Ako pestovať jednoročné kvety: návod

Jednoročné kvety - skutočná ozdoba na ktoromkoľvek kvetinovom záhrade. Množstvo farieb, odrôd, veľkostí, jednoduchá starostlivosť vám umožňuje pestovať ich v krajine po celý rok a pestovať umelecké diela. Vďaka dlhému obdobiu kvitnutia sú hostia vítaní v akomkoľvek zložení kvetín a ľahkosť pestovania sadeníc prináša výhody iba pred trvalými rastlinami, ktoré sú pre podmienky pestovania oveľa náročnejšie. Pred výsadbou semien sa oplatí vedieť, aké podmienky uprednostňujú.

Výsadba sadeníc

Ročné rastliny sa pestujú výhodne zo sadeníc, čo poskytuje výhodu v skorom kvitnutí a umožňuje im vysádzať s nástupom tepla. Výsev kvetov semenami je tiež výhodný, pretože s väčšou pravdepodobnosťou získate silné klíčky, ktoré sa ľahko pestujú. V prvých dvoch týždňoch, keď dôjde k vegetácii, sú kvety najzraniteľnejšie, preto je potrebné venovať pozornosť semenám. Pozrime sa na postup prípravy sadeníc flox.

Phlox - nenáročné ročné a viacročné kvety. Sú bohaté na kvety a lístky. Phloxes z tých teplom milujúcich rastlín, ktoré potrebujú jasné osvetlenie a teplotu nad 10 ° C a ktorélíšia sa dlhým kvetom.

V prípade sadeníc sa flox môže pestovať v marci predmáčaním na klíčenie semien. Ďalej sú semená vo forme prášku na povrchu zeme, ale v žiadnom prípade ich neupustite a neposypajte ich na zem. Zakryte filmom krabičku so semenami, položte na dobre osvetlené miesto.Je potrebné vysielať každý deň po dobu jedného týždňa.Keď sa na filme objaví kondenzácia, musí sa odstrániť.

Po tom, ako sa objavia dva listy, si môžete vybrať zber, ale slnečné lúče sú pre sadenice nebezpečné, takže vyberte krabicu s naklíčenými semenami v tieni. Teraz môžete mesačne kŕmiť phlox minerálnym hnojivom. Zem je potrebné uvoľniť, včas navlhčiť, to znamená vykonávať obvyklú starostlivosť. Akonáhle sa objavia silné stonky a listy, môžu sa do kvetinového záhonu vysadiť plamene.

Video „Pokyny s odporúčaniami“

Informačné video s užitočnými radami a recenziami pre záhradníkov.

Starostlivosť o sadenice

Počas prvých 6 hodín semená napučiavajú, keď dosiahnu maximálnu hrúbku - asi 2-3 dni odpočívajú. Starostlivosť o rastliny v tomto období nemá za následok nadmerné zvlhčenie, ale nie vyschnutie budúcich kvetov, aby sa dosiahol príliv vzduchu a slnečného žiarenia. Pozrime sa, aké podmienky sú potrebné pre letničky rýchlo prepustené klíčky. Teplota v miestnosti je veľmi dôležitá, snažte sa ju neznižovať a udržiavať na úrovni 20 - 21 ° C.

V prvých dňoch, keď je rast najrýchlejší, musíte krabicu uzavrieť filmom alebosklo vytvára skleníkový efekt. Výsadba a starostlivosť si vyžadujú kontrolu úrovne vlhkosti. Niekoľko dní po zbere môžete krabicu umiestniť na slnko, ale teraz ju musíte často otočiť, aby sa Zem rovnomerne zahrievala. Keď sú klíčky úplne silnejšie - znížte teplotu na 15 ° C, aby vytvrdli a nedovolili im napnúť sa. Ako príklad uvedieme, že takáto starostlivosť povedie k skorému rozkvetu a predlžuje sa o niekoľko týždňov. Starostlivosť o rastliny je možné vykonávať priamo pri chate.

Pristátie priamo do zeme

Osivo znásobuje hlavne ročný phlox. Postele sú najlepšie pripravené na jar a potom zasejú semená do zeme.

