Najkrajšie kvety odolné voči suchu pre kvetinové záhony

Suché leto je pre väčšinu rastlín veľký problém. Nie vždy úspešne prežijú slnko, takže ich musia buď zachrániť - usporiadaním tieňa, alebo ich nahradením kvetmi odolnými voči suchu. Kvetinové záhony, ktoré sa skladajú z týchto odrôd, ľahko tolerujú aj tie najvyššie teploty, ktoré poteší svieža kvetina na mieste.

Kvetiny milujúce slnko

Rastliny odolné voči suchu si získali najväčšiu obľubu, pretože mnohé z nich sú vytrvalé kvety, trávy a kríky. Mimochodom, používajú sa nielen na záhradnom pozemku - nenáročné rastliny sú vhodné na udržanie elegantného vzhľadu pozemkov na cintoríne. Kvetinové záhony v slnečných oblastiach budú zdobené mnohými trvalkami kvôli ich nenáročnosti na podmienky. Kvety odolné voči suchu sa vyskytujú vo veľkom počte, preto ich treba len usporiadať a užívať si kvety.

Pivoňka - napriek tomu, že kvitne koncom jari, na leto zdobí záhradu elegantným zeleným listom. Okrem toho je držiteľom rekordu na dlhovekosť a zriedka potrebuje transplantáciu. Khosta je okrasná rastlina, ktorej kvety pripomínajú zvončeky. Akékoľvek kvetinové záhony ozdobí množstvo farieb a výrazných listov.

Echinacea s veľkými mäsitými stonkami a kvetmi je ľahké zakoreniť na akejkoľvek pôde akýmkoľvek svetlom.Echinacea kvitne v lete a na jeseň, je vysoká. Stonky odolné voči suchu Echinacea ozdobia vašu záhradu aj mimo obdobia kvitnutia.

Záhradný harmanček - nespôsobí počas rastu žiadne problémy, ale poteší veľké biele kvety. Majte na pamäti, že na jeseň sa začne množiť, takže ak nechcete, aby dominancia harmančeka - starať sa o podzemok kvetu. Na slnečné miesta vhodné celoročné kvety prízemnej pokrývky. Tvoria na zemi krásny vankúš, ktorý poteší nielen krásnymi kvetmi, ale aj šťavnatými listami.

Stone Rose - vyzerá ako ružica s krátkymi kyprými listami bohatej zelenej alebo tmavofialovej farby. V polovici leta stúpa z rozety stonka s veľkým kvetom. Jej kvety ozdobia cintorín, ak nemáte čas na starostlivosť o rastliny.

Karafiát - odlišný v mnohých odrodách a farbách. Po odkvitnutí by mali byť stonky odrezané a potom získate upravené namodralé kríky. Yaskolka sa aktívne rozširuje nad i pod zemou. Jeho listy sú sivé alebo strieborné a kvitnú s bielymi hviezdičkami.

Sedum - kráľ kvetinových kobercov. Kvety prízemnej pokrývky sa v zásade vyznačujú veľkým rastom, ale Sedum vedie v oblasti, v ktorej zaberá. Nie sú miesta, kde by sa zakorenil. Kvety s množstvom ružových, žltých, bielych kvetov, ktoré vydrží celé leto.To môže byť zasadený na cintoríne tvoriť krásny vankúš.

Heykhera - vytvára tiež ružicu listov a má inú farbu: sú tam zelené, sivé až červené odtiene. Geicherova výška dosahuje počas kvitnutia 30 cm a až 60 cm.

Video „Hostitelia milujúci slnko“

Informačné video o rastlinách odolných voči slnku. Opis najlepších odrôd solárneho hostiteľa.

Byliny odolné voči suchu

Existuje pomerne málo bylín, ktoré spĺňajú požiadavky týkajúce sa suchých zón. Trávna zemná pokrývka odolná voči suchu ozdobí nielen kvetinové záhony, ale aj jedálenský stôl, ktorý zvyšuje ich hodnotu. Okrem toho, bylinky môžu byť zasadené na cintoríne, čím vytvárajú elegantný a upravený vzhľad.

Tymián - okrem silnej arómy má krásne orgovánové kvety. Pri výsadbe na záhrade si však dajte pozor - všetky okolité čmeliaky a včely z nej zhromaždia peľ. Euphorbia cyprus - krátka tráva s ostrými listami, ihlami. Kvitne dvakrát - na konci jari a leta. Existuje toľko kvetov, že každý ker sa premení na našuchorenú guľu.

Gray Fescue - priťahuje pozornosť svojimi ostrými modrastozelenými listami. Z dôvodu podobnosti je často porovnávaný s morským ježkom. Zasaďte ho do prvých riadkov a každé 4 roky ho aktualizujte, aby ste získali koberec s dlhou životnosťou. Plus Fescue, že nerastie a ďalej rastie ani v zime. Kríky prízemnej pokrývky Fescue dodajú cintorínu elegantný vzhľad.

Dekoratívnestromy a kríky

Kríky odolné voči suchu sú skutočnou záchranou na miestach, kde nie je žiadny tieň, ale veľa spáleného slnečného svetla.Kríky prízemnej pokrývky sú menej bežné ako tráva alebo kvety. ​​Na druhej strane však vytvárajú svieže živé ploty (ktoré sa dajú použiť na obmedzenie plochy na cintoríne).

Gailardia - pochádza z rodiny Asterovcov.Tento ker so širokými konármi až do výšky 70 cm, kvitne veľkými jasnými kvetmi.Alpská aster je ker, ktorý kvitne v júni s malými viacfarebnými kvetmi.Hortensia - ker, ktorý kvitne v polovici leta a do konca jesene.Zámerne sa zasadila na cintorín kvôli tomu, že je vždyzelená a má krásne kvety.

Forzition - stromy a kríky, ktoré kvitnú skoro na jar, s jasne žltými kvetmi.Jasmínová, chubushnik - rozľahlá Bush s veľkými bielymi kvetmi, ktorá šíri silnú arómu.Z hľadiska miest rastu nenáročný, ale vyžaduje si dobré zalievanie.

Yarrow je ďalší člen rodiny Astrovovcov.Pestuje kríky až do výšky 70 cm, kvety s plochými kvetmi bielej, žltej alebo červenej.Záhradný borievkový ker s ihlou alebo šupinatými listami, modrasté ovocie.Po daždi šíri hustú vôňu, takže ak chcete v záhrade dosiahnuť rôzne vône, z času na čas zalejte borievku alebo priveďte do domu vlhké vetvičky.

Kríky prízemnej pokrývky tiež zahŕňajú skalníky skalné horizontálne.Tento vždyzelený kerplazí sa po zemi, rýchlo rastie a zriedka rastie nad 50 cm. Horská borovica je strom alebo ker s hnedo-šedou kôrou, tmavozelenými ihlami a malými krásnymi sivohnedými šiškami. Či už ide o kvetinový záhon alebo cintorín, rastliny, ktoré ľahko tolerujú teplo, dodajú sviežosti každému terénu, aj keď nemáte značkové žily.

Video „Výsadba a starostlivosť o hostiteľov“

Video prehľad kvetov trvalých sucha odolných voči suchu, vlastností výsadby a rastúcich hostiteľov.