Aké sú postele pneumatík: návod na výrobu

Ak chce niekto vyzdobiť dvor vo svojej letnej chalupe, použije sa naj neočakávanejší materiál.Automobilové pneumatiky sa na tento účel už dlho prispôsobujú, ale v posledných rokoch sa veľmi často vyskytujú kvetinové záhony pneumatík.Fantázia majstra a túžba, aby dvor vyzeral lepšie ako ostatní, vám umožňujú vlastnými rukami vytvárať veľmi krásne a úplne nezvyčajné kvetinové záhony pneumatík.
Obsah
  1. Prečo si zvoliť pneumatiky pre kvetinové záhony
  2. Video„Výber rôznych nápadov a možností pre letné domy“
  3. Druhy kvetinových záhonov zo starých pneumatík
  4. Kvetinová pyramída
  5. Závesná kvetinová záhrada
  6. Ďalšie zaujímavé nápady
  7. Postupná výroba
  8. Video „Možnosti kvetinovej záhrady“»
Prečo si zvoliť pneumatiky pre kvetinové záhony

Nájdenie starých pneumatík automobilov nie je ťažké, aj keď farma nemá vlastné auto,Práve dostupnosť a trvanlivosť tohto materiálu sa stala hlavným dôvodom popularity tohto druhu letných chát a remesiel, ako sú kvetinové záhony vyrobené z poťahov pneumatík.S nimi je ľahké pracovať a staršie a opotrebované pneumatiky padajú, tým ľahšie je vyrezať a otočiť dovnútra.

Pneumatiky pokojne súvisia s teplotnými extrémami, nebojí sa ani zimných mrazov, ani letných horúčav.V lete, pod horúcimi lúčmi slnka, môže dôjsť k prehriatiu pôdy vo vnútri čiernej gumovej základne, je nepravdepodobné, že by sa jej rastliny páčili,preto je lepšie maľovať pneumatiky vo svetlých farbách.Maľovanie ochráni kvetinový záhon pred prehriatím, urobí ho atraktívnejším.Pneumatiky sa stanú ochranou stromov a kríkov pestovaných v nich, keď kosačka pracuje v krajine alebo na záhrade.S rovnakým účelom sa často používajú v mestských dvoroch, kde je ťažké pestovať mladý strom alebo ker.

Video „Výber rôznych nápadov a možností pre letné chaty“

Video kompilácia rôznych zaujímavých nápadov pre letné chaty.

Druhy kvetinových záhonov zo starých pneumatík

Všetky kvetinové záhony vyrobené pomocou starých pneumatík možno rozdeliť na dva typy: celok a rezaný.V prvom prípade je potrebné ich očistiť od piesku a nečistôt, umyť, natrieť, nastaviť na správne miesto, vyplniť pôdu, zasadiť kvety.Je veľmi dôležité nezabudnúť vytvoriť drenážnu vrstvu štrku, expandovanej hliny alebo niečo podobné, inak zostane prebytočná vlhkosť, rastliny nebudú schopné rásť v dôsledku hnitia koreňov.

Celé pneumatiky sa inštalujú osobitne, v skupinách, v rovnakej rovine alebo vo viacerých úrovniach.Vyrábajú kvetinové záhony s nízkym (jednoduchým) alebo vysokým (z niekoľkých pneumatík umiestnených na sebe), líšia sa priemerom alebo výškou.Sú inštalované na zemi alebo na špeciálnych stojanoch, dokonca zavesené na stenách, stromoch.A môžete z pneumatík vystrihnúť určité tvary, otočiť ich dovnútra, vytvoriť neobvyklé kvetinové záhony v podobe slávnych zvierat alebo fantastických stvorení.Pomocou noža a silných rúk sa staré koleso zmení na luxusnú kvetinovú vázustojan.Zo starých pneumatík vytvárajte ozdobné tvary na ozdobenie záhrady alebo záhrady.

Pyramída s kvetinovým záhonom

Ak máte možnosť získať pneumatiky rôznych priemerov, môžete si urobiť skvelúkvetinové záhony vo forme pyramídy.To je vynikajúce vertikálne riešenie kvetinové záhony, ak je v chate veľmi málo miesta.Pneumatiky musia byť naskladané jedna na druhú, počnúc najväčšou pneumatikou a natreté farbami v jasných radostných farbách.Kvetinový záhon dostanete samozrejme iba vtedy, ak je rozdiel medzi priemermi najmenej 20 cm. Tento rozdiel je vysadený rastlinami a od druhej úrovne môžete použiť ampely, ktoré pekne visia nadol.

Ak existujú iba pneumatiky s rovnakým priemerom, budú potrebovať celkom 6 kusov.V tomto prípade sa pyramída vyrobí skladaním pneumatík v troch úrovniach: 3 - pre prvú radu, 2 - pre druhú a 1 - úplne na vrchu.Tento záhon zaberá veľmi málo miesta, je dobre viditeľný zo všetkých strán, je plný všetkých druhov kvetov a okrasných rastlín.

Ak je v krajine alebo na záhrade miesto na rozmiestnenie kvetov s piatimi pneumatikami, môžete urobiť ešte objemnejší a krajší kvetinový záhon.pyramída.Základňou je 5 pneumatík v spodnom rade, na horných z nich sú usporiadané 3 a hore - ďalšie.Taký kvetinový záhon je zďaleka viditeľný zo všetkých strán, môže byť vyrobený z jemnej komory alebo z jasného veľkolepého - všetko záleží na výbere rastlín a sfarbení pneumatík.