Kvety vysádzajte vo vzdialenosti 3 až 5 cm od seba, aby sa potom pohodlnejšie ošetrovalo. Po zasiatí by sa pôda mala prikryť fóliou, ale nemusíte ju posypať zemou - z času na čas sa film musí zdvihnúť, zbaviť kondenzátu a nechať rastliny dýchať. Akonáhle sa objavia klíčky, film už nie je potrebný.

Ak sa rozhodnete zasadiť kvety na svojej dache, je potrebné pripomenúť, že zloženie pôdy a jej kvalita ovplyvní rast. Ročné porasty rastú lepšie v pôde s nízkou kyslosťou s vysokým obsahom živín. Niekoľko dní pred výsadbou floxu môžete zvlhčiť pôdu, aby bola vlhká. Hlavná vec nie je zalievať pôdu v deň, keď ich budete zasadiť.

Pri výsadbe kvetov v škatuľke je potrebné pripomenúť, že jej veľkosť by mala byť dosť veľká. koreňsystém týchto rastlín je dosť rozvinutý, takže rast koreňov bude vyžadovať veľa miesta.A v tomto prípade je lepšie skontrolovať zloženie pôdy, aj keď sa pôda kúpi.

Bez ohľadu na to, ako sa rozhodnete pestovať kvety, existuje niekoľko tipov, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste dosiahli požadovaný výsledok.Je lepšie uvoľniť pôdu pre výsadbu a pridať trochu vápna.Semená osievajte lepšie v dobre osvetlených priestoroch a nezabudnite na burinu.Zalievajte výsadbu hojne, ale zriedka, najlepšie zo všetkých - popoludní.Je tiež dôležité monitorovať teplotu vzduchu.Ak je vonku príliš chladno, vaše kvety nemusia dať semeno.

​​

Prečo semená neklíčia?

Stáva sa, že sa všetko robí podľa pokynov, boli dodržané všetky odporúčania a kvety sa ešte nezvýšili.Je potrebné zistiť, aké dôvody vedú k tomu, že výsadba semien nevedie k klíčeniu.Jedným z možných dôvodov - nekvalitné osivo nakúpené od neoverených výrobcov.Kvetiny môžete obklopiť opatrne, ako malé dieťa, zlepšovať starostlivosť, zasiať do najúrodnejšej pôdy, ale zlé semená rovnako nevyklíčia.

Medzi inými dôvodmi, ktoré ovplyvňujú zlé výhonky, je možné zaznamenať nedostatočne vlhkú pôdu.Semená niekedy klíčia kvôli nedostatku tepla alebo naopak, príliš horúcim podmienkam, ale v tomto prípade budú neskôr klíčiť.Výsadba príliš kyslej pôdy oslabuje rast rastlín, stonky a kvety sa objavujú oveľa neskôr, keďkamaráti, napríklad flox, sa v krajine už môžu vysádzať.

Jedným z dôvodov je nesprávna výsadba, to znamená namiesto výsevu na zemský povrch ich prikopali. Existujú kvety, ktoré musíte najskôr stáť v chlade. Pred výsadbou bolo potrebné ich držať v chladničke. Možno ste vzali príliš doslova radu o starostlivosti a zalievaní, to znamená, že sa do vody nalial len kvet. To sa nedá žiadnym spôsobom povoliť, pretože semeno sa zadusí bez vzduchu.

V prípade mnohých rastlín je potrebné na dobrý výhonok a vývoj kŕmiť. Hlavné živiny, ktoré získavajú z vody a vzduchu, o ostatné by sa mali starať. Napríklad na udržanie dostatočného množstva dusíka v pôde nasýtenie fosforom, ktoré urýchľuje vegetačné obdobie, draslík na tvorbu silných koreňov a stoniek. Ak ste vynechali pravidelné kŕmenie semien, nie je prekvapujúce, že nerastú - jednoducho na to nemajú silu. Pridajte trochu minerálneho hnojiva do zeme a potom uspejete.

Video „Všetko, čo pomôže záhradníkom vytvoriť krásny kvetinový záhon“

Ilustračné video s odporúčaniami, ktoré pomôžu záhradníkom vytvoriť krásny kvetinový záhon.