Čo sú rozmetadlá minerálnych hnojív: silné a slabé stránky

Pestovanie pôdy vyžaduje včasné kŕmenie, ak chceme dosiahnuť vysoko kvalitné výnosy.Čím väčší je graf, tým viac času a úsilia si tento proces vyžaduje.Špeciálne mechanizmy uľahčujú poľnohospodárom to: rozmetadlo minerálnych hnojív a rozmetadlá organických hnojív zvlášť.Multifunkčné jednotky môžu na farme vykonávať ďalšie práce.

Druhy strojov na aplikáciu hnojív

Mechanizmypoužívané v procese hnojenia pôdy, sa delia nielen podľa typu použitého hnojiva, majú rôzne funkcie.Existujú zariadenia na miešanie, mletie, prepravu hnojív.Samotné rozmetadlo hnojiva sa môže vytvoriť tak, aby nanášalo iba granulované alebo jemnozrnné obvazy podobné prachu.Existujú zariadenia na hnoj alebo tekuté hnojivá.

Existujú mechanizmy s vlastným pohonom a existujú rôzne typy pripevnenia k traktoru, ktoré ich prepravujú cez pole: namontované, ťahané a čiastočne ťahané.Na malej ploche môžete použiť ručné rozmetadlo hnojív.Môže byť dokonca vyrobená ručne, na základe kolieska alebo vozíka.Princíp ich rozširovaniamôžu byť rôzne: odstredivé, kyvadlové a pneumatické.

Priame menovanie

Priame určenie distribútora - minimalizácia účasti ľudí na ťažkých vyčerpávacích prácach pri obrábaní pôdy. Keďže je poľnohospodárska pôda vyčerpaná najmenej dvakrát ročne - na jeseň a na jar sú poľnohospodári nútení oplodniť. Je lepšie, ak to urobí profesionálny technik pod vedením osoby. Na našich odboroch môžete vidieť techniku ​​nemeckej firmy Rauch. Rozmetadlá minerálov tohto výrobcu, s vlastným pohonom a ťahané, sú veľmi spoľahlivé.Jednoduchosť konštrukcie a použitie iba vysokokvalitných materiálov zabezpečujú dlhodobú nepretržitú prevádzku, presné dávkovanie a rovnomerný tok hnojiva do pôdy cez celú pracovnú šírku.Táto technika neumožňuje predávkovanie alebo neoprávnené zmeny koncentrácie so zmenami rýchlosti alebo úrovne krajiny.

Prospread, Easypread, Protwin Slinger, vyrábaný francúzskou spoločnosťou Kuhn (Kuhn), majú bočné a zadné vyhadzovacie zariadenia. Poskytujú presné dávkovanie a jednotnosť aplikácie obväzov na pôdu. Majú modely s hydraulickým piestovým posúvačom, ktorých konštrukcia sa netýka reťazí, to znamená zbytočných pohyblivých častí. Tento francúzsky výrobca povzbudzuje svojich zákazníkov, aby rozširovali služby pod podmienkou správneho používania zariadenia.

Jednotky dánskej značky Bogballe sa ľahko prevádzkujú, pretožeminimálny počet úprav.Výdatnosť sa nastavuje pohybom jednej rukoväte.Pri rozmetávaní hnojív sa kotúče otáčajú k sebe, táto vlastnosť spolu so špeciálnym tvarom lopatiek zaisťuje potrebnú rovnomernosť pokrytia plochy.Stroje zabezpečujú dokonalé rozdeľovanie zmesí na hraniciach poľa, nielen v strede.Bunkr je vybavený mriežkou na preosievanie, ktorá vylučuje údery hrudiek alebo príliš veľké frakcie na poli.

Nemecká spoločnosť Güstrower ponúka modely s veľkou šírkou pracovnej plochy - do 40 m. Sú veľmi racionálne s nemeckou šetrnosťoudrahé kŕmenie.Môžu byť upravené tak, aby rovnomerne rozložili rôzne množstvá zmesí hnojív: od 40 do 16 000 kg na 1 ha.Hnojivá sa môžu používať veľmi rozdielne: sypké, hrudnaté, humusové, vtáčie trus, kompost.Vysoká dráha letu umožňuje pracovať nielen v nenasadenom poli, ale aj medzi pestovanými rastlinami.Existujú špeciálne zariadenia, ktoré umožňujú prácu medzi radmi zeleniny.Hydraulika poháňa kolesá, palubný počítač komunikuje v 3 jazykoch - nemčine, angličtine, ruštine.

Poľská spoločnosť Unia môže šíriť nielen sypké chemikálie, ale aj kompost, hnoj, trus vtákov, vápno, kostnú múčku a rašelinu.Nosnosť je zabezpečená od 5,5 do 10 ton.Model Tytan 18 má široké kolesá, ktoré uľahčujú prácu na mokrom klzkom poli.Rozmetadlá kyvadiel od nórskeho výrobcu Kvernelanddobre známe po celom svete.Vyrábajú sa v závode v Holandsku, ako aj na tradičnejšom disku.Majú elektronické riadiace systémy, na ovládanie nie je potrebné vôbec opustiť kabínu traktora a špeciálny opravársky letný rezident zaisťuje jednotnú prevádzku na kopcoch, napríklad na rovine.

Najslávnejší výrobca poľnohospodárskej techniky Amazone vyrába tiež mnoho modelov rozmetadiel hnojív.

Vyznačujú sa pracovnou šírkou od 10 do 52 m, zásobníky od 1 000 do 4 200 l.Niektoré modely majú schopnosť vážiť zmesi a určovať optimálnu rýchlosť.Pre všetky vyvinuté univerzálne počítače s rôznymi užitočnými funkciami.

Video „Princíp zariadenia“

V tomto videu vidíte, ako zariadenie funguje a aký je jeho princíp.

​​

Výhody a nevýhody

Hlavnou výhodou takéhoto zariadenia je schopnosť aplikovať ďalšie hnojenie na veľkých plochách, rýchlu prepravu a distribúciu hnojív potrebných pre rastliny v niekoľkých poliach (alebo niekoľko desiatok ton).,Je absolútne nemožné to urobiť ručne.Mechanické rozmetadlá minerálnych hnojív rovnomerne rozdeľujú zmes po poli.Šírenie obväzov sa vykonáva iba pri pohybe vozidiel, či už ide o model s ručným pohonom, s vlastným pohonom alebo namontovaný na traktore.Najpokročilejšie modely je možné programovať tak, aby pre nich rôzne sekcie dostali potrebné informácie.koncentrácia hnojiva.Jednotky sa môžu používať nielen na určený účel.Pomôžu zasiať pole, rozptýliť piesok, iné sypké materiály.

Hlavnou nevýhodou je cena takýchto zariadení.Preto sa niektorí majstri snažia vyrobiť ručné rozmetadlo vlastnými rukami. Takáto domáca jednotka sa dokáže vyrovnať s malými oblasťami, ale na veľkej farme je lepšie mať mechanizmus od dobrej výrobnej spoločnosti. Medzi rôznymi modelmi a výrobcami si môžete vybrať ten, ktorý dokonale zvládne prácu na vašej farme, aj keď jej návratnosť bude trvať niekoľko rokov.

Zariadenie

Ručné zariadenie sa musí posúvať cez pole, čo nie je príliš pohodlné.Namontovaný rozmetadlo je kovový rám pripevnený k traktoru pomocou konzol.Príves na hnojivo pripevnený k rámu vzadu.Na ráme je nainštalovaný bunkr s dvoma diskami, ktoré sa otáčajú v dôsledku hriadeľa traktora, odstredivá sila spôsobuje rozptýlenie hnojiva.

Ťažné rozmetadlo hnojív je vybavené špeciálnou násypkou.Obsahuje skrutku, ktorej pohyb spôsobuje pohyb zmesi.Rýchlosť šneku je možné regulovať, umožňuje vám nastaviť prietok zmesi hnojív v závislosti od požadovanej koncentrácie v rôznych oblastiach.Niekedy navyše nainštalovaný obmedzujúci tanier, ochranná markíza, nádoba na triedenie látky.Bežne používané postrekovače s vlastným pohonomna nanášanie tekutých organických obväzov. Je vybavená dvoma konzolami z duralových rúr, na ktorých sú umiestnené špeciálne hlavy, ktoré vytvárajú striekanie.

Primitívny ručný rozmetač (sejačka) môže byť domáci. Je založená na skrinke a dvoch jazdných kolesách. V krabici je vytvorených 11 otvorov, ktoré sú zakryté otočnými doskami. Nad doskami sú 2 vyhadzovače, stále môžete pripevňovať miešadlo. Keď sa kolesá pohybujú, rotácia sa privádza k doskám, k hriadeľu vyhadzovača a miešača. Takýto vlastný dizajn núti hnojivo z boxu padať na rotujúce dosky a od nich - na zem s relatívnou rovnomernosťou.

Video „Ručné zariadenie pre záhradu“

Recenzia videa na ručnom rozmetávači, ktorú je možné použiť aj v malej záhrade alebo na záhrade.