Závesná kvetinová záhrada

Ak je v vidieckom dome prázdna stena alebo silný plot, kvetinová záhrada môže byťusporiadajte ich zavesením pneumatík. Vnútorný priestor je vyplnený pôdou, rastlinnými rastlinami, ktoré toto miesto úplne transformujú. Potrebujete len premýšľať o odtoku: položte malé kamienky a piesok, vyvŕtajte gumu, aby ste mali dostatok miesta na odtok prebytočnej vody.

Pneumatiku môžete zavesiť na strom alebo špeciálnu podperu pomocou retiazky, spodnú časť uzavrieť gumou alebo preglejkou s vyvŕtanými otvormi, vyplniť zem a zasadiť kvety. Ale takáto konštrukcia bude veľmi ťažká, voda bude stekať z dna - nie všade, kde je to prijateľné, hoci môže vyzerať veľmi pôsobivo. Bude ľahšie používať pneumatiku ako stojan alebo kvetináče umiestnením dodávkových vozíkov s podnosmi - nie je to také ťažké, podnosy si zachovajú prebytočnú vlhkosť. Táto možnosť sa umiestni na steny verandy alebo na tŕne.

Ďalšie zaujímavé nápady

Pneumatiky sa dajú skladať a maľovať tak, aby sa na záhrade alebo v krajine usadila legrační žaba vyrobená z 3 pneumatík (niektoré viac plastu pre nohy a oči), vážnej korytnačky z 1 celej pneumatiky a 1 rezanej pneumatiky.Môžete zostaviť šálky a kanvicu. Pre ňu, okrem základného materiálu, budete potrebovať ďalšiu rúrku na výtok z kanvice, kovovú pásku na perá. Vhodná farba a premyslený výber rastlín dokončí nádhernú výzdobu chaty. Bude potrebná farba a trochu plastu (fľaša), aby veľký had koaguloval v odľahlom rohu, medzi krúžkami, cez ktoré prerastú ozdobné bylinky.

Ak existuje ostrý nôž, fantázia, odhodlanie rezať gumu, môžete urobiť viacúžasné kvetinové záhony. Maľujú na pneumatiku vzor kriedou, potom je potrebné gumu odrezať, otočiť naruby - výsledkom bude nádherný kvetináč alebo dokonca elegantná postava labuť, papagáj alebo veľmi fantastický rajský vták. Rezanie pneumatiky nie je ťažké, hlavnou vecou je ostrý nôž. Na jej vynútenie je potrebná fyzická sila. Kreativita majstrov je stelesnená v rozprávkových postavách, a tak sa na nádvorí objavujú jasní snehuliaci, vtipné roboty, Baba Yaga v mínometu alebo draci využívaní v košíkoch.

Postupná výroba

Figuríny z labutí, ktoré zdobia nádvoria alebo ihriská, sú veľmi obľúbené, ale v záhrade dacha chcete zariadiť čo najviac kvetinových záhonov, takže dnes má zmysel hovoriť o tom, ako vyrobiť labuť z kvetinových postelí. Takáto labuť sa dá urobiť za 1 hodinu, pričom je potrebné vynaložiť úsilie a dodržiavať opatrnosť: guma je elastická, strihá a ešte viac nie je ľahké ju otočiť. Podrobné pokyny vám to pomôžu rýchlo a pri najnižších nákladoch zvládnuť. Okrem základného materiálu budú potrebné také veci: skladačka, brúska, drôt (pre stabilitu krku), farba dvoch farieb (biela alebo čierna - pre samotnú labuť, červená pre zobák).

Najskôr si musíte zvoliť pneumatiku, pokiaľ možno starú, plešivú - ľahšie sa rezá, bez kovovej šnúry. Potom musíte nakresliť diagram a dať ho na samotnú pneumatiku. Potom musíte urobiť rezy pozdĺž línií hlavy, krku, chvosta a krídel. Strihajte skladačkou dlhšie, ale bulharský roztaví gumu a pridá nepríjemnévôňa.Teraz musíte pneumatiku otočiť dovnútra - to sa musí urobiť veľmi opatrne, aby nedošlo k poškodeniu gumy.Zobák je vyrobený z plastu, gumy, preglejky - to je po ruke, natreté červenou farbou.

Obidve polovice hlavy sú zložené, klenuté pre tento kord, vložte zobák, zaistite skrutkami a tiež sa vkladajú namiesto oka.Hlava musí byť zdvihnutá, aby sa dostala do požadovanej polohy, musíte ju mierne zatlačiť do kolesa.Ukazuje sa, že druh skladania, ktorý je upevnený pomocou skrutiek.Teraz ostáva iba maľovať labuť farbou, na mieste chrbta urobiť kvetinovú záhradu, nechať trávnik plávať cez rozlohy.Niektoré z týchto postelí sa organicky pozerajú do blízkosti dekoratívneho rybníka.Môžete vytvoriť kompozíciu z bielej labuť s bielymi kvetmi vzadu, čiernou labuťou s tmavými bylinkami (alebo tmavými maceškami) a modrou pneumatikou vysadenou modrými rastlinami.Ak si chcete urobiť labuť, a nie kvetinový záhon, budete musieť viac rezať a potom šnúru opatrne orezať pozdĺž okraja.

Video „Možnosti kvetinových záhrad“

Rôzne indikatívne možnosti dokončených kvetinových záhonov.