Mám používať zemiakovú šupku ako hnojivo pre rastliny?

Každý poľnohospodár, či už amatérsky záhradník s malým pozemkom niekoľko sto metrov štvorcových, alebo majiteľ niekoľkých hektárov pôdy, sa snaží čo najviac usilovať o dobrú úrodu.Hnojivá vrátane organických hnojív zohrávajú v tomto procese dôležitú úlohu, pretože hnojia primárne pôdu a nie samotnú rastlinu.Úlohou organických častíc je nasýtenie pôdy mikroelementmi a zlepšenie jej štruktúry.„Zdravá“ pôda je základom pre reprodukciu prospešných mikroorganizmov, ktoré sú zase kľúčom k správnej výžive rastlín počas vegetačného obdobia.

Výhody a nevýhody organických hnojív

Hnojivá s organickou štruktúrou môžu zlepšiť kvalitu pôdy akumuláciou bez štruktúrnych gramov.aulul v malých zhlukoch, vytvárajúci medzi nimi voľný priestor.Pri takejto štruktúre má pôda väčšiu schopnosť prechádzať vzduchom a vodou, dlhšie zadržiavať teplo a živiny.Práca organickej hmoty je pomalá a bezpečná, čo neumožňuje obávať sa skutočnosti, že rastlina„Prekrmovanie“ alebo „spánok“. Ak hovoríme o prístupe k životnému prostrediu, potom organické látky menej znečisťujú podzemné zdroje ako minerálne agrochemikálie. Prečo používať organické hnojivá tak pohodlne:

 • zavedenie tohto typu hnojiva pomáha zvyšovať humus v zložení pôdy;
 • uvoľnenie pôdy poskytuje lepšie „dýchanie“ a výživu;
 • organické látky pomáhajú aktivovať prospešné mikroorganizmy;
 • ani najbohatšia minerálna látka nemôže konkurovať organickým hnojivám, pokiaľ ide o makro a mikroelementy.

Nevýhody organických hnojív:

 1. Nebezpečenstvo použitia neúplnej látky. V tomto prípade hovoríme o nespálenom hnoji, ktorý zostáva „bohatý“ na semená burín.
 2. Potreba veľkých objemov. Organické hnojivá musia vždy vyrábať oveľa viac ako minerálne látky. Okrem toho, po vykonaní potrebného kopania potrebného pre dusík, nemal čas odpariť sa.
 3. Nie je možné odhadnúť živiny v presných množstvách, čo nie je vždy vhodné z hľadiska úpravy času klíčenia a objemov výťažku.
 4. Po aplikácii organických hnojív nie všetky rastliny podliehajú výsadbe v mieste aplikácie. U niektorých plodín bude trvať rok alebo dva, kým sa miesto stane vhodným pre pestovanie plodín.

Z odpadu na živiny

Na výrobu organických hnojív záhradníci používajú rôzne dostupné prostriedky:

 • hnoj;
 • kuracie trusky;
 • popol;
 • piliny;
 • šupky zo zemiakov.

Rád by som sa vyjadril k poslednému odseku, pretože takéto „dobré“ je často dosť často v každej domácnosti, preto je dôležité vedieť, akoOdpad môžete premeniť na živiny.Nie je ťažké pripraviť si zdravú drogu, pretože v chladnom období je možné na jar zhromaždiť dostatok čistiacich prostriedkov na výrobu organického hnojiva vlastnými rukami.

​​

Video „Všetko o výhodách šúpania zemiakov“

Ako používať šupky zo zemiakov a ako sú užitočné.

Aké je použitie

Lúpané zemiaky sú priamym zdrojom organických kyselín, škrobu, tukov, draslíka, vitamínu C, soli a glukózy. Hneď ako celý súbor spadne do zeme, začne sa jeho obohacovacia reakcia.Všetky prospešné látky z rozkladu čistenia sú absorbované koreňovým systémom kultúry.Dôležitým plusom práce takéhoto tandemu je teplo, ktoré sa uvoľňuje v procese rozkladu čistenia.Vyniká v malom množstve, ale to celkom postačuje na úplný rozvoj závodu.

