Ako pestovať kvety nedosahujúce veľkosť kvetín, kvitnúce celé leto

Prírodná krajina moderného letného obyvateľa sa neobmedzuje na tradičné postele so zeleninou a ovocím, ako aj na výsadbu ovocných stromov.Kvitnúci klub od skorej jari do mrazu - to je skutočná dekorácia a hrdosť majiteľa.Trvalky a letničky dokážu úplne odhaliť vkus ich majiteľov, ako aj vytvoriť letnú nádhernú auru pre dobrý odpočinok s celou rodinou.Zistíte, ktoré poddimenzované kvety pre kvetinové záhony, ktoré by ste si mali zvoliť pre svoj záhradný pozemok v článku.

Základné zásady starostlivosti o rastliny

Základom zásady starostlivosti o kvety a kríky v kvetinovej záhrade v lete je znížiť zákony harmónie, pokiaľ ide o kombináciu farieb v jednej oblasti, ako ajtradičné pravidlá siatia.Samozrejme, žiadne miesto na lôžku kvetín s burinou a troskami.Aby sa predišlo časovo náročnej starostlivosti o kvitnúcu krásu, je dôležité pred výsadbou určiť druhy nízko rastúcich kvetov a kríkov, ktoré sa môžu počas kvetu vzájomne nahradiť, čím sa na jar, v lete a na jeseň vytvorí súvislý farebný koberec.

Do kvetinovej záhrady s trvalkamia letničky, s potešením, pokiaľ je to možné, dodržujte nasledujúce zásady starostlivosti o rastliny:

 1. Výsadba rastlín v určitej vzdialenosti. Príliš tesná blízkosť môže spôsobiť roztiahnutie kmeňa.
 2. Rastliny a kríky by mali pokrývať plochu, ktorá im je úplne pridelená, aby sa skončil pevným zeleným alebo kvetinovým kobercom.
 3. Je dôležité vypočítať frekvenciu a trvanie kvitnutia každého druhu v kvetinovej kytici.
 4. Po výsadbe sadeníc alebo vložení semien do pôdy ju nezabudnite poliať.
 5. Ak sa po transplantácii semenáčik nezakorenil, musí sa nahradiť novým semenom rovnakého typu, farby a rastu.
 6. Aj keď to výška rastlín umožňuje, burinu burinu a uvoľnite pôdu, najmä ak je leto horúce.
 7. S prechodom rastlín v lete do štádia aktívneho rastu je potrebné vykonať prvé doplnkové kŕmenie organickými látkami alebo minerálnymi agrochemikáliami. Nerobte veľa dusíka, pretože stimuluje iba rast výhonkov.
 8. Po vyblednutí kríka dávajte pozor na včasné odstránenie kvetov.

Dodržiavanie jednoduchých odporúčaní vám umožní obdivovať krásu kvitnúcich nízko rastúcich rastlín od skorej jari do neskorej jesene.

Video „Výber odrôd kvetín“

Video výber rôznych odrôd kvitnúcich rastlín.

kvety trvalých kvetov menších rozmerov

Aby kvetinová záhrada potešila oko počas jari, leta a jesene, odporúča sa pestovať jednoročné a viacročné rastliny.súčasne. Letničky sú, samozrejme, naj šťavnatejšou výtržnosťou farieb počas celej sezóny, mnohí však stále uprednostňujú trvalky. Faktom je, že na jednom mieste sa trvalé kvitnúce plodiny môžu pestovať 2 až 3 roky. Pokiaľ ide o náhle jarné alebo jesenné mrazy, pre väčšinu predstaviteľov tejto triedy nie sú hrozné. Starostlivosť o trvalé rastliny nevyžaduje veľa času a úsilia. Vytváranie krajiny je oveľa lacnejšie, pretože po 2-3 rokoch bude rastlina pripravená na presádzanie a delenie.

Kvetinové záhony vyzerajú najkrajšie, v ktorých sú kvety trvalých kvetov zoskupené podľa rastu, alebo existuje harmonický koberec iba z krátkych trvaliek. Zároveň poddimenzované trvalky vyzerajú skvele na pozadí ich vyšších rovesníkov. Táto kategória zahŕňa rastliny do 30 cm. Nasleduje výber najpopulárnejších nízko rastúcich plodín:

 • Macešky - veľmi krásna trvalka pôvodnej formy kvetín a neuveriteľné farby od jemnej bielej po takmer čiernu;
 • trpasličí flox je schopný vytvoriť pevný „koberec“ viacfarebných farieb od snehobielej po fialovú;
 • nie je zlá možnosť dekorácie - horec;
 • Obrienta - malé fialové kvety.
 • Aquilegia - je to kvet nezvyčajného tvaru (žlté jadro a na okrajoch svetloružové oválne lístky), môže mať najrôznejšie farby;
 • trpasličí aster bude medzi kvetmi poddimenzovaných stromov vyzerať veľmi krásnelila a fialová, mäkká ružová a snehobiela.

