Ruže v krajinnom dizajne: odrody a nápady na výsadbu

Ruža sa už dlho považuje za kráľovnú kvetov.Hlavnou funkciou tejto kvetiny je dekoratívna.To je dôvod, prečo sa ruže často používajú v krajinnom dizajne.Koniec koncov, sú schopní dať estetický nádych akejkoľvek časti.Ak chcete vylepšiť svoj vlastný web, nemusíte byť dizajnérom - stačí postupovať podľa jednoduchých odporúčaní.

Výberodrody

Správna kombinácia ruží je základom akejkoľvek krajinnej úpravy.Pokiaľ ide o farebný rozsah, je potrebné mať na pamäti, že rastliny podobnej farby nezdôrazňujú, ale naopak sa navzájom „schovávajú“.Preto je vhodné zvoliť rôzne, dokonca opačné farby kultúr, ktoré sú súčasne dokonale kombinované.

Veľmi prospešné ruže sa môžu kombinovať s inými rastlinami, napríklad kvetmi borievky, pretože na ich pozadí kráľovná kvetov naozaj vyzerá ako „kráľovná“.Okrem toho v zime je kvetinový záhon, v ktorom rastú iba ruže, veľmi nudný: na kvetinách je iba poťahový materiál.

Ak si sami ťažko vyberiete kombináciu odrôd, môžete si kúpiť hotové zmesi osív alebo hľadať možnosti vWeb.

Video „Variety“

Z videa sa dozviete, ktoré odrody sú vhodné pre krajinársky dizajn.

Vytvorenie ruženca

Na vytvorenie kvetinového záhonu s ružami, to znamená ruženca, si musíte najprv zvoliť správne miesto.Ruže potrebujú veľa slnečného žiarenia, ale nielen priame lúče.Ideálnym miestom by bolo miesto, kde budú ruže dostávať slnečné svetlo asi 6 hodín denne.Ak je chránený pred vetrom.

Po preskúmaní farieb, s ktorými sa kombinujú ruže, budete musieť kúpiť sadenice.Je lepšie zvoliť si jednotlivcov, ktorí rastú v nádržiach, pretože čoskoro zakorenia na novom mieste.

Pred výsadbou je zem obohatená o humus.Mladé rastliny potrebujú pravidelnú hydratáciu a dospelí potrebujú vlhkosť iba počas obdobia sucha.

Kvety je potrebné kŕmiť dvakrát ročne: koncom marca a polovicou leta.Zvädnuté kvety by sa mali odstrániť.A na jar je potrebné znížiť sušené okraje konárov.

Možnosti zdobenia lokality

Chovatelia aktívne vytvárajú nové odrody ruží.V priemere ponúkajú niekoľko odrôd ročne.Preto môžete bezpečne implementovať myšlienky zušľachťovania vašej záhrady.Najobľúbenejšími takýmito konštrukčnými riešeniami sú obrubníky, živé oblúky a ploty, záhrada v kontajneroch.

Hranica

Jedná sa o nízky plot, ktorý sa zvyčajne používa na rozdelenie lokality na zóny.Biely okraj, doNapríklad to môže rozdeliť cesty, a ružové - zdobiť altánok.

Dizajn hraníc záhradných chodníkov, odpočívadiel a tŕňov vyzerá dobre.

Tento dizajn sa môže striedať s okrajmi iných farieb.

živé ploty a oblúky

živé ploty vyzerajú v každej záhrade veľmi priaznivo.

Oblúk je malý altánok pozostávajúci zo 4 drôtov, ktoré pevne ovíjajú ruže.Zvlášť výhodná je záhrada s takouto štruktúrou.

Na oblúky sa používajú krajinné ruže kučeravých tvarov, ktoré aktívne kvitnú vo veľkých kvetoch.Na tento účel sa dobre hodia anglické a parkové odrody.

Oblúky môžu byť vyrobené z ľubovoľnej veľkosti.Niekedy im dokonca dajú lavičku, ktorá vám umožní súčasne relaxovať a užívať si krásu a vôňu týchto kráľovských kvetov.

Sólová ruža

Každá kvetinová záhonka vyzerá veľmi jednoducho s jediným kvetinovým kríkom.Táto možnosť je ideálna pre oblasti, kde nie je možné pestovať veľké množstvo kvetov.

Je lepšie, ak jednotlivci sú predstaviteľmi okrasných odrôd.Sólová ruža sa stane skutočnou ozdobou, ak bude vysadená na otvorených, dobre viditeľných plochách.

Jednotlivé kvety dokonale dopĺňajú rôzne záhradné návrhy - vysokohorské snímky, obrubníky a tiež sa dobre kombinujú s reliéfnymi kompozíciami.

Záhrada v kontajneroch

Terénne úpravy ruže poskytujú nielen výsadbu kvetov priamo do otvorenej pôdy, ale aj v špeciálnych kontajneroch.- kontajnery. Tieto „kvetináče“ môžu byť umiestnené kdekoľvek na záhrade: podľa vášho názoru budú vyzerať výnosnejšie.

Schodisko, ktoré vedie do domu, bude vyzerať veľmi bohato, ak na svoje schody umiestnite kvetináče s ružami.

Trpaslicové odrody a odrody Floribunda sú vynikajúce na pestovanie v nádobách. Ale z anglických a parkových odrôd by sa malo upustiť.

Pink Stream

Toto je „prúd“ pozostávajúci výlučne z kvetov, nie z vody. Preto sa tiež nazýva „suchý“.

Prúd „Vpravo“ sa spája s kaskádami kvetov alebo ich vodopádmi. Tento dekoratívny dizajn vám umožňuje urobiť stránku luxusnou a „kráľovskou“.

Na vytvorenie takého kvetinového potoka by ste mali používať odrody pôdy v kombinácii s kameňmi, kamienkami a štrkom.

Alpský vrch

Tento dizajn je luxusnou možnosťou krajinného dizajnu. Spolu s jemnými kvetmi budú najvýhodnejšie vyzerať aj hrubé prírodné kamene. Pre diapozitívy sa zvyčajne používajú zakrpatené odrody.

Svetlé kvety vyzerajú dobre s bielymi kameňmi. Čo sa týka odrôd, na alpskú šmýkačku sú vhodné anglické, parkové a štandardné odrody. Niekedy použitie a kučeravé ruže.

Video „Metódy navrhovania“

Z videa sa dozviete, ako v dizajne používať ruže.