Výhody a dizajn postele z plastových fliaš doma

Použité plastové a sklenené fľaše dokážu získať nový život, ak sa pokúsite vyrobiť kvetinové záhony z plastových fliaš vlastnými rukami. Početné „armády“ fliaš by sa, samozrejme, nemali držať doma, pretože s ich pomocou môžete na pár dní vyrábať kvetinové záhrady a remeslá pre záhradu vlastnými rukami. Dozviete sa viac o tom, ako zdobiť záhradu alebo ako sa k domu dostať z plastových fliaš.

Výhody kvetinových záhonov z fliaš

Kvetinové záhrady použitých surovín majú veľa pozitívnych aspektov. Najdôležitejšia vec je dostupnosť materiálu, pretože prakticky každá rodina nakupuje nápoje v plastových alebo sklenených obaloch. Po druhé, vyrobený ručne vyrobený výrobok nedovoluje trvalým rastlinám rásť chaoticky, t. J. Za prísne stanovenými limitmi. Buriny je tiež ťažké prekonať plastickú bariéru. To vám umožní ušetriť čas na jarnej práci pri výsadbe a plení časti záhrady alebo kvetinového záhonu. Po tretie, kvetinová záhrada s plastovým plotom neumožňuje vyschnutie pôdy.

Ďalšou veľmi dôležitou výhodou takéhoto plotu je možnosť nahradiť akúkoľvek časť konštrukcie, keď opúšťa budovu. Plast je materiál, ktorý sa nerozkladá.prirodzeným spôsobom preto opakované použitie, skôr dôstojnosť ako nevýhoda.Nie je ťažké vytvoriť takúto stavbu na záhrade vlastnými rukami, pretože plast sa ľahko narezáva a kopá do zeme.

Aké typy vzorov existujú

K dnešnému dňu existuje dosť možností na ozdobenie okraja záhony alebo kvetinovej záhrady plastovými fľašami.Pomocou PET surovín a vašej fantázie môžete vytvoriť plot takmer akéhokoľvek tvaru a veľkosti.Remeslá sa najčastejšie vyrábajú vo forme:

  • kruhu;
  • obdĺžnik;
  • štvorcov.

Samozrejme, môžete k procesu pristupovať kreatívnejšie a urobiť niečo v podobe dizajnéra v podobe motýla, slnkaalebo v akejkoľvek inej podobe, pretože plastické „všetko“ vydrží.

Najjednoduchšie je pracovať s fľašami rovnakého tvaru a farby.Môžete však vytvoriť pestrofarebnú kvetinovú záhradu so striedaním PET fliaš v určitom poradí, aby bol dizajn elegantný a atraktívny.Druhy umiestnenia plastových fliaš do kvetinovej záhony: zvislé remeslá, vodorovné remeslá.

Video„Pokyny na výrobu kvetinových záhonov“

Video inštrukcia o tom, ako si sami vyrobiť kvetinový záhon.

Proces inštalácie kvetinového záhonu

Vertikálne oplotenie sa najčastejšie používa ako obrubník existujúceho kvetinového záhonu, zatiaľ čo vodorovná štruktúra sa vytvára spolu s kvetinovým záhonom.Je oveľa jednoduchšie vyrobiť zvislé plavidlo, pretože tvar fľaše zodpovedá všeobecnej téme.dizajnu. Pred namontovaním sa z fľaše odstránia nálepky, ktoré sa potom musia umyť a vysušiť. Aby sa konštrukcia stala stabilnejšou, môže sa do nádrže plniť piesok. Inštalácia bariéry nastáva v dvoch fázach:

  1. Stanovenie hraníc a ich označovanie. V tejto fáze určíme tvar a okraje kvetinového záhonu, urobíme náčrt na papieri a zmeriame požadovanú vzdialenosť po obvode a vytvoríme drážku 8 až 10 cm do hĺbky. Šírka sa musí zhodovať s priemerom dna.
  2. Plnenie PET fliaš. Nádoba je naplnená pieskom, kamienkami alebo akýmkoľvek iným plnivom a usporiadaná proti sebe pozdĺž vyznačeného obrysu. Preto sú kvetinové záhony vlastnými rukami vyrobené z plastových fliaš vertikálneho typu.

Horizontálne umiestňovanie PET fliaš je trochu komplikovanejšie ako v predchádzajúcej verzii, pretože sú potrebné určité zručnosti a pomocné materiály. Táto bariéra vyzerá veľmi krásne a jej ochranné funkcie sú oveľa silnejšie. Ako ďalšie materiály na registráciu potrebujete základňu a upevňovacie prvky.Cementová látka sa často používa ako fixačný materiál a ako základ môžete vziať starú vyvŕtanú hlaveň alebo použitú pneumatiku.Hranice kvetinového lôžka sú v tomto prípade určené priemerom podstavca. Upevňovací materiál zakrýva základňu na hrúbke krku a nezabudnite odstrániť zátky.

Cementová látka sa vyrába z cementu a piesku v pomere 1 ku 2. Ak je to možné,použite hotové montážne lepidlo.Aplikujte roztok a fľaše začnite zospodu postupne stúpať nahor, pretože každý kruh slúži ako základ pre ďalší riadok.Snažte sa robiť všetko opatrne a starostlivo, najmä s prvou spodnou vrstvou.Každý rad remesiel, ktoré vytvoríme po predchádzajúcom vyschnutí.Na ozdobenie posledného radu fliaš používajte mach, kamienky alebo špeciálne prvky dekorácie do záhrady a kvetinové záhony.Takže podľa typu dizajnéra môžete ozdobiť dvor záhradného pozemku vlastnými rukami použitými plastovými fľašami.

Ako vyzdobiť dekoratívny prvok

Po nainštalovaní plota sa dá väčšina prác považovať za dokončenú.V zásade jej ochranná a uzatváracia funkcia, taká kvetinová záhrada bude pôsobiť so záujmom, môžete však ukázať fantáziu a ozdobiť výslednú štruktúru.Na tento účel môžete použiť viacfarebné farby, kamienky alebo si z plastov vyrobiť rôzne plastové figúrky, napríklad tulipány.Za týmto účelom sa hrdlo fľaše odreže vo forme okvetného lístka a potom každú kvetinu vyfarbí akrylovými farbami.S touto výzdobou budú kvety zdobené vlastnými rukami vyzerať žiarivo ako v teplom počasí, tak aj v zime.

Video„Master Class“

Master Class, ako vyrobiť originálny kvetinový záhon s použitím plastových fliaš.