Ročné, poddimenzované kvety

Na kvetinovej záhrade môžete vytvoriť nádhernú svetlú krajinu a dokonca aj malý záhon z podrozmerných letákov.Hlavným rysom jednoročných kvitnúcich rastlín je to, že počas jednej sezóny dokážu prejsť celým vegetačným cyklom a počas leta sa tešiť jasnému kvitnutiu.

Tradične sú kvetinové záhony v tvare kruhu a polmesiaca.Najbežnejšími rastlinami jedného roka života sú voňavé petúnie, purslane a nechtíka lekárske.Výhodou pristátia je, že každý rok môžete na svojom webe vytvoriť úplne inú krajinu.

Pestovateľské podmienky a obsah

Na jednoduché záhony kvetinových kvetov, ktoré vás potešia počas teplého obdobia, je dôležité dodržiavať jednoduché podmienky.pestovanie a údržba areálu.Ak to chcete urobiť, použite naše tipy:

 1. Mnoho kvetov otočí hlavy po slnku, preto pri plánovaní lokality zvážte tento faktor.Ak sa preskúmanie kvetinovej záhrady bude stále otvárať zo severu, odporúčame vysádzať nechtíka lekárske, kosatce, delfínium a zinnias, pretože nesledujú slnko.
 2. Ale ak plánujete rozbiť kvetinový záhon pozdĺž plotu, mali by ste vysadiť kríky a kvety potom, ako sa rozhodnete pre otázku: kto by mal byť potešený krásou - vy alebo okoloidúci.
 3. Dodržiavajte vzdialenosť medzi rastlinami, inak v polovici leta bude potrebné z dôvodu nedostatku miesta vytiahnuť jednotlivé exempláre.
 4. Vymazať včas.výsluch kvetov z ročníkov a trvaliek.

Udržiavanie a starostlivosť o kvetinový záhon z kríka si bude vyžadovať menej času a úsilia, pretože stačí včas odstrániť burinu a podľa potreby vysadiť nové rastliny.Ročné rastliny si vyžadujú výsadbu a podrobnejší pohľad na každú sezónu.

Ako skombinovať kvety v kvetinových záhonoch

Kvetinová záhrada je nekonečným poľom pre predstavivosť, pretože vo svete flóry je opakmôžu byť priťahované a dve zdanlivo odlišné rastliny dávajú vynikajúci tandem.Neexistuje jednoznačné pravidlo pre kombináciu farieb v kvetinovej záhrade, pretože každý sa sám rozhodne, čo chce nakoniec vidieť:

 • farebné kombinácie podľa farby;
 • tandem vo forme listov a lístkov rastlín;
 • termín a frekvencia kvitnúcich rastlín.

Ak je dôležitá farebná kombinácia, nasturtium a nechtík lekárske vám pomôžu vytvoriť teplú slnečnú atmosféru a nezabudnuteľné kvetinové záhony urobia skromnú, ale šialene krehkú a rafinovanejšiu kvetinovú záhradu s ľaliami.Dôležité je tu nasledujúce pravidlo - žlté odtiene priťahujú pozornosť, zatiaľ čo studené odtiene zelenej, modrej a fialovej sa najlepšie používajú na pozadie.Tandem v tvare listov je dôležitý, ak kvetinová záhrada dodržiava princíp tón-na-tón, alebo ak kvitnú rastliny s veľkými kvetmi.

Na zabezpečenie kvitnutia od skorej jari do neskorej jesene je najlepšie vysádzať jednoročné, viacročné a cibuľovité rastliny. Prvý súbor fariebotvorení cibuľoví zástupcovia: tulipány a narcisy, violy a krokusy. Začiatkom leta ustupujú dvojročné roky - sedmokrásky, fialky a zabudnuté predmety, ako aj luxusné pivonky a kosatce. Bližšie v polovici leta sú blooméry - petúnie a nechtík. Každý môže v lete vytvoriť kvetinu z kvetov vo svojej vlastnej oblasti, ak budete postupovať podľa jednoduchých odporúčaní a včas odstrániť burinu.

Video „Najlepšie odrody kvetín“

Informatívne video s užitočnými tipmi na rôzne farby.