Ako si vybrať umelý trávnik do krajiny: tipy a odborné rady

Krásny zelený trávnik kombinovaný s elegantným dvorom a vysadenými rastlinami.Takýto trávnik však podlieha zmenám teploty, nie je odolný proti opotrebeniu a je poškodený hmyzom a zvieratami.Po položení umelého trávnika sa nemusíte báť mrazy, kobyliek alebo stôp kolies automobilu.Navyše umelý trávnik nevyžaduje takmer žiadnu údržbu.

Charakteristiky umelého trávnika

Aby sa dosiahla krásna umelá záhrada, prichádzajú na záchranu špičkové technológie, pretože táto hromada sa získava zšpeciálne polyetylénové alebo polypropylénové vlákna.

Na dache sa môže používať umelý trávnik

Ak sa pri výrobe používa polyetylén, výsledný produkt bude mať tenkú mäkkú šnúru, dá sa ľahko aplikovať v častiach, kde je častépadá na ihriskách, na futbalové ihrisko.

Polypropylén - viac iznostoyky.Tieto trávniky sú rozmiestnené na tenisových kurtoch, golfových ihriskách a ďalších športových zariadeniach.

Ak hľadíte navonok, len ťažko dokážete rozlíšiť umelý trávnik od skutočnej trávy.Preto sa syntetická tráva stala tak populárnou.

Video „Kladenie umelej trávy“

Z tohto videa sa dozviete, ako správne položiť umelú trávu.

Druhy umelých trávnikov

Odborníci v oblasti krajinného plánovania rozdeľujú syntetické trávniky na niekoľko druhov.Takúto trávu si môžete dať vlastnými rukami, čím vylepšíte vzhľad letného domu alebo vidieckeho domu.

​​

Nevyplnené

Táto tráva je veľmi podobná prírodnej tráve.Má však jednu dôležitú nevýhodu, ktorú je potrebné vziať do úvahy: nezrnité trávniky sa rýchlo poškodzujú, nie je možné na takúto trávu bežať.Existujú však pozitívne chvíle - nemusí byť pokryté kremičitým pieskom.

Poluzasypnoy

Tento druh falošnej trávy sa dá ľahko použiť na detských ihriskách alebo pri športových hrách.Trávnik je mäkký, estetický, ale pri pokládke je potrebné použiť piesok z kremeňa.Tento piesok sa nalieva do priestoru medzi kliny, aby sa zvýšila odolnosť proti opotrebeniu.

Nabité

Táto syntetická bylina je vyrobená zo špeciálneho polypropylénu.Tvrdý a krásny materiál dodáva náteru zvýšenú odolnosť proti oderu, takže sa používa na vysoko mobilných miestach, ako sú trávniky v blízkosti kaviarní, kancelárií a tiež na futbalových ihriskách.

Medzery medzi vláknami sú vyplnené kremenným pieskom a špeciálnym gumovým substrátom. To všetko zvyšuje životnosť syntetickej trávy pri zachovaní estetickej zložky.

Trávnaté trávniky sa môžu maľovať v rôznych farbách - od klasickej zelenej po originálne značkové farby. To všetko prináša originalitu dizajnu stránky.

umelý kvetinový trávnik

Kvetinový trávnik sa považuje za osobitný variant. Pre jeho výrobu použite nezasypny burinu z polyetylénu. Organicky sa k nej pridávajú krásne umelé kvety. To všetko zlepšuje vzhľad stránok.



Klady a zápory umelého trávnika

Takýto dekoratívny materiál má svoje výhody aj nevýhody.

Výhody krytia sa dajú zohľadniť:
 • Tráva vyzerá krásne a dobre udržiavaná po dlhú dobu.
 • Môže sa používať počas celého roka, bez ohľadu na ročné obdobie.
 • Táto tráva je trvácna, nevychádza z podrážok futbalistov alebo detí, ktoré okolo nej bežia.
 • V tejto tráve burina nerastie, nepotrebuje burinu, vodu ani kultivuje.
 • Dažďu nebráni taký povlak, voda rýchlo prechádza cez kliny k zemi, takže tu nebudú páchnuce bazény.
V takýchto neprirodzených trávnikochvyskytujú sa aj slabé stránky:
 • Toto krytie je dosť drahé. Lacná tráva nebude trvať dlho.
 • Na slnku sa táto tráva začína zahrievať a vytvára nepríjemnú plastickú vôňu.
 • Tento materiál nie je šetrný k životnému prostrediu, pretože je zle recyklovateľný.
 • V prípade položenia falošného trávnika nemôžete v budúcnosti radikálne zmeniť typ trávnika, ako by to bolo v prípade prírodných rastlín.

Sprievodca výberom

Pred položením trávnika musíte urobiť správny výber.

Ak je trávnik, ktorý ste kúpili, lacný, znamená to, že je vyrobený z lacného plastu, je preto pevnejší a má špecifický lesk. Túto trávnatú plochu je potrebné brať len na ležanie na ulici. Náklady na poťahovanie závisia od dĺžky klkov. Čím je hromada kratšia, tým lacnejšia je tráva.

