Originálne nápady na zlepšenie a dizajn prímestskej oblasti

Vylepšenie dachy nie je také jednoduché, ako by sa mohlo zdať na prvý pohľad. Mnoho malých detailov a jemných odtieňov dokáže nervy otestovať na silu a očariť celú rodinu. Problémy sa dá vyhnúť iba kompromismi a predbežným podrobným plánovaním všetkých detailov.

Podrobný plán - kľúč k úspešnému návrhu

Zvyčajne sa v letnej chalupe venuje viac domu a prístavieb. A na záhrade sa často obmedzujú na záhradu, zeleninovú záhradu a niekedy špeciálne vybudovanú rekreačnú oblasť. V skutočnosti je úprava terénu pomerne jednoduchá, hlavnou vecou je mať podrobný akčný plán.

Zlepšenie územia sa začína vypracovaním plánu

V pláne je potrebné označiť všetko: od štýlubudúce schémy separácie miest a zón pre materiály a nástroje, ktoré budú potrebné. Táto schéma, ktorá je nakreslená v najmenších detailoch, ušetrí nielen čas a úsilie, ale tiež zníži náklady na materiál.

Štýl vykresľovania

Štýl pozemku je hlavným detailom krajinného plánovania, s ktorým by sa mali koordinovať všetky ostatné prvky a podrobnosti. Začať od nuly je v tejto veci oveľa jednoduchšie, pretože od samého začiatku existuje možnosť robiť všetko podľa vlastného uváženia. V prípade nadobudnutia domu s už vybaveným územím je ťažšie konať.

Ready-made budovy a prvky krajinného dizajnu vyžadujú premyslené kroky, preto by ste nemali robiť zásadné zmeny. Je potrebné zohľadniť všeobecnú povahu konštrukčných a environmentálnych prvkov. Pri výbere krajinného štýlu by ste mali „vyskúšať“ aj dom a ďalšie budovy - do neho by sa mali harmonicky zapájať. Nekombinujte príliš odlišné štýly, napríklad ľudový a špičkový.

Pri výbere štýlu by sa malo brať do úvahy aj veľkosť pozemku a okolitá krajina.Je oveľa ťažšie pracovať na malej ploche ako na veľkom území.Potrebuje podrobnejší a podrobnejší prístup.

Plánovanie zóny

Zriedka sa vyskytuje „holá“ oblasť len zriedka, takže je potrebné nakresliť diagram celej oblasti na papier a podrobne zaznamenať budovy, záhradu, záhradu, kvetinové záhony, chodníky atď. Ak existujú pestované rastliny, ako sú ovocné stromy, potom by sa táto oblasť mala naplánovať. aby ste sa ich nezbavili -pestovanie nových bude trvať dlho.

Funkčné vymedzenie oblasti prímestskej oblasti

Po zistení všetkého, že už existuje, je potrebné poznamenať, čo sa plánuje. Prekrývaním jednej schémy na druhú bude možné určiť, čo by sa malo zmeniť a čo môže zostať tak, ako je. Štandardný projekt dacha zahŕňa:

  • rekreačná oblasť: altánok, lavička, sporák, gril atď.
  • hry: ihriská pre hry a zábavu s hojdačkami, pieskoviská, labyrinty;
  • 63. domácnosť: všetky prístavby (garáž, technická miestnosť na skladovanie zariadení, pivnica); 64. záhradná a záhradnícka zóna: oblasti s najvhodnejšími podmienkami na pestovanie pestovaných rastlín, ktoré sú najviac chránené pred prievanom, dobre osvetlené, s dobrou pôdou.

Zóny môžu byť odstránené a pridané podľa vlastnej vôle na základe schopností územia a podľa želania vlastníkov. Hlavnou podmienkou je jedna - harmónia a praktickosť.

Výber zabezpečenia

Výber oplotenia nezávisí iba od materiálnych možností. Zohľadniť by sa mali aj také body, ako sú súkromie, bezpečnosť, dekoratívnosť atď. Ak sa lokalita nachádza v blízkosti lesa alebo sa obávate nežiaduceho susedstva, je lepšie postarať sa o spoľahlivý plot vyrobený z odolných materiálov. Je ťažké konkurovať iným materiálom z kameňa alebo kovaného oplotenia a vyzerajú skvele. Cena takého plotu pre celú krajinu bude pevná.

Oplotenie lacnejších materiálov bude lacnejšie: lacné obľúbené odrody dreva, plastu, cínu, odolnej sieťoviny.

