Výber elektrického holiaceho strojčeka: tipy a triky

Každý nerešpektujúci záhradník a letný obyvateľ bude udržiavať stromy na svojom pozemku vo vynikajúcom stave, aby lepšie rástli a potešili oko.Za účelom starostlivosti o stromy a kríky ich zbavte suchých konárov a používajte korunkové kliešte.Moderná verzia tohto náradia je elektrická.Prečítajte si tento článok až do konca a naučíte sa, ako čo najlepšie zvoliť.

Druhy nástrojov

Podobne ako pri princípe prerezávačana prerezávači alebo nožniciach.Hlavnou výhodou nástroja je prítomnosť nastaviteľných rukovätí, ktoré umožňujú rezať vetvy vo vysokých nadmorských výškach bez toho, aby sa uchýlili k rebríkom, ako aj na ťažko prístupných miestach.Náradie s elektrickým pohonom môžu navyše rezať hrubšie konáre (v priemere 5 - 10 cm) a vykonávať záhradnú prácu desaťkrát rýchlejšie.

Najprv by som chcel spomenúť kormidlo.Toto náradie je vybavené pohodlnou rukoväťou, po ktorej sa nebudete cítiť unavení vo svojich rukách.Pomáha tiež aktivovať výkonný mechanizmus žacieho ústrojenstva.Preto, ak potrebujete odstrániť dosť silné konáre vo výške a vrcholkoch stromov vo vašej záhrade, dajtepreferuje presne tyčový model.

Teleskopické lopaty s vysokou nadmorskou výškou sú určené na rezanie vetiev v pomerne vysokej výške, preto sa často nazývajú „vysokými nožmi“. Dĺžka teleskopickej rukoväte je nastaviteľná.Skladanie sa dá zložiť, aby sa ľahšie skladovalo.Vďaka „rozšíreniu“ sa polomer práce výrazne zvyšuje.Maximálne sa dostanete k vetvám stromov vo výške až šesť metrov.Napriek tomu je tento dizajn veľmi výhodný, pretože vytvára určitý druh páky, záhradník môže vynaložiť menšie úsilie na úpravu vetiev a vetvičiek.Špeciálny rohatkový mechanizmus pomôže minimalizovať úsilie a zlepšiť kvalitu rezu.

Niektoré teleskopické modely sú vybavené pílou, ktorá je poháňaná elektrinou.

Ďalší pohľad sú nástroje na orezávanie nízkych vetiev.Tieto elektriky majú pomerne krátke, ale pohodlné držadlá.

Video „Príklad práce vysokovýkonného noža“

Pozrite sa, aké ľahké a rýchle je pracovať s nástrojom značky Ryobi s výsuvnou teleskopickou rukoväťou.

Funkcie použitia

Každý nástroj má pri používaní svoje vlastné charakteristiky.Pokiaľ ide o strihacie nožnice, musia sa používať, ako aj bežné záhradné nožnice.Rozdiely sú vo veľkosti a dĺžke držadiel.To sa stáva obrovskou výhodou, pretože na dosiahnutie požadovaného výsledku nemusíte vynaložiť veľké úsilie.Ak chcete uzol uzol, je potrebné ho zovrieť medzi dvoma čepeľami a stlačiť rukoväťnástrojom. Ostré hrany sa tak zbiehajú a odrezávajú vetvu.

Spôsoby použitia závisia aj od toho, aký typ čepelí má váš nástroj. Ak má prísavka rovnú čepeľ, bude fungovať obdobne ako nožnica. To znamená, že uzol na oboch stranách bude obklopený čepeľami, ktoré ho odrežú, čím sa stane elegantným. Takáto technika nespôsobí stromu žiadne škody.

Opačný typ má kontaktné čepele. Ich princíp činnosti je nasledujúci: čepele sú v rovnakej rovine, vetva je na spoji oboch čepelí, a preto je prerušená tlakom.

Elektrické lopaty na svoju prácu musia byť napájané. Preto sa budete musieť starať o prítomnosť zásuvky a prípadne predlžovacieho kábla. Aby ste mali voľný pohyb v záhrade, je lepšie uprednostniť batériové zariadenie. Je pravda, že existuje jedna nuansa: nemôžu byť dostatočne silné a v tomto sú samozrejme horšie ako ich náprotivky s benzínom. Majte na pamäti, že elektrické modely sa môžu používať hlavne na krátkodobé záhradníctvo.

Je potrebné poznamenať, že takmer všetky lopaty sú vybavené špeciálnym vypínačom s ochranou proti náhodnému spusteniu nástroja. Je to dôležité, pretože rýchlosť reťaze je pomerne vysoká - v priemere 2,3 m /s.

Špecifikácie

Záhradné zábradlie má niekoľko dôležitých technických charakteristík, ktoré ho úplne opisujú. Zamýšľals cieľom vyrezať konáre a konáre z pomerne vysokých stromov. Tento nástroj vyzerá ako prerezávač. Tiež podobné a jeho účel. Rozdiel od záhradných nožníc a záhradných nožníc spočíva v prítomnosti dlhých úchytiek. Je považovaný za jeden z najväčších nástrojov vhodných na rezanie vetiev a uzlov.

Pozrime sa na technické vlastnosti na príklade priemerného nástroja. Napätie bude 220 V. Výkon takéhoto nástroja je v priemere 550 wattov. Typicky bude dĺžka noža približne 150 mm. Hmotnosť do troch kilogramov. Je to ľahké, takže práca s ním nespôsobuje problémy. Avšak takáto hmotnosť zariadenia môže sťažiť žene dlhodobé používanie. Typ noža môže byť jednostranný aj obojstranný.

Výber v závislosti od cieľov

Na výber správneho nástroja na orezávanie stromov musíte najprv vyriešiť niekoľko dôležitých otázok. Toto by sa malo vykonať pred nákupom, ak nechcete, aby nový nástroj zostal nečinný, pretože vám z nejakého dôvodu nevyhovoval.

Zvážte, ktorý strom by sa mal spracovať, aký typ a tiež sa pozrite na priemer vetiev. Tieto skutočnosti sa musia zohľadniť, aby sa pochopil model, ktorý sa má kapacita získať.

Napríklad pre mladé stromy, v ktorých je drevo stále zelené, sa najlepšie hodia ploché listy. Majú vzhľad nožníc a pracujú na rovnakom princípe. Na rezanie mladých odvetví osobitného úsilianevyžaduje sa.

Pre tvrdšie a staršie stromy sú ideálne delimbi s kontaktnými čepeľami.Okrem toho sa odporúčajú na rezanie sušených konárov.Keď sú obe čepele oproti sebe, tlak na kôru bude menší.Takto bude poškodená rastlina minimálna.

Pôsobením čepelí je silný tlak na drevo v zostupnom poradí.Čepeľ drží drevo a rovnomerne rozprestiera tlak až do konca rezacieho pohybu.

Video „Recenzia: najlepší elektrický oddeľovač“

Ponúkame vám video prehľad záhradného náradia na rezanie vetiev a vetiev značky Black & Decker, ktorý pripravil internetový obchod Robotun.