Opis, silné a slabé stránky titánovej lopaty

Prichádza jar a toto nie je len čas prvých návštev dacha, prvého buriny, je to čas ťažkých zemných prác, pretože spolu s jarom je čas pripraviť pôdu na výsadbu. To sa musí urobiť rýchlo - pristátie nečaká, čo znamená, že musíte pripraviť nástroj. Titánová lopata - to je presne to, čo potrebujete.

Opis a charakteristiky

Bežné bajonetové rýhy bežne používané v prímestských oblastiach majú oceľovú pracovnú plochu. V priebehu práce sa musí často naostrovať, zem sa drží na nej, to vytvára určité nepríjemnosti, je potrebné sa zastaviť a vyčistiť. Po prvom pracovnom dni vyzerá oceľová lopata akoby pracovala po celú sezónu - špinavá, poškriabaná. Musí sa správne skladovať, musí sa zabezpečiť, aby nehrdzavelo, ale všetci sme na tieto problémy zvyknutí. Ale objavila sa lopata Zubr, ktorá je vyrobená z titánu, a to je jej hlavný rozdiel. V porovnaní s oceľou má množstvo výhod, ale nie je nič ideálne, má aj svoje nevýhody.

Titánová lopata Zubr, ktorú vyrába spoločnosť OAO Ural, môže uľahčiť výkopové práce dachy, dokonca vám môže poskytnúť radosť - je to tak pohodlné. Titánová lopata má špicatý hrotplátno, veľkosť jeho pracovnej plochy - 22 cm x 30 cm, drevená stopka má dĺžku 1 - 44 cm.

Titán je najľahší kov, ktorý sa v nástroji stáva veľkou výhodou, špicatý okraj čepele nepotrebuje ostrenie, ako je tomu v prípade analógov ocele.Môže mať zakrivenú rukoväť, čo je ďalšie plus, pretože práca s takou rukoväťou vám menej zaťaží chrbát. Aj keď s držadlom rovno, vytvára pohodlný doraz a páku pri kopaní.


Skladacie modely sú veľmi zaujímavé, poskytujú príležitosť upevniť pracovné plachtu v troch polohách. Na ceste je dobré otočiť čepeľ k rukoväti, v tejto polohe je lopata bezpečná a ľahko sa prepravuje (pravdepodobne sa pre tento účel vymysleli skladacie modely). Pre prácu inú ako je obvyklá poloha, keď je čepeľ nasmerovaná na stranu opačnú k rezu a čo je najdôležitejšie, je pevne nastavená, môžete použiť inú polohu: keď sa pracovná čepeľ otáča kolmo na rez a je bezpečne pripevnená. V tejto polohe sa lopata zmení na druh motyky, to znamená, že jeden nástroj môže vykonávať niekoľko funkcií. Existujú tiež lopaty na sapper vyrobené z titánu, ktoré sú skrátené.

Výhody

„Bison“, na rozdiel od toho, ktorý s ním pracoval, po náročnom pracovnom dni vyzerá rovnako ako predtým. Krajina sa na nej nelepí, ani za mokra, nenájdu sa škrabance a odery. Okrem toho ani nehrdzaví, neoxiduje a pracovná hrana zostáva ostrá a nevyžaduje saďalšie ostrenie.To všetko samozrejme vďaka pozoruhodným vlastnostiam titánu.Pretože hustota titánu je oveľa vyššia ako hustota obyčajnej ocele, lopatka z bizona sa úspešne používa na pevných pôdach.


Okrem toho je veľmi dôležité, aby bizón bol oveľa ľahší ako ich náprotivky z ocele, hovoria štyrikrát.Toto sa spomína s vďačnosťou nielen počas práce, ale aj vtedy, keď ich berú na túru alebo na letnú cestu.V takýchto prípadoch však môžete zobrať lopatu.Na záhrade sa dá dokonale využívať menšia miestnosť, je vhodné kopať malé rastliny bez toho, aby rušili susedné rastliny.

Kvalita rezania je veľmi dôležitá, pretože pri bezpodmienečnej pevnosti pracovnej čepele môže utrpieť zaťaženie.

V prípade zubra je odrezok vyrobený z odolného dreva, pre pohodlie a trvanlivosť je vyleštený.Existuje však lepšia, modernejšia verzia - rez z uhľovodíkových vlákien, je ľahší ako drevený a odolnejší a hodný partner titánu.OJSC Ural robí výrezy s možnosťou nastavenia teleskopickej dĺžky.Súprava obsahuje ochranné puzdro.Titánová lopata s uhľovodíkovou rukoväťou je samozrejme veľmi ľahká a teleskopické nastavenie umožňuje všetkým členom rodiny s rôznou výškou pracovať s týmto nástrojom s rovnakým úspechom.

Nevýhody

Mnohí považujú za hlavnú nevýhodu lopaty Zubr za jej cenu.Obyčajné bajonety, inžinierky, skladacie titánové lopaty sú oveľa drahšie ako ich kolegovia z ocele.Ale sú oveľa dlhšievyužívané, oveľa menej je potrebné nabrúsiť - tu si môžete vypočítať náklady na údržbu oceľových lopatiek, ktoré sa neustále používajú v záhrade alebo v krajine, a zatiaľ nie je známe, či cena „bizóna“ je po tomto rovnako desivá.

Výraznejšou nevýhodou záhradného náradia môže byť krehkosť, presnejšie krehkosť titánu. Môže sa použiť na veľmi ťažké pevné pôdy, kde sa obvyklá lopata ohne, titán vydrží. Ak však narazíte na veľmi solídneho súpera, kus titánu sa môže jednoducho zlomiť. Toto je už vážna nevýhoda, ale musíte iba vedieť, aký druh pôdy bude potrebné ošetriť. Vykoreniť stromy je lepšie pomocou iného nástroja a Titan's Bison potrebuje vykopať zeleninovú záhradu, pestovať kvety a zeleninu - v chate je málo práce na obrábanie pôdy.

Ľahkosť lopaty Zubr sa stáva jej nevýhodou, keď potrebujete vyvinúť veľa úsilia pri prerezávaní pôdy, tu musíte viac stlačiť nohu, čo nám prácu neuľahčuje.

Video „Skladacia skladacia lopata ZUBR“

Môžem to urobiť sám

Nástroje často chceme vyrábať vlastnými rukami, nie je to však vždy vhodné. Ak ste sa už rozhodli uchopiť titánovú lopatu, je lepšie kúpiť zubra vyrobenú spoločnosťou OJSC Ural a nie hľadať ju medzi niektorými remeselníkmi. Faktom je, že je ťažké nájsť skutočný titán a doma to nebude fungovať, stačí ho kúpiť. Môžete ušetriť peniaze tým, že si kúpite hotovú pracovnú handričku a urobíte rezanie sami. Môžeukážte, aj keď chcete skladaciu alebo sekaciu lopatu, ale pri práci v krajine si môžete dokonale rezať vlastnými rukami, sami vo výške a hmotnosti.

Hovorí sa, že s najväčšou pravdepodobnosťou zlyhá rezanie.To znamená, že po zakúpení drahej lopaty ho môže letný rezident používať mnoho rokov v rade, ale počas tejto dlhej operácie sa bude musieť rezanie niekoľkokrát zmeniť.

Video „Lopata na siatie v sovietskom štýle“