Hedge vyzerá veľmi originálne a zaujímavo

Na ochranu pozemku sa môžu použiť kamenné kompozície

Usporiadanie území

Po vypracovaní podrobnej schémy je potrebné pristúpiť k podrobnostiam. Odporúča sa zoznámiť sa s modernými záhradníckymi a stavebnými trendmi, ktoré výrazne zjednodušujú úlohy konkrétnej zóny a umožňujú vám využívať priestor čo najproduktívnejšie.

Plánovanie záhrady

Na veľkých štvorcoch si môžete nechať konať starým spôsobom a rozbiť veľkú záhradu s oddelenými posteľami pre všetky plodiny. Ale dnes vďaka „inteligentným lôžkam“ a skleníkom môžete dosiahnuť rovnaké výsledky v kompaktnej oblasti ako vo veľkej záhrade. Nezabudnite sa oboznámiť s podrobnosťami o usporiadaní „inteligentnej záhrady“ a pravidlami „užitočného susedstva“ pre pestované rastliny.

Nezabudnite na výhody skleníkov a skleníkov, ktoré vám umožňujú pestovať rastliny a pestovať plodiny dokonca aj v zime.

„Inteligentné“ postele - najlepšia voľba pre prímestskú oblasť

Pozinkované postele vyzerajú zaujímavejšie

Záhradné chodníky

Človek sa nemôže obísť bez chodníkov a chodníkov v krajine, pretože zaručuje pohodlný a pohodlný prístup na akékoľvek miesto, a môže tiež fungovať ako určitý oddeľovač zón. Záhradné chodníky môžu byť vyrobené z akéhokoľvek materiálu.: pokryté hrubým pieskom alebo kamienkami, pokryté betónom, vydláždené kameňom alebo obkladačkami a tiež z dreva.

Každý materiál má svoje výhody a nevýhody, preto je pri výbere potrebné vychádzať z charakteristík lokality: lokalita (blízkosť alebo vzdialenosť od zdrojov vlhkosti, nížiny alebo vyvýšeniny), typ pôdy, všeobecný štýl krajiny.

Záhradné chodníky by mali byť v súlade s celkovým krajinným štýlom

Na navrhovanie záhradných chodníkov môžete použiť stromový rám

Kombinácia malých kameňov a dosiek zdôrazní štýl lokality

Morské kamienky sa používajú na usporiadanie chodníkov v záhrade

rekreačná oblasť

Rekreačná oblasť sa zvyčajne nachádza mimo domova, pretože sa často plánuje grilovanie alebo altánok s grilom. Optimálnym miestom je čiastočne zatienený trávnik v záhrade alebo miesto blízko umelej alebo prírodnej nádrže. Hlavná požiadavka - pohodlie odpočinku (schopnosť odísť do dôchodku) a bezpečnosť (zdroj otvoreného ohňa je lepšie mať mimo budov). Ak je to možné, tiež vyberte miesto s krásnym prírodným výhľadom.

Rekreačná oblasť sa stane obľúbeným miestom celej domácnosti

Na usporiadanie rekreačnej oblasti je vhodné tiché a odľahlé miesto

.

Staré europalety sa môžu používať na výrobu záhradného nábytku

Miesto na oddych stojí za to pridať otvorený krb

detské ihrisko

Pohodlie je dôležitou požiadavkou pre zónu, ale v tomto prípade je potrebné najprv sa postarať o bezpečnosť.Deti sa často hrajú v krajine bez prísneho dohľadu dospelých, pretože detské ihrisko by malo byť mimo miest na grilovanie, kachle, rybníky a na iných miestach, ktoré môžu predstavovať zdravotné riziko.

Otvorené, dobre viditeľné miesto je ideálne, neďaleko od domu.Lepšie s bezpečným plotom, bez otvorov a vysokých posúvačov.

Pohodlie je dôležitou požiadavkou pre oblasť detí

Video „Užitočné nápady na odovzdanie vlastných rúk“

Toto video zobrazuje originálne a zaujímavé možnosti pre dej dacha.

Záhradníctvo a dekoratívny dizajn pre domácich majstrov

Vylepšenie lokality je najčastejšie spojené s jej záhradkárstvom.Je to skvelá príležitosť ozdobiť oblasť podľa vašich predstáv a splniť potreby práce na záhrade, ak nie.

Zlepšenie lokality súvisí s jeho krajinnou úpravou

Kríky a trávniky

Skôr zvolené okrasné kvetinové kríkyako doplnok kvetinových záhonov.Postupom času však prijali mestský trend, v ktorom kríky často zohrávajú úlohu dekoratívneho plotu.Začali sa používať nielen ozdobné, ale aj kultúrne druhy, ktoré nielen krásne kvitnú, ale prinášajú aj ovocie.

