Ako nakŕmiť kvety kvasnicami: recepty

Droždie je nevyhnutnou prísadou na pečenie a rôznymi predjedlami. Nadýchané cesto sa zriedka pripravuje bez tejto voľne tečúcej látky. Ich rozsah pôsobnosti je však omnoho širší, ako sa zdá na prvý pohľad. Vedeli ste, že kvasinky môžete kŕmiť záhradnými kvetmi a izbovými rastlinami? Pozrime sa bližšie na prípady, v ktorých môžu byť použité ako hnojivo, spôsoby aplikácie a užitočné tipy.

Účinok kvasiniek

Kvasné kvasnice sa primárne používajú na vstrekovanie výživných mikroživín a makronutrientov do pôdy, kde rastú kvety. Samy obsahujú bielkoviny, uhľohydráty, vitamíny skupiny B, ako aj rôzne minerálne doplnky. Po rozpustení vytvárajú zlúčeniny, ktoré posilňujú korene už vysadených rastlín alebo im pomáhajú rýchlejšie sa vysádzať; vitamíny navyše pomáhajú urýchliť regeneračné procesy kvetov a súčasne ich saturovať potrebnými aditívami, napríklad organickým železom, aminokyselinami.

Kvasnicové hnojivo má pozitívny vplyv na zloženie pôdy. Získajte aktívny rast prospešné mikroorganizmy, ktoré pri interakcii so zemou a organickými zvyškami tvoria dusík, fosfor, vápnik. Účinok kvasiniek na korene rastlín je možné pozorovať už vo fáze umiestňovania.sadenice v roztoku. Vytvára korene omnoho rýchlejšie, je hustejšia a mäsitejšia.Takéto ošetrenie v štádiu pestovania sadeníc zatvrdzuje kvety a robí ich odolnejšími voči chorobám, patogénom a škodlivým vplyvom na životné prostredie.

Video „Ako nakŕmiť“

Ilustračné video s podrobnými pokynmi na výrobu kvasnicového jedla.

Recepty

Na prípravu kvasnicového hnojiva nie je potrebné veľa času a úsilia. Ak nemáte čerstvé alebo práškové suroviny, môžete ich nahradiť pšeničnými zrnami, chmeľom, chlebom. Najčastejšie sa pripravuje riešenie, pretože je vhodnejšie ho uložiť do zeme, čím sa riadi stupeň nasýtenia priestoru okolo rastliny. Naneste čerstvé, suché, extrudované suroviny kombinované s cukrom.

Číslo receptu 1. Vezmite 10 litrov teplej vody, rozpustite 10 g suchého droždia, 60 g cukru. Výsledný roztok sa nechá stáť 2-3 hodiny na tmavom a teplom mieste. Toto hnojivo by sa malo riediť 1: 5, aby nedošlo k poškodeniu rastlín.

Receptové číslo 2. Čerstvé kvasnice by sa mali rozpustiť v teplej vode v pomere: 1 diel surovín na 5 dielov vody. Roztok sa nechá jeden deň a potom sa ďalej riedi na základe 1:10.

Receptové číslo 3. Po dobu 1 hodiny povarte 1 šálku suchého chmeľu, prefiltrujte a zmiešajte s 2 lyžicami. lyžice cukru a 4 lyžice. lyžice múky. Dôkladne premiešajte, až kým sa hrudky úplne nerozpustia, nechajte zmes 2 dni na teplom mieste. Keď roztok stojí, znova pridajte 2 strúhané zemiakypremiešajte to.Všetko kyslé jedlo pripravené na použitie.

Z pšeničných zŕn možno získať približne rovnaký kvas.Budete potrebovať 1 šálku pšenice, ktorú musíte namočiť 24 hodín, kým sa objavia klíčky.Tieto klíčky je potrebné zomlieť, zmiešať s 2 lyžicami.lyžice cukru a 2 lyžice.lyžice múky.Zmes by sa mala variť 20 minút na miernom ohni a potom sa nechať na teplom mieste na jeden deň.

Recept # 4.Budete potrebovať nádobu s objemom 10 litrov.Zložte chrumky alebo sucháre, 1 šálka drevného popola, kyslé mlieko, balenie suchého droždia.Naplňte všetko teplou vodou, dobre zabalte kobercom alebo prikrývkou a potom nechajte na teplom mieste.Táto zmes by sa mala miešať dvakrát denne po dobu jedného týždňa.

V skutočnosti sa ako doplnková zložka môžu použiť akékoľvek doplnkové rastlinné doplnky: kosená tráva, listy, zemiakové vrcholy.Tieto zložky pomôžu nasýtiť zeminu dusíkom, čo pozitívne ovplyvní rast kvetín.

Ako sa správne kŕmiť

Záhradné kvety sú obzvlášť dôležité na kŕmenie a správne hnojenie, pretože sú vystavené mnohým nebezpečenstvám z vonkajšieho prostredia.Musíte to však robiť múdro, aby ste nezničili výsadbu kvetov.Pamätajte, že zmesi droždia fungujú dobre iba v teplej zemi - pred kŕmením počkajte na stálu teplotu.

Priznajte moderovanie, nekvette kvetinové záhony mesačne.Najrozumnejšie bude oplodniť počas výsadby sadeníc, tj na jar alebo začiatkom leta, a potom pridaťpodľa potreby. Ak si všimnete, že kvetina je slabá alebo začala miznúť, môžete ju podporiť živnou zmesou - spustí sa tým mechanizmus vegetácie a regenerácie. Nezabudnite, že môžete hnojiť zalievaním okolo kvetinových výsadieb, ale neodporúča sa, aby ste ho dávali pod samú stopku - môžete ju poškodiť. Pamätajte tiež, že počas fermentácie baktérie aktívne absorbujú draslík z pôdy aj z koreňov rastlín. Tento problém sa dá vyriešiť pridaním drevného popola k roztoku.

Video „Všetko o používaní kŕmenia“

Informatívne video s užitočnými radami a tipmi na používanie rastlinných potravín.