Kvapôčka skleníka pre vysoké zaťaženie: vlastnosti a inštalácia

Polykarbonátové skleníky - najlepší nákup pre majiteľov domov. Jedným z takýchto typov je kvapôčkový skleník, ktorý je vybavený týmto moderným krycím materiálom, preto ho ocenia záhradníci so záujmom o vysoké výnosy. Avšak, nákup hotového skleníka, je potrebné pamätať na kvalitu zostavy. Konštrukcia ručne zostavená často nie je horšia ako vzhľad a dlhá životnosť práce majstrov a špecialistov.

Vlastnosti skleníku

Mnoho výrobcov dnes ponúka rôzne modely polykarbonátových skleníkov. Výber skleníkov je však stále potrebné brať vážne a osobitne. Aj pri menšom porušení dizajnu a vlastností tvarov modelov sú bohužiaľ k lepšiemu možné výrazné zmeny v tepelnoizolačných vlastnostiach.

Kvapôčka je kvalitný skleník, ktorý spĺňa všetky požiadavky a je vyrobený z ekologických materiálov. Jedná sa o zosilnený skleník, ktorý dokonale odolá rôznym poveternostným podmienkam. Tvar skleníka bol vyvinutý priamo odborníkmi, berúc do úvahy vlastnosti zimnej sezóny.

Toto je jedinečný, trvanlivý a odolný polykarbonátový produkt, ktorý sa vyznačuje:takéto vlastnosti:

 • Zvláštny tvar štruktúry, ktorá pripomína kvapku. Je to kvôli špecifickej štruktúre, skleník dostal svoje meno - Drop. Vďaka tomuto konštrukčnému riešeniu sa snehová hmota na streche budovy nehromadí, čo významne znižuje riziko rozbitia. Okrem toho tvar zosilneného skleníku zvyšuje úroveň stability a pevnosť konštrukcie, vďaka čomu štruktúra odolá aj silným nárazom vetra.
 • Vystužený rám, pre ktorý výrobca používa oceľové profily, v súvislosti s ktorými konštrukcia odoláva veľkému zaťaženiu. Okrem toho je energia zabezpečená špeciálnym pripevnením všetkých oblúkov - špeciálne vystužených priečnych prvkov.
 • Jedinečný povlak všetkých hlavných častí antikoróznym roztokom, ktorý zaručuje zníženie tvorby hrdze, čo výrazne predlžuje životnosť skleníka.
 • Poťahový