Na území našej vlasti sa donedávna objavili trávnaté pokrývky.Boli zasiatetráva, ktorá sa musela často kosiť a čistiť.Vzhľad trávnika túto úlohu značne zjednodušil: veľmi dlho si zachováva jasne zelenú farbu, pomaly rastie.Ale to stojí viac a vyžaduje starostlivosť.

Alpský kopec je zaujímavým variantom výzdoby miestnej oblasti

Na navrhovanie oblúkov používaných kvitnúce rastliny

Okrasné kríky vyzerajú štýlovo a zaujímavo

Kvetinové záhony

Dnes vďaka internetu nájdete akékoľvekochutnať pestovanie rastlín.Kvety sa vysádzajú na kvetinové záhony s rôznym obdobím kvitnutia, vďaka čomu sú svetlé a voňavé od skorej jari do neskorej jesene.Hlavná vec - vybrať si správne miesto a postarať sa o úrodnú pôdu.

Postele môžu byť vyzdobené ďalšími dekoratívnymi detailami: oplotenie, chodník, osvetľovacie prvky.
Rada autora

) Umelé nádrže

Usporiadanie umelých rezervoárov si vyžaduje nielen priestor, ale aj materiálové náklady.Rybníky však môžu sprisahať v ľubovoľnom štýle.Správne vybrané zelené plochy vytvoria obraz oázy.Môže to byť potok tečúci z malého kopca alebo z malého okrasného jazierka s rybami a leknami, alebo sa môže zdať prírodný bazén s modernými detailami (osvetlenie, kúrenie).

Blízko nádržeje možné vybaviť záhradnú výklenok

Dekoratívny rybník s mostom vyzerá zaujímavo

Umelý rybník s dekoratívnymi prvkami ozdobí lokalitu

Oblasti s grilom

Kachle na opekanie alebo opekanie sa zvyčajne nachádzajú pod strechou Existuje tiež veľa možností umiestnenia v polouzavretých, uzavretých a otvorených pavilónoch. Hlavnou požiadavkou je vzdialenosť od domu a súlad s protipožiarnym bezpečnostným vybavením. Drevené kamene v poľovníckom alebo vidieckom štýle vyzerajú skvele.

Zvyčajne sú kachle na opekanie alebo opekanie umiestnené pod prístreškom

Miesto na grilovanie si vyžaduje ďalšie osvetlenie

Osvetlenie priestoru

Správne umiestnené osvetľovacie zariadenia urobia miesto nielen pohodlným, ale aj funkčným v tme. A môžu to byť ako obvykle elektrické a moderné zariadenia využívajúce solárnu energiu. Lampióny pozdĺž chodníkov, kvetinové záhony, rybníky, altánkové osvetlenie, ozdobné lampy na trávnikoch v rôznych tvaroch - môžete si vybrať akúkoľvek možnosť, ktorá zodpovedá všeobecnej povahe záhrady a obytnej oblasti.


Dekoratívne prvky

Zvolený štýl určuje jeho vlastné podmienky, preto je potrebné zodpovedajúcim spôsobom zvoliť aj podrobnosti. Môže to byť čokoľvek - figúrky, ozdobné záhrady, hojdačky.Hlavnou vecou je harmonizácia so zvyškom detailov dizajnu.Do moderného minimalizmu by ste nemali pridávať romantické kvetinové oblúky alebo drevené zrubové domy a studne. Ani prísna technika v čiernych a sivých odtieňoch pravdepodobne nebude príťažlivá pre stredomorský štýl alebo provensálsko.

)

Užitočné tipy a triky

Pomôže vám zariadiť usporiadanie stránky v krajine.odborné poradenstvo:

  • nekopírujte naslepo videný obrázok v časopise alebo na internete, vychádzajte z vlastností vašej vlastnej stránky a materiálnych schopností;
  • nezneužívajú časti a ozdobné prvky, najmä v malých oblastiach;
  • Ak neplánujete trvalý alebo častý pobyt v krajine, vysadte nenáročné rastliny v starostlivosti;
  • delia zóny, môžete ozdobné alebo „zelené“ ploty;
  • sa starajú nielen o krásu, ale aj o praktickosť.

Existuje veľa skvelých nápadov na zlepšenie problému.Odporúčame vám však, aby ste dôkladne posúdili svoje schopnosti a nezačínali niečo, čo nemôžete dokončiť.Nech je dekorácia najjednoduchšia, ale úplná.