Nový trend v kvetinárstve alebo do-k-sami Kokedam

Kokedama nie je iba fascinujúca činnosť, ale skutočné umelecké dielo, ktoré k nám prišlo z Japonska.Táto machová guľa sa dá použiť, keď na parapete nie je miesto.V dnešnom článku vám ponúkame skutočnú majstrovskú triedu výroby Kokedamovcov.
Obsah
  1. Čo to je
  2. Video „Mastertrieda pre tvorbu Cockedov15]
Čo to je

Kokedama je jedným z trendov v umení bonsai.Vznikol v Japonsku len pred 20 rokmi, ale stal sa populárnym po celom svete.Preložené, toto japonské slovo znamená „guľa z machu“ alebo „machové hrbole“.

Ak je vytvorenie bonsai možné iba pre skutočného majstra, potom Kokedam podľahne aj amatérovi.Z tohto dôvodu sa táto machová guľa nazýva bonsai pre chudobných, ale bolo by presnejšie povedať bonsai pre netrpezlivých.

Kokedama sa vyrába vlastnými rukami veľmi rýchlo as minimálnymi nákladmi.Nepotrebujete žiadnu kapacitu, stačí si len vytvoriť zmes pôdy a obaliť ju machom.Vyzerá veľmi pekne Kokedama z pôvabných orchideí.Zdobia interiér každej miestnosti.

Na výrobu Kokedamu nemusíte dodržiavať niektoré prísne pravidlá.Každý človek si môže vytvoriť svoj exkluzívny „machový hummock“ a ozdobiť rastlinami, ktoré sa mu páčia viac.Hlavná vec je dodržať proporcie, ktoré poviemenižšie.Aj keď skúsenejší pestovatelia môžu ako experiment vytvoriť svoj vlastný mix značiek.

Výsledkom práce sú často ich tajomstvá výroby.Samozrejme musíte dodržať proporcie, inak Cocka neuspeje.Výška kvetu by nemala presiahnuť výšku machovej gule viac ako 1,5-krát.Paleta musí tiež zodpovedať priemeru Kokedamu a nesmie prekročiť štvrtinu výšky zemského povrchu.

Kvet môže pestovať ktokoľvek - či už ide o vyberavú kapradinu alebo náročnú orchidea.Najlepšie je zvoliť si mladých odbytísk, aby sa rastlina rýchlejšie aklimatizovala.Vyzerá to nádherný kokedama davalliya, ktorý nakoniec obaluje loptu.Rastlina v tejto podobe môže byť umiestnená v krásnej nádobe alebo zavesiť.V druhom prípade môžete ukázať predstavivosť a získate celé zavesené divadlo kvetov.

Rastlina sa musí vyberať silná a zdravá, s aktívnymi a mladými odnožami.Ak sú korene príliš dlhé, odrežte ich polovicu, aby nedošlo k poškodeniu kvetu.Stručne povedané, výroba Kokedamovcov by nemala spôsobovať ťažkosti.Najprv môžete stráviť viac času, ale výsledok stojí za to.Ďalej budeme hovoriť podrobne o zásadách výroby.

Video „Master class on the Kokedam“

Video o umení Kokedam, ako vyrobiť Kokedam vlastnými rukami.

Ako na to sami

Čo potrebujete

Na výrobu Kokedamu vlastnými rukami potrebujeme japonskú čiernu rašelinu.Nepredáva sa na trhu a nie je to lacné, preto sa ho pokúsime nahradiť pôdnou zmesou pripravenou vlastnými rukami.

Berieme rašelinu s vysokým obsahom rašeliny, ktorá sa vždy predáva v špecializovaných maloobchodných predajniach, a čiernu kozmetickú hlinku, ktorú môžeme ľahko kúpiť v kiosku lekární.Obe zložky sú brané v rovnakých častiach.

Ďalšia vec, ktorú potrebujeme, je granulovaná pôda pre bonsaje akadamov.Samozrejme, aby ste ušetrili, môžete si vziať záhradnú pôdu, ale je to lepšie pre Acadam.

Ďalšou zložkou je rašeliník, ktorý sa dá ľahko kúpiť v ktorejkoľvek kvetinárstve, ale môže sa zbierať aj v lese.Možno bude posledná možnosť spoľahlivejšia.

Z vyššie uvedeného je Coquedam pokrytý zeleným machom.Aby hotové majstrovské dielo vyzeralo ekologicky, musíte trhať ten istý mach.

Pokiaľ ide o rastliny, tu môžete dať príležitosť lietať fantáziu: čo chcete a koľko chcete (len aby sa zmestili).Najlepšia voľba - paprade a rastliny, ktoré milujú vlhkosť a tieň.

​​

Mali by ste sa tiež zásobiť bavlnenými niťami (akejkoľvek farby), rybárskym vlascom, nožnicami.Nádoby stále pripravujte: na premiešanie pôdy, namáčanie rašeliny a agama.Pri manipulácii s liekom používajte chirurgické rukavice.

Výrobné pokyny

Pred pokračovaním vo výrobe pripravte mach a kadidlo.Mech zozbieraný napríklad na námestí, dôkladne premytý destilovanou vodou, vložený do podnosu, zakryte hornou časťou filmu.Akadamu sa na 24 hodín ponoril do destilovanej vody.predna začiatku práce sa vodichku zlúčia a sušia dve hodiny.

Začíname seminár o výrobe Kokedamovcov.

Namočte sphagnum.Medzitým zasahujeme do rašeliny, hliny a Akadamu v pomere 2: 2: 3.Nalievanie tekutiny, hnetenie, takže hmota bola elastická.Z pôvodnej pôdnej zmesi odstránime korene rastlín, ktoré použijeme, a zabalíme ich do rašeliniska.

Okolo koreňov začíname zdvíhať zem, až kým nedosiahneme guľový tvar.Vyrezávajúc ruky, stlačíme, aby sme uvoľnili vzduchovú medzeru a utesnili zemský glóbus.Vyberte tvrdý povrch a položte naň guľu.Miernym zatlačením nadol získate stabilnú polohu.

Pri namočenom rašelinisku guľôčku gumíme a pomocou závitu ju pripevníme k povrchu.Nebuďte chamtiví, ukladajte nadbytočné a primatvayte vlákno.Robte viac zákrut - teda kto bude hustejší.

Na vrchnú časť hotovej gule na ňu položíme zelený mach a zabalíme ju do rybárskeho vlasca.Ukončili sme proces posledným kolesom, ktoré upevnilo čiaru uzlami na spodnej časti lopty.Nebojte sa, že to uvidíte.Doslova za pár dní mach vyrastie a uzavrie fixáciu z rybárskeho vlasca.Pripravený kokedamu spustený do vody na 20 minút.Potom sme ho položili na hlbokú panvicu, aby bol mach vždy mokrý.Toto je teraz jej trvalé bydlisko.

Ako sa starať o takéto majstrovské dielo?Je tiež potrebné ho zaliať ponorením do kvapaliny na 20 minút.Mech sa často nastrieka, potom bude čerstvý a jasný.Ak je to potrebnéMôžete ho dokonca nahradiť novým. Ak je lopta ľahká, je to signál, že ju musíte zalievať. Každé dva týždne urobte strih - tak to bude ešte silnejšie. Raz za 14 dní aplikujte špeciálny obväz striekaním. Dobré hnojivo pre orchidey.