Ako vytvoriť krásny a jedinečný dizajn kvetinových záhonov

Život obyvateľa megapolisu je neustálym hnutím a veľmi často si len chcete sadnúť na nádvorí svojho vlastného domu a užívať si upokojenie prírody.Na túto dovolenku je presne potrebný letný dom alebo malý pozemok.Spravidla sa koná malá kvetinová záhrada v chate.Usporiadanie kvetináča na otvorenom priestranstve - znie to krásne, ale môžete ho ozdobiť vlastnými rôznymi farbami vlastnými rukami.Kvety na letnej chate alebo pred oknami súkromného domu sú jednoduchým dizajnom kvetinových záhonov, z ktorých každý prvok poteší oko svojou krásou z rôznych miest záhradného pozemku.

) Možné možnosti dizajnu

Aby sa komunikácia s prírodou čo najľahšie uľahčila, je potrebné venovať náležitú pozornosť otázke usporiadania záhonu na nádvorí.Pri vytváraní záhonov by sa mali zohľadniť tieto hlavné vlastnosti: stupeň rastu rastlín (najmä ruží a málo rastúcich plodín);obdobie rastu a kvitnutia;požiadavky na osvetlenie prímestských oblastí;výška každého prvku.

Najnáročnejšou starostlivosťou je ozdoba kvetinového záhonu na dvore vlastnými rukami.viacročné rastliny, do ktorých môžete každý rok pridať svoje obľúbené exempláre. Takto môžete vytvárať rôzne schémy bez obáv z experimentov. Existuje celý rad prístupov k dizajnu kvetinové záhrady súkromného domu alebo chaty. Na usporiadanie práce si môžete nakresliť skúsený dizajn alebo podľa našich rád sami vytvoriť kvetinový záhon. Najobľúbenejšie typy pri návrhu kvetinových záhonov pred domom:

 1. Neobmedzená forma - nemá prísne hranice a schémy, preto vyzerá čo najprirodzenejšie. Pred súkromným domom je vhodnejšie vysadiť trvalky, ktoré sú odolné voči mrazu. Táto kvetinová záhrada vás poteší neskutočnými farbami počas letnej sezóny.
 2. Viacúrovňové kvetinové záhony vyvýšeného typu. Takýto prístup pri navrhovaní kvetinových záhonov nemožno nevšimnúť, pretože vzory kvetinových záhonov sú viditeľné z akéhokoľvek bodu: pred domom alebo pozdĺž chodníka. Viacúrovňový kvetinový záhon vám umožní zlúčiť niekoľko rôznych postelí, napríklad rôzne odrody ruží. Takéto rozhodnutie iba zdôrazní mimoriadnu predstavivosť vlastníka.
 3. Monoclumba je zlatým priemerom medzi nákladnými a rozpočtovými možnosťami navrhovania postele súkromného domu s kvetmi vlastnými rukami. Kvetinové záhony tohto typu sa vytvárajú iba z určitého druhu rastlín, napríklad z niekoľkých odrôd ruží alebo chryzantém. Na to, aby bol monoclumb „šťavnatý“, stačí vysadiť jeden druh rastlín, ale rôznych farieb a urobiť neobvyklétvar.V krajine bude výhodnejšie mať niekoľko rastlín na pozemku okrúhleho alebo štvorcového tvaru.
 4. Na zdobenie steny súkromného domu sa používa vertikálny kvetinový záhon: sito, steny, trojrozmerné obrázky.Z tohto dôvodu sú rastliny vysadené v kvetináčoch, ktoré sú upevnené na ráme.Táto schéma si bude vyžadovať starostlivú údržbu na lodeniciach a ďalšie finančné investície.
 5. Arabeska.Zdobený kvetinový záhon osloví fajnšmekrov neobvyklého dizajnu a odvážnych jasných rozhodnutí v krajine, keďže sa vyrába vo forme hmyzu, zvierat atď. Ak si chcete takýto prvok vytvoriť vlastnými rukami, pripravte sa na namáhavý proces.
 6. Pravidelný kvetinový záhon je farebná kvetinová záhrada vo forme striktnej geometrickej figúry so symetriou.Rys - súčasné kvitnutie všetkých rastlín.Preto sú také systémy zriedkavo žiadané, najmä pokiaľ ide o ruže.
 7. Na kobercových posteliach trpasličích ruží pred domom sa navrhuje vysadenie rastlín v určitom poradí. Krása si vyžaduje veľa práce a určité finančné náklady.

Video „Riešenia originálneho dizajnu“

Orientačné video s výberom fotografií kvetinových záhrad, ktoré si môžete sami vyrobiť.

Výber kľúčovej farby kvetinového záhonu

Bez ohľadu na typ záhradného lôžka pred domom dacha by sa mala veľká pozornosť venovať výberu farebnej škály, a to výberu kľúčovej farby kvetinového kvetu a súboru, ktorý ho dopĺňa.Ak chcete problém vyriešiť, postupujte taktotieto odporúčania:

 • vytvárajú záhony kvetinových vzorov na kúsok papiera;
 • rozdeliť ju na časti a zafarbiť farebnými ceruzkami;
 • hodnotí, do akej miery sa vybrané farby navzájom harmonizujú a dopĺňajú súbor schémy.

Pri vykonávaní tejto oblasti práce sa riaďte týmito pravidlami:

 • Zelené, fialové a tmavo modré - studené odtiene, aby sa vytvorilo všeobecné pozadie.;
 • červené, žlté a oranžové - šťavnaté dominantné farby v kvetinovej záhrade;
 • používajú kontrastné tóny na zdôraznenie dizajnu, zatiaľ čo hladké údery upokojujú oko a dotvárajú plnohodnotný kvetinový aranžmán.

Ako si zvoliť výšku rastlín

Aby sa kvety v záhrade, či už sú to ruže alebo sedmokrásky, vysadili pred domom vlastnými rukami alebo v krajine, vyzeraliharmonicky dávajte pozor na výšku rastlín.

Pri výsadbe kvetinových záhonov používajte zlaté pravidlo - vysoké rastliny by nemali zakrývať nízko rastúce plodiny.Vysoké kvety (ruže, chryzantémy a dahlia) by sa mali umiestňovať spravidla do stredu kvetinovej záhony.Je možné riediť kvetinovú múčku nízko rastúcimi kríkmi.Okraje by mali zakrývať zakrpatené rastliny.Bližšie k stredu a po celej ploche kvetinového záhonu vysadíte stredne vysoké kvety a kríky. Pôvodné nápady

Ručné záhradné postele boli nielen krásne, ale aj originálne, skúste experimentovať,Dosť na to„Zapnite“ fantáziu a preskúmajte všetko, čo je „po ruke“ a dá sa použiť na prácu. Uvidíte, ako na chate môžete poraziť najneočakávanejší prvok vášho „skladu“. Pri pôvodnom dizajne je možné postele ruží a iných kvetín používať na vlastných rukách vo dvore súkromného domu alebo pred bránou:

 1. Stones. Viacfarebné kamene rôznych alebo rovnakých tvarov vytvárajú dokonale doplnené zloženie ruží alebo iných kvetov.
 2. dosky alebo drevené predmety. Drevo je prírodný materiál, takže ak správne porazíte drevené matrice vo forme malého plotu alebo ozdobnej škatule, vašu originalitu nemožno ignorovať.
 3. Willow Twigs. Každý rok sú kvetinové záhony pred domom čoraz viac zdobené prútenými prvkami, najmä preto, že nebude ťažké vytvoriť taký návrh vlastnými rukami. Na tieto účely budú tyče optimálne - 1 - 1,5 cm.
 4. Staré pne a háčiky sa môžu tiež stať prvkom dizajnu záhradného pozemku. Z tohto dôvodu sa jadro odstráni a naplní sa zeminou rastlinami.
 5. Fľaše z plastu alebo skla sa môžu maľovať v rôznych farbách alebo plnené farebnými kameňmi. Takže môžete zdieľať kvetinovú záhradu podľa schémy.
 6. Staré topánky alebo jedlá. Táto dekorácia bude vrcholom každého dizajnu, najmä preto, že môžete objekt umiestniť do ktorejkoľvek časti kvetinovej záhrady.
 7. Najčastejšie používanou konštrukčnou možnosťou sú pneumatiky. Napriek tomu, že takúto možnosť dizajnu možno len ťažko nazvať originálnou,farebný nápad a tvar môže byť vaša tromfová karta.

Tipy na všeobecné dekorácie

Na záver by som rád uviedol niekoľko všeobecných tipov na zdobenie kvetinových záhonov v záhrade alebo doma:

 1. Ukončenie. Vaša posteľ, rovnako ako umelcovo plátno, by mala byť kompletným prvkom. Nemali by ste sa snažiť pokryť celý kvetinový záhon naraz, rozdeľte ho do samostatných sektorov, aby ste kvetiny vyplnili čo najharmonickejšie.
 2. 80. Viacnásobná vrstva. Výsadba rastlín by mala byť na raste a farbe, takže môžete zdôrazniť maximálnu myšlienku schémy a dizajnu.
 3. Farebná paleta a tvar kvetinového záhonu pred domom alebo v krajine. Pred začatím vykladacích prác určte paletu svojej budúcej kvetinovej záhrady - čiernobielej kvetinovej gule alebo farebného farebného koberca. Takže bude pre vás oveľa jednoduchšie a rýchlejšie realizovať svoje plány.

Vytvorenie krásneho a jedinečného dizajnu kvetinových záhonov vlastnými rukami pred domom alebo vidieckym domom v meste bude podľa jednoduchých tipov príjemnou a ľahkou úlohou.

Video „Ako vytvoriť jedinečný plot“

Ilustračné video s príkladmi plotov, ktoré ozdobia akékoľvek kvetinové záhony.