Predám syntetickú trávu s hrubšou hromadou. Ak má povlak nedostatky alebo nedostatky, potom ich množstvo villi ľahko skryje.
Rada autora

Nezabudnite na nákup plniva. Patria sem kremenný piesok a gumová strúhanka. Všetky z nich sú potrebné na posilnenie náteru, na jeho ochranu pred oderom a tiež na zabránenie zraneniam osôb padajúcich na túto trávu.

Položenie krytu vlastnými rukami

Ak ste nikdy syntetickú trávu nikdy nekladali sami, potom musíte vyskúšať, pretože toto usporiadanie má veľa trikov.

Po prvé, povrch je nevyhnutnýstarostlivo sa pripravte. Celá oblasť by mala byť rovná, bez vlhkosti a prachu. Dobrý pán to ľahko zvládne.

Je potrebné vziať do úvahy počet roliek do oblasti budúcej dekorácie lokality. Bude to zlé, ak rolky nie sú dosť alebo je ich príliš veľa. Zmerajte všetko dôkladne a potom to zistite. Koniec koncov, krásny zelený trávnik vás poteší na dlhú dobu a zlý vás naštve.

Postup kladenia umelého trávnika

Príprava podkladu

Predtým, ako začnete ukladať syntetickú bielizeň pre trávnik, pripravte plošinu, na ktorej bude ležať. Miesto musí byť zarovnané a husté, bez nečistôt a zvyškov.

Nezabudnite sa zbaviť starých burín a minuloročnej živej trávy, pretože tieto rastliny môžu vyklíčiť umelú hromadu a pokaziť ju.

Potom je potrebné, aby bol pozemok hustý. Na tento účel môžete použiť mechanické alebo manuálne metódy. Skontrolujte úroveň vodorovnej roviny pomocou úrovne. Najlepšie je zo všetkého, ak je trávniková plachta položená s malým zaujatím, umožní to dažďovej vode prúdiť bez stagnácie.

Najlepšie zo všetkého je, že ak položíte syntetický povlak na hustý betón, potom bude plachta umiestnená pevne a v priebehu času sa nerozprestrie. Z rovnakého dôvodu sa neodporúča použitie piesku na tieto účely.

Konštrukcia odtoku pre odtok vody

Dokonca aj vo výrobnej fáze sa na trávnikovom plátne vyrábajú špeciálne drenážne otvory na drenáž dažďovej vody. Ale môže preniknúť pod syntetický trávnikhromadí sa, hnije a vytvára nepríjemný zápach.Pri nesprávnom odvodňovaní často dochádza dokonca k poškodeniu produktu plesňou.Preto správne urobte drenážny systém.

Ak kladiete trávu do záhrady, používajte pravidelne drvený kameň strednej a malej veľkosti.Ak chcete skontrolovať oblasť, môžete ju posypať vodou - ukáže sa, či voda opúšťa alebo nie.

Pri profesionálnom ukladaní trávnatej handričky sa používajú iné spôsoby odvodnenia, ale obvyklá sutina nie je horšia.

Vrstvy pri kladení umelého trávnika

Inštalácia plachiet na sekciu

Ako správne položiť trávnikové plátno:

(144
 • Všetky kotúče musia byť odvíjané rovnakým smerom.Čepele trávy ležiace od seba sú neprijateľné.
 • Rolky sa musia ukladať presne na tupo alebo s malým prekrývaním, nie viac ako 10 cm.
 • Po rozbalení a položení všetkých roliek sa musia valčeky skladovať jeden deň.Počas tohto obdobia sa odstránia všetky modriny hromady a tráva bude vyzerať nádherne.
 • V ďalšom kroku inštalácie spojte okraje panelov pomocou špeciálnej pásky alebo zošívačky.
 • Nezabudnite použiť plnivo - piesok z kremenného alebo gumového granulátu.Tento postup sa však nemusí vždy uplatňovať.
 • Poslednou etapou inštalácie bude oprava bočných hrán sponkami alebo klincami.
 • Lepidlo nebude vyčnievať z trávy, ak sa použije pomocou špeciálnej stierky s klinčekom.A aby výplň ležala rovnomerne,vyrovnajte ju pomocou záhradných hrablíc alebo metly.

  Zvláštnosti starostlivosti o trávnik

  Ak si myslíte, že po uložení falošného rybníka si môžete oddýchnuť, mýlite sa.Živý trávnik bude samozrejme vyžadovať oveľa viac starostlivosti.Syntetiká sa však musia monitorovať.

  Z listov trávnika pravidelne odstraňujte zvyšky.Vetvy a listy môžu ľahko poškodiť plastové vlasové výrobky.

  Zničte burinu, ktorá vyrastá z okrajov, pretože môžu spôsobiť, že zelený koberec sa stane nepoužiteľným.Najlepšie zo všetkého, ak používate chemickú metódu odstraňovania buriny.

  Čas od času je potrebné dezinfikovať falošný plyn.Na tento účel používajte chemikálie odporúčané výrobcom.Toto sa odporúča najmä pri použití buriny na detských ihriskách.

  V zime je zakázané odstraňovať sneh a ľad pomocou lopaty a škrabky.Všetky rýchlo zničia krásnu zelenú hromadu.

  Ak je vonku veľmi suchý a horúci, syntetický trávnik pravidelne zavlažujte vodou tak, aby sa nezhoršoval.

  Aby bol pozemok krásny a čistý, kúpte si umelé trávniky.Deti budú šťastné a susedia - budú vyzerať s rešpektom.