Šúpacie zemiaky sa môžu používať nielen ako hnojivo, ale aj ako návnada pre záhradných škodcov chrobákov a slimákov Colorado.Aby návnada fungovala, na jar sa odpad ukladá na povrch pôdy.Škodcovia na takúto „liečbu“ reagujú a vaša úloha potom zostane iba na ich zhromaždenie a zničenie.Dôležitý aspekt -náklady na takéto organické hnojivo. V skutočnosti zaplatíte za zemiaky iba raz, ale nakoniec dostanete jedlo a prírodné hnojivo za rovnakú cenu.

Ako vyrobiť hnojivo

Z priemyselných zemiakových šupiek je možné pripraviť organické hnojivo niekoľkými spôsobmi:

 • pripraviť múku;
 • pripravuje látku, ako je kaša;
 • pripraviť výživný nápoj.

Možno pre mnohých je najjednoduchším spôsobom použitia šupiek zo zemiakov jednoducho ich vynechanie, ak však strávite trochu času a pripravíte plnohodnotné hnojivo, pravdepodobnosť zvýšenia úrody bude oveľa väčšia.

Múka z lúpaných zemiakov sa pripravuje v niekoľkých etapách:

 1. Chemické čistenie. Na tieto účely je lepšie zvoliť tenkú zemiakovú šupku, ktorá sa získa pri práci so šupkou zeleniny. Suchý materiál môže byť v blízkosti ohrievača po dobu 5 až 6 dní. Najlepší efekt bude, ak budete rúru používať. Pri vysokých teplotách čistenie nielen rýchlejšie zasychá, ale tiež odstraňuje baktérie a huby, ktoré na nich môžu zostať.
 2. Mletý sušený odpad.
 3. Suchú látku skladujte najlepšie do vatových vreciek až do jari.

Varná kaša na čistenie:

 1. Chemické čistenie na batériách, v skriniach alebo na slnku.
 2. Vložte ich do suda a naplňte vriacou vodou tak, aby bolo všetko v poriadkupokryté vodou. Horúci „kúpeľ“ pomáha ničiť baktérie a huby.
 3. Počas 10 dní sa kaša nalieva a nasiakla. Potom je potrebné dôkladne premiešať a strop. V tejto podobe je kaša pripravená na použitie.

Tinktúra zemiakového odpadu sa môže použiť aj na zavlažovacie závody. Proces varenia zahŕňa namáčanie organických látok na jeden deň v horúcej vode.

S ktorými rastlinami môžete použiť

Hnojivo zo šupiek zemiakov nie je vhodné pre všetky rastliny. Najcitlivejšie na kŕmenie sú:

 • uhorky;
 • kapusta;
 • tekvica;
 • bobule (čierne a červené ríbezle);
 • ovocné stromy;
 • izbové rastliny.

Hnojivo nie je vhodné z dôvodu nasledujúcich kultúr spoločných so zemiakmi:

 • korenie;
 • baklažány;
 • paradajky.

Pri výsadbe sadeníc je lepšie použiť kašu alebo múku, ktorá musí byť v jednej hŕstke nanesená na každú studňu a posypaná zeminou. Vrstvy sa potom ešte raz opakujú a sadenice sú už vysadené v studni. Polievanie rastlín môže byť napojená pod koreňom. Ovocné stromy a kríky sú najviac citlivé na organické hnojivo na jar. Preto by ste mali jednoducho prikopat čistiť pristvolny kruh. V lete hnijú a do jesene dávajú glukózu a škrob.

Chcete čo najviac ušetriť a nepoškodiť rastliny v letnej chate? Potom pozbierajte šupky zemiakov a varte organické hnojivo.Urob to sám Koniec koncov, s pomocou tejto pôdy nielen obohatíte pôdu užitočnými látkami, ale tiež pomôžete chrániť budúce plodiny pred rôznymi škodcami.

Video „Použitie prerezávania zemiakov na záhrade“

Videonávody o tom, ako používať orezávanie, ako aj o tom, ako používať šupky zo zemiakov pri pestovaní ríbezlí.