina patrí do čeľade Blatouchy. Nízke a rovné stonky zdobia malé žlté púčiky. Erantes kvitne v máji.

Letné kvitnutie

Letné trvalé kvety sa na jar čestne pozerajú na vylepšovanie záhrad. Hlavné podmienky pre takétorastliny: včasné zalievanie, hnojivo a burina.Toto sú základné podmienky, pretože v drsnom podnebí nie je leto príliš dlhé a vaše výsadby budú potrebovať veľa sily, aby sa naplno rozkvitli.

Macešky sú prikryté rastliny, ktoré kvitnú koncom jari alebo začiatkom leta.To je známe pre malé pestré kvety, ktoré pokrývajú kríky.Sedmokrásky - kvitnúce koncom mája môžu kvitnúť celé leto.Tieto odrody, ktoré rastú v záhrade, majú púčiky s priemerom 3 až 8 cm s jemnou matnou farbou.

Bearded Iris - takto pomenovaný kvôli mnohým villi na spodnej časti kvetu, ktoré sú veľmi podobné brade.Veľké púčiky dúhovky sú dodávané v rôznych farbách, čo vám umožní ich rozmiestnenie v ľubovoľnom kvetinovom usporiadaní.Rastú až do 30 - 40 cm, takže je lepšie ich zasadiť do druhej alebo tretej rady postelí.

Lily martagon je cibuľovitá rastlina s neobvyklým tvarom kvetu, veľmi podobná tureckej pokrývke hlavy.Rastie až 30 cm, zdobené palmovými listami a púčikmi ružovej alebo bielej.Lily Pennsylvanskaya - na rozdiel od Kudrev dorastá do výšky 120 cm.Kvitne v júni až júli s poháriky v tvare pohárikov jasne červenej alebo oranžovej farby.

Hydrangea paniculate - hoci hortenzie sa z väčšej časti nemôžu pochváliť výdržou, paniculate subspecies rastie úžasne vo všetkých podmienkach.Rastie ako ker alebo malý strom, kvitne pyramidálnymi lamelami až do výšky 25 cm.Kvety biele alebo svetloružovéfarby so štyrmi okvetnými lístkami.

Lezecká ruža je horolezecký kôš s dlhými výhonkami do 5 m dlhý. Vyznačujú sa jasne zelenými stonkami a listami, ktoré sú pokryté malými froté púčiky.Lezenie ruže kvitne v prvej polovici leta, ale zachováva si bohatú zelenú farbu kríka po zvyšok sezóny.

Video „Vytrvalé kvety odolné proti mrazu“

Video odporúčania pre začínajúcich záhradníkov, aby pestovali rastliny odolné voči chladu vzáhrada.

Kvety na jeseň

Trvalky kvitnúce na jeseň budú posledným akordom kvetinovej symfónie vašej záhrady. Chryzantéma - skutočná ozdoba pre jesenné kvetinové záhony.Kríky chryzantémy s nádhernou výškou až 110 cm. Ale hlavnou črtou rastliny je množstvo kvetov rôznych farieb.Často sa stáva, že jeden krík produkuje až 100 dvojitých pukov, z ktorých každý dosahuje priemer 10 cm.

Rudbeckia je ďalším predstaviteľom jarnej Plejády s bujnými kríkmi až do výšky 250 cm, s veľkými kvetenstvo až do priemeru 10 cm.,Vďaka bohatosti farieb Rudbeckia je perlou akejkoľvek kvetinovej záhony.Phlox - vysoká rastlina s množstvom malých svetlých kvetov.Rôzne odrody kvetu Phlox v rôznych ročných obdobiach, ale Phlox maculata a Phlox paniculata sú ideálne pre jesenné kvetinové záhony.

Doronicum je krátka rastlina s dlhými stonkami.S príchodom jesenných kvetov jednotlivé koše so žltými kvetmi.Kórejská chryzantéma - odroda odolná voči mrazu, ktorá kvitne od začiatku septembra.V podoberozľahlý ker pokrytý rôznymi kvetenstvami pomaranča, lila, červeného alebo bieleho.

Astra trvalka - rastlina vysoká, dosahujúca 180 - 200 cm v poslednom štádiu rastu. Je náchylný pestovať kríky s veľkými púčikmi pozostávajúcimi z mnohých malých púčikov. Asters farby pre každý vkus, takže je to len otázka výberu tých správnych odtieňov a fit.

nechtíky lekárske - pestrofarebné tmavooranžové s vínovými vložkami púčikov na nízkej stonke alebo kríku. Sú schopní ozdobiť akékoľvek nízke kvetinové záhony. Keďže podmienky na stavenisku sú mimoriadne nenáročné, ľahko pokryjú už vyblednuté trvalé rastliny.

prístrešok kvetov na zimu

Trvalky sú väčšinou mrazuvzdorné a nevyžadujú osobitnú prípravu na zimu. Niektorí jednoducho musia byť odrezaní pri koreni a potom položení s otepľovacou vrstvou kompostu. Niektoré by mali byť pokryté fóliou. Ostatné trvalky si vyžadujú starostlivejšiu starostlivosť.

Ruže, chryzantémy, hortenzie a niektoré ďalšie vysoké druhy sa orežú na 20 až 30 cm, očistia sa od listov a poškodených častí. Lezecké rastliny sa odstránia z podpery a položia sa na zem po vyčistení sušených listov a výhonkov. Rastliny by sa mali zhlukovať rašelinou alebo pilinami, aby sa horná časť pokryla pradenom alebo lapnikom.

Ak pripravujete cibuľové rastliny na prezimovanie, zakorenené cibuľky zakryte smrekovými listami a mulčujte všetky ostatné zhora. Uistite sa, že na jar vašej cibuľky nie je výsadbazatopené.Týmto spôsobom môžete ľahko pripraviť trvalky na pokojnú zimu v záhrade.

Video „Dlhodobý mrazuvzdorný flox“

Video preskúmanie pestovania jedného z najviacznáme mrazuvzdorné viacročné rastliny - phlox.