Ako pestovať trávnik z poľa-červ: rady odborníkov

Napriek zjavnej jednoduchosti sa zelené trávniky vyznačujú pomerne zložitými poľnohospodárskymi technikami. Na dosiahnutie želaného výsledku trávia záhradníci veľa času starostlivosťou o trávniky. Výnimkou je bogger, ktorý záhradníci milujú pre jednoduchosť a nenáročnosť. Prečítajte si o vlastnostiach výsadby tejto trávnatej trávy v našom článku.

Všeobecný opis kultúry

Stimulantmi indukovaná hraboša (Agrostis stolonifera) je vytrvalá dekoratívna cereálie s dobre vyvinutým rozvetveným koreňovým systémom siahajúcim do hĺbky 10 cm. Listové listy sú úzke, špicaté, s hladkým povrchom a mierne drsnými hranami. Počas kvitnutia tráva vyvoláva uvoľnené kvetenstvo, svetlé tiene. Tenké antény s dĺžkou do pol metra sa líšia od kríkov s priemerom 0,3 m. Rýchlo zakorenia a počas sezóny dokážu pokryť pomerne veľkú plochu.

PolevitsaStimulátor - trvalá okrasná tráva

Vďaka vegetatívnym výhonkom kultúra veľmi aktívne rastie a vytvára hustý smaragdový zelený koberec. Rastlina sa cíti dobre v regiónoch strednej Európy, ako aj na juhu kontinentu.

Odrody a druhy červov poľných

Medzi európskymi záhradníkmi sa rýchlo stala populárna trávnatá tráva.Dnes botanici vedia o tucte odrôd tejto dekoratívnej cereálie.Niektoré z nich sú prírodnými botanickými druhmi, iné boli chované špeciálne na ozdobné záhradníctvo.Podrobný opis najbežnejších odrôd, čítané ďalej.

Obrie

Je to drobivý vysoký krík do 1,5 m. Listy sú dlhé, úzke, s veľkosťou od 5 do 20 cm so šírkou 3 až 8 mm.Počas vegetačného obdobia, ktoré trvá od konca marca do začiatku novembra, sa na flexibilných zvislých stonkách vytvárajú pančuchy dlhé 10 až 25 cm, ktoré sú dosť zimné a odolné voči chorobám.V prírodnom prostredí sa nachádza na brehoch vodných plôch, lúk alebo po stranách vozovky.

vláknité alebo tenké

Tento druh sa vyznačuje rozrastajúcimi sa nízko listnatými kríkmi vysokými 0,5 - 0,8 m. Kvetenstvo je drobivé až 12 cm dlhé a 30 široké70 mm.Tenké ohýbané drevo si zachováva svoje dekoratívne vlastnosti od skorej jari do konca októbra.Rozdiely v odolnosti proti mrazu, dobre znášajú sucho, nie je náročné na starostlivosť, ale potrebujú včasné odstránenie antén.Prírodné prostredie - v blízkosti riek alebo jazier, lúk s nízkou trávou alebo vyčerpaných polí.

Biela

Voľná ​​klíčiaca odroda, ktorá rastie nie viac ako 1 m. Napriek dobrému klíčeniu, po kosení trávnik spomaľuje rast a rastie menej aktívne.Kvitnutie začína v druhom roku, keď biely strapec vyhodí zrnká dlhé 10 až 25 cm a priemer asi 15 cm, vegetačné obdobie trvá od polovice apríla do prvého mrazu.V prírode sa vyskytuje v blízkosti prírodných zdrojov vody, pozdĺž ciest, ale aj v otvorených oblastiach.

Psie

Nízko rastúca odroda s výškou nie viac ako 0,3 m. Kríky rastú bujne, husto listnaté.Odroda sa vyznačuje neskorým vegetačným obdobím, a preto sa trávnik stáva zeleným až v prvej dekáde mája.Dekoratívny pohľad na psa je ohnutý, udržiava sa až do polovice jesene, dokonale toleruje sucho a prvý mráz.Prírodné prostredie - bažiny, brehy riek, lesné pásy, bažiny alebo zatopené polia.

Cromie

Najobľúbenejší typ trávnika používaný na pokrytie športovísk a parkovísk.Hlavným rozdielom od obyčajných prehýbaní je maximálna úroveň kosenia 0,5 - 1 cm. Poddimenzovaná plodina dorastá do 12 cm. Listy sú malé, úzke, nie viac ako 2 mm široké a asi 5 cm dlhé. Vegetatívne obdobie trvá od polovice jari do konca októbra.,Odroda Kromi sa často používa v dizajne krajiny a pri návrhu golfových klubov.

Cromie
Giant
Vlákno

Psí
Biela

Zásluhy a nedostatky ohýbanej trávy

Agrostis stolonifera nie je ničím, čo sa nazýva trávna tráva pre lenivých.To nevyžaduje veľa času na starostlivosť a zároveň poskytuje rovnomerný, hustý smaragdový zelený koberec.

Medzi výhody kultúry patrí:
 • hustota pokrytia;
 • odolnosť proti mrazu a suchu;
 • dlhá dekoračná doba;
 • rýchla expanzia;
 • bránenie rastu buriny;
 • Prípustná úroveň naklonenia je do 0,5 cm;
 • vysoké adaptívne vlastnosti;
 • nenáročnosť na zloženie pôdy;
 • odolnosť proti šliapaniu;
 • Schopnosť rásť v tienistých oblastiach.
Existujú však nevýhody ohnutého poľa:
 • potreba pravidelného napájania;
 • dlhá doba na zotavenie po zime (do 1 mesiaca);
 • Iba kosačka na trávu je vhodná na rovnomerné kosenie.
Video „Čo je to lopata na polievanie“

Toto video ukazuje, ako vyzerá trvalá dekoratívna cereálie.

Podmienky pre výsadbu a pestovanie ohnutého poľa

Na rozdiel od iných trávnatých rastlín má táto plodina pomerne jednoduchú poľnohospodársku techniku.Pozitívna spätná väzba od mnohých záhradníkov naznačuje, že na pestovanie okrasnej trávy je potrebné minimálne úsilie.

Príprava a výsev osiva

Kultúra trávnika sa cíti dobre vo všetkých oblastiach okrem tých, ktoré sú úplne bez slnečného žiarenia. Pôda na trávu sa tiež zmestí do každej, ale najlepšie rastie na vlhkej, dobre odvodnenej a výživnej pôde.

Miesto na siatie sa pripravuje o jeden a pol až dva mesiace a dôkladne sa vyčistí vybrané územie. Malé úlomky sa mechanicky odstránia a buriny sa vyprodukujú pomocou „Roundup“ alebo „Reglon“. Ďalej je stránka dobre vykopaná pridaním humusu. Hrudy zeme sú jemne rozdrvené a na vyrovnanie povrchu sa používa záhradný hrable. Poslednou fázou prípravy je utuženie pôdy.

Príprava pozemku na siatie trávnatej trávy
S cieľom dosiahnuť, aby bol bogea flyer rýchlejší a hustejší, vysadil sa v druhej dekáde apríla alebo v prvých septembrových dňoch.
Rada autora

Keďže malé semená sú veľmi ľahké, vysievajú sa v pokojnom počasí a prehlbujú sa iba jedným prstom. Po zaliatí sa oblasť stlačí a dobre navlhčí postrekovačom. Optimálna rýchlosť osiva je 1,5 g semien na 1 meter štvorcový. m. Pre rovnomernejšiu distribúciu odporúčajú záhradníci použitie špeciálneho kvetináča.

Prvé výhonky poľného poľného

Polievanie a kŕmenie

Pri najmenšom nedostatku vlhkosti trávna tráva začne zasychať a meniť farbu. Aby sa zachovali dekoratívne vlastnosti, zavlažuje sa každý deň postrekovačom. Ak sa sklon rastiev zatienených oblastiach sa napájanie zredukuje na každé tri dni.

Krmivo obilnín dvakrát za sezónu:

 • používať na jar organické látky alebo prípravky obsahujúce dusík;
 • v polovici leta sa zavádzajú minerálne komplexy s obsahom fosforu draselného.
Zavlažovanie je jednou z povinných činností v oblasti starostlivosti o trávnik

Mulčovanie

Konanie sa vykonáva v druhom roku po výseve, v druhej dekáde apríla. Je nevyhnutné pre lepší rozvoj koreňového systému mladých ľudí, ako aj pre aktívnejší rast po zime. Ako vrstva mulča sa používa pôdna zmes pozostávajúca zo záhradnej pôdy, rašeliny a piesku. Pri príprave substrátu postupujte v pomere 1: 1: 1.

Strihanie vlasov a kosenie

Kosenie sa vykonáva iba pomocou kosačky na trávu. Z dôvodu pomalého tempa rastu sa strih vykonáva raz mesačne, pričom sa odstraňuje vrchná vrstva trávnika. Tým sa zbavia suchých alebo poškodených výhonkov a stimuluje sa vzhľad mladých výhonkov.

Pod základňou je tráva pokosená iba pred zimovaním, aby sa na jar lepšie vyklíčilo.

Kosenie ohybových otvorov sa vykonáva pomocou kosačiek na trávu

Vlastnosti zimovania

Stimulujúci samci nepotrebujú prístrešok na zimu, a to ani pri silných mrazoch. Často trávnik udržuje zelený vzhľad, už je pod snehovou pokrývkou. Mrazuvzdorná kultúra dobre znáša nízke teploty a veľmi rýchlo ožíva pri nástupe tepla. Niekedy pramení v tejto oblastivytvárajú sa plešivé škvrny. Nemusíte sa však obávať, pretože doslova do jedného mesiaca sa mladý rast pokryje prázdnymi oblasťami.

Recenzie letných obyvateľov

„Zaoberám sa záhradkárstvom trávnikov a vo svojej práci často využívam odrodu Cromi. Zo všetkých druhov trávnatej trávy je najuniverzálnejšia. Tráva si nevyžaduje zvýšenú pozornosť, ale zároveň vytvára jednotný, mäkký a hustý koberec. “

George, 45, Samara

„Keď prišli vnúčatá, vyvstala otázka, ako najlepšie usporiadať miesto na dvore. Takže na našom vidieckom ihrisku sa objavilo polevitsa. Tráva je veľmi odolná voči šliapaniu a dokonale udržuje celú letnú sezónu bez toho, aby vytvárala plešivé škvrny alebo iné deformácie. „

Ludmila, 51, Lipetsk

„Prvýkrát som sa dozvedel o oblasti ohnutého poľa, keď som bol na kurzoch krajinárov. Od tej doby to odporúčam iba svojim klientom. Zvlášť dobrá odroda Kromi. Rastie dobre, nie je pošliapaný a toleruje strih. „

Konstantin, 30 rokov, Petrohrad

„Trávnik pre lenivých“, keď ho záhradníci nazvali bojovníkom, je skutočne dobrým miestom pre milovníkov zelených trávnikov. Jednoduchosť a jednoduchosť umožnili tejto tráve stať sa obľúbeným medzi záhradníkmi na celom európskom kontinente.