Potom v júni kŕmiť rastliny pre maximálny úžitok

Jún je najvýhodnejším mesiacom na kŕmenie záhradných a záhradných rastlín, tento mesiac je však rozhodujúci.Toto je obdobie intenzívneho pučania púčikov, výhonkov a koreňového systému.Ak plodiny v tomto okamihu nepomáhajú, môžu uhynúť.Preto je žiaduce hnojiť rastliny hnojivami a stopovými prvkami každých 10-12 dní.Dnes existuje široká škála hnojív na starostlivosť o záhradné a záhradné plodiny.Medzi nimi by sa mal zvoliť najvhodnejší čas, pôda a predmety aplikácie.

Ako nakŕmiť rastliny

Ak pôda nie jepríliš úrodná, musí byť kŕmená organickou hmotou - hnojom alebo trusom, je možné do nej pridať popol.Pred výberom hnojiva, musíte venovať pozornosť vzhľadu rastlín - bude hovoriť o tom, čo sadenice chýba.Ak listy získajú svetlý odtieň a kultúra rastie pomaly, potom mu chýba dusík.V takom prípade môžete použiť soľničku na 15 g na 10 litrov vody.Hnojivo sa vyrába začiatkom júna a potom používa ďalšie dusíkaté hnojivá.

Látky obsahujúce dusík sa pridávajú prvých 10 až 14 dní po výsadbe - počas prvých 10 dní v mesiaci.ďalejpridať superfosfát, potašové hnojivá, stopové prvky.V prvom letnom mesiaci prebieha aktívna rozmnožovanie hmyzích škodcov, napríklad vošiek.Môže to významne ovplyvňovať vývoj rastlín.V tomto prípade môžete urobiť bez toxických chemikálií pomocou potašových hnojív - nielenže sa zbavia škodcov, ale aj prospejú.Pri aplikácii mydlového roztoku alebo popola - draslík v nich obsiahnutý vstupuje do rastliny a napája ho týmto stopovým prvkom.

Jún je horúci mesiac a pred postrekom rastlín musíte venovať pozornosť počasiu.Týka sa to hlavne kyseliny boritej, síranu meďnatého a manganistanu draselného.Takéto hnojivá sú užitočné pre plodiny, ale ak ich preháňate, môžete zabiť sadenice.V horúcom počasí sa tieto hnojivá najlepšie nepoužívajú - keď sa vlhkosť odparí, koncentrovaný roztok zakryje listy a odumrú.Z rovnakých dôvodov je lepšie aplikovať hnojivo na spodnú časť plachty - tú, ktorá nie je dostupná slnku.

Hnoj, mulleín alebo podstielka sa často používajú ako komplexné hnojivá. Počas júna by sa mal podávať rastlinám každé 4-5 týždňov.Organické hnojivá nielen živia pôdu, ale ju dobre zvlhčujú.Prírodné hnojivá sa riedia vodou v pomere 1: 5 (pre hnoj) a 1:10 (pre podstielku).V tomto prípade musí byť všetko vyvážené - ak pridáte príliš veľa organickej hmoty, rastlina môže začať intenzívny rast, ktorý mu nedovolí pripraviť sa na zimu včas a môže zamrznúť.

V júni je najdôležitejšou potravou krmivo s prevahoudraselný.V prvej polovici júna by mala dojčiť hlavná rastlina.Od polovice prvého letného mesiaca môžu vaječníky a ovocie odpadnúť - kultúra sa tak zbaví poškodených pagónov.Na nich sa môžu zhromažďovať škodcovia.Takéto listy a klíčky je potrebné zozbierať, zatiaľ čo nepatria k panike a nedávajú ďalšie kŕmenie, „júnový pád“ je prirodzený a nevyhnutný proces.Posledných 10 dní v júni môžete vyrobiť iba fosfor a draslík, zavedenie dusíka sa už musí zastaviť, inak sa rastliny na zimu nepripravujú.

Video „O starostlivosti a kŕmení rastlín začiatkom leta“

Video prehľad o tom, ako ošetrovať a hnojiť rastliny začiatkom leta.

Druhy hnojív

Všetky druhy hnojív používané v júni sa dajú rozdeliť do dvoch skupín: organické a minerálne.K organickým látkam patrí hnoj, rašelina, kompost, mulleín.Na minerálne - dusík, fosfor, potašové hnojivá, ako aj ďalšie jednotlivé stopové prvky.

Organické

Hnoj je najbežnejším organickým hnojivom.Vďaka svojej dostupnosti a účinnosti zaujíma vedúce postavenie medzi rastlinnými potravinami.

Hnoj, divulín a podstielka obsahujú obrovské množstvo nevyhnutných stopových prvkov.Zavádzajú sa do pôdy v množstve 50 kg na 10 metrov štvorcových.Ak zmiešate hnoj s rašelinou alebo rašelinou s hnilobou rastlín, môžete získať kompost - ďalší populárny typ organického hnojiva.Z jemne nasekaných listov a zvyškov rastlín sa humus extrahuje alebozelené organické hnojivo bohaté na dusík a stopové prvky.

Stopové prvky

Minerálne hnojivá sú jednoduché (pozostávajú z jedného stopového prvku) a komplexné hnojivá (z niekoľkých stopových prvkov). Podľa hlavného prvku vyžarovania:

  1. Dusíkové hnojivá. Na kŕmenie plodín, ktoré potrebujú, sa pestujú od výsadby do polovice júna. Do tejto skupiny patria amónne soli (sírany a dusičnany), dusičnan amónny, močovina. Na jún sa najlepšie hodí soľnička.
  2. Hnojivá potašové. Bojujte proti škodcom a dajte zemi odolnosť proti mrazu. Sú to draselné soli rôznych druhov.
  3. Fosforečné hnojivá. Sú to popol, superfosfát, nitrofos a ďalšie. Fosfátové hnojivá majú širokú škálu a veľa obchodných názvov. Fosfor sa zle vstrebáva, preto ho treba priblížiť ku koreňom rastlín.
  4. Mikrofilizátory. Tieto krmivá obsahujú základné stopové prvky, ktoré by sa mali vyrábať v malých dávkach. Sú to prípravky železa, manganistan draselný, síran meďnatý, zinok, bór, molybdén. Keď mikronutrienty musia jasne znášať dávku, inak by ste mohli zničiť rastlinu.

Aby sa nemýlilo s výberom stopového prvku, ktorý je potrebný pre kultúru, je možné opätovne vyhodnotiť jeho vzhľad. Ak vrcholy a koreň začnú odumierať, naznačuje to nedostatok vápnika. Nedostatok horčíka sa prejavuje v žiarivej farbe listov, čoskoro zmení farbu na žltú alebo červenú, získa fialový odtieň. Keď sú listy bledozelené a žily sú svetlé, rastlina tvrdí, že jej chýba železo. achnedostatok medi povie bielym koncom listov.

Suché a získané ružové klíčky budú mať nedostatok fosforu a dusíka. Ak kultúre chýba bór, nebude kvitnúť a skrútené listy naznačujú nedostatok draslíka.Vrchný obväz v prvom mesiaci leta je veľmi dôležitý, pretože predstavuje základ pre budúcu rastlinu a jej zdravie.Kľúčom k vynikajúcemu rastu plodín od výsadby až po zber sú trvalé proporcie, správne zvolené hnojenie a neustála starostlivosť.

Video „Prírodné kŕmenie vhodné pre väčšinu rastlín“

Ako pripraviť prírodné krmivo, ktoré je vhodné pre väčšinu rastlín v lete.