Ako postaviť skleník "uhorky" v krajine vlastnými rukami

Pre tých, ktorí sa stretli s problémom množstva priestoru na letnej chate alebo s otázkou výberu spôsobu pestovania sadeníc, existuje riešenie týchto problémov. Ak to chcete urobiť, stačí si vytvoriť vlastný dizajn, ktorý sa nazýva uhorka, vlastnými rukami. Je to jednoduché a praktické!

Opis konštrukcie

Vzhľadom na skutočnosť, že vedci v oblasti šľachtenia dokázali priniesť veľa druhov rastlín, ktoré sú v prírode milujúce teplo, a prispôsobiť ich všetkým klimatickým podmienkam v ktorejkoľvek oblasti krajiny. Odvtedy je možné pestovať bez použitia akýchkoľvek ochranných alebo tepelných prístreškov. To však nezmenilo skutočnosť, že niektoré rastliny sa nezasadia v zemi, nie semenami, ale vopred pestovanými sadenicami. Inak jednoducho nemajú čas prejsť celým celým cyklom rastu, vývoja a plodenia.

Preto pri pestovaní takýchto rastlín je potrebné postarať sa o to, ako pripraviť sadenice. Pestovanie bez vybaveného skleníka alebo skleníka nie je také ľahké av niektorých prípadoch je to jednoducho nemožné. Táto skutočnosť viedla k tomu, že veľa záhradkárov a záhradníkov sa snaží na svoje pozemky umiestniť jednoduché skleníkové filmové konštrukcie. A ich veľkosťbude závisieť od veľkosti lokality, pretože v malej oblasti nemá zmysel zaplniť celé územie obrovskou štruktúrou.Niekedy si vyberú možnosť nákupu hotového skleníka alebo skleníka, ale všetko sa dá urobiť jednoducho vlastnými rukami, najmä ak hovoríme o skleníku „uhorka“.

Táto štruktúra má vzhľad rámu, ktorý je na vrchu pokrytý filmom.Konštrukcia je pomerne ľahká, zvyčajne vyrobená z pozinkovaného oceľového profilu.Táto malá štruktúra, ktorá po zostavení môže dosiahnuť veľkosť jeden a pol po jednom metri, je vynikajúca nielen pre pestovanie sadeníc, ale aj pre kvety, nízko rastúce odrody paradajok a skoré plodiny (napr. Reďkovky alebo šalát).Skleník môže zaberať plochu asi päť metrov štvorcových, v závislosti od vašich prianí a možností.Tento dizajn zaberajúci tak pomerne malú plochu vám umožní pestovať veľa sadeníc, aby ste si mohli poskytnúť všetko, čo potrebujete.

Ak sa rozhodnete kúpiť skleník v obchode, vedzte, že sa predáva v nezmontovanej podobe pod filmom.Za zmienku tiež stojí, že vo všeobecnosti nie je zahrnutý krycí materiál.Môžete si teda zvoliť druh krytu, ktorý bude najlepšie vyhovovať vašim cieľom, podnebie vo vašej oblasti alebo vaše schopnosti.

Video „Ohnisko s vlastnými rukami“

Ako si vyrobiť ohnisko s vlastnými rukami, pričom na to trávi minimum času a úsilia?Všetky odpovede v poskytnutom videu.

Výhody

Samozrejme, že stojí za pochopeniemalá skleníková „uhorka“ sa nedá porovnávať s plnohodnotným skleníkom, v ktorom sa môžete voľne pohybovať a stáť vysoko. Napriek tomu má množstvo výhod:

  1. Jednoduché zostavenie. Nižšie si môžete prečítať, ako postaviť taký skleník doma vlastnými rukami.
  2. Nízke náklady. V priemere vás bude súprava, ktorá sa predáva v obchode bez krycieho materiálu, stáť asi dvetisíc rubľov. A ak sa rozhodnete pre skleníky vlastnými rukami, bude to lacnejšie, pretože niektoré potrebné materiály už môžu byť na vašom webe.
  3. Nízka hmotnosť a kompaktnosť pri balení. Skleník sa tak dá ľahko presunúť na vaše stránky alebo sa posunúť správnym smerom.
  4. Schopnosť vybrať si druh a materiál poťahu v prípade, že si staviate skleník sami. Táto voľba bude závisieť od toho, aké rastliny budú v malom skleníku a koľko času budete používať.

Vo všeobecnosti skúsení záhradníci a záhradníci počas svojich skúseností našli skvelý spôsob, ako pokryť takéto skleníky. Odporúčajú šitie na takýchto malých konštrukciách odnímateľných krytov, ktoré sa dajú použiť niekoľkokrát. Takéto zariadenia urýchlia proces montáže a čistenia skleníka. Môžete sa tiež postarať o rezervné puzdro a použiť ho v prípade vyradenia hlavného.

Taký skleník, ktorý sa nazýva "uhorka", dokáže dokonalezapadajú do akéhokoľvek dizajnu vašich stránok.Tak prinesie okrem výhod aj ďalšie estetické potešenie.

Medzi výhody návrhu patrí ľahkosť: z tohto dôvodu sa dá prenášať po celom areáli a inštalovať na akomkoľvek vhodnom mieste.Aj vďaka svojej kompaktnosti sa dá umiestniť kamkoľvek.Celá stavba vám nezaberie veľa miesta - maximálne päť metrov štvorcových a na výšku nepresiahne jeden a pol metra.

Ako sa postaviť

Predtým, ako začnete s inštaláciou tohto dizajnu, mali by ste preň zvoliť najvhodnejšie miesto, ktoré je vo vašej letnej chate.Výnos vašich sadeníc bude závisieť od výberu umiestnenia.Skúsení záhradníci odporúčajú umiestniť taký skleník na miesta, kde sa dostane maximálne množstvo slnečného žiarenia.Odporúča sa tiež nainštalovať kryt tak, aby smeroval na južnú stranu lokality.Je dôležité vziať do úvahy skutočnosť, že vo vašom skleníku a oblasti nie je návrh.Neodporúča sa ani prítomnosť vysokých stromov v blízkosti.

Nebude ťažké vytvoriť taký malý skleník vlastnými rukami, pretože schéma jeho zostavenia je pomerne jednoduchá.Ak sa všetko urobí správne, v priemere nebudete tráviť viac ako hodinu a pol práce.

Hlavná vec je získať potrebné komponenty a materiály.Budete potrebovať oblúky, z ktorých bude rám pozostávať, ako aj predlžovacie káble.Okrem toho je potrebné nájsť priečku, voľné lamely, skrutky a matice na vytvorenie spojovacích prvkov.Bez nich sa neobídeššpeciálne svorky, ktoré pripevnia kryt a kábel.

Keď sú všetky materiály vo vašich rukách a sú pripravené na použitie, môžete začať pracovať.Takýto skleník sa oplatí zbierať pomocou skrutkových spojení.Všetko je nastavené jednoducho.Najprv musíte vytvoriť rám oblúkov a jeden pozdĺžny priečnik.Táto inštalácia teda musí začať inštaláciou oblúkov.Môžu byť vykopané do zeme.Po nainštalovaní všetkých oblúkov ich musíte navzájom spojiť pomocou priečky.

Ak všetko dobre opravíte, potom je možné celú konštrukciu ľahko premiestniť z miesta na miesto aj v zmontovanom stave: na to stačí dosiahnuť konce oblúkov pochovaných v zemi.,Potom stačí pokryť celú štruktúru poťahového materiálu, ktorý si sami vyberiete, podľa vašich požiadaviek.Fólia musí byť dobre pripevnená k rámu tak, aby pri silnom vetre nevzniklo riziko, že sa jednoducho zbúri.

Záhradníkom sa odporúča, aby to urobili trochu inak, keď potrebujete mobilnú štruktúru, a preto sa plánuje časté premiestňovanie po vašom webe.V tomto prípade môžete najprv zostaviť základňu stromu a konce oblúkov sa nebudú kopať do zeme, ale k nej sa pripevnia.

Existuje aj taká možnosť - kúpiť hotový malý skleník „Premium“ alebo „Vôľa“ a nehľadať preň materiál.Sada skleníkov „Premium“ a „Will“ bude obsahovať všetky potrebné komponenty a montážne pokyny.Tiež v sieti nájdete fotografiu alebo video na zostave, v prípade, že pokynynebudú jasne opísané stavebné činnosti.

Spravidla sa do súpravy vkladá osobitný rám, ktorý je vyrobený z galvanizovanej ocele. Tiež sú tu oblúky a priečky, špeciálne držiaky na zakrytie filmu. Samotný film však obvykle nie je zahrnutý. Musíte si sami nájsť alebo kúpiť, berúc do úvahy vaše potreby a možnosti. Pre tento skleník musí existovať špeciálny montážny návod.

Kupujúci takých súprav, ako sú „vôľa“, berú na vedomie skutočnosť, že keď sa film skombinuje so všetkými ostatnými zložkami, nemusí mať najlepšiu kvalitu a materiál. Také súpravy budú stáť viac, ako sú tie, v ktorých nie je uvedený film.

Video „Montáž rámu skleníka Dachnaya - 2 DUM“

Videoklip o montáži rámu skleníka „Dachnaya-2DUM“ vyrábaného spoločnosťou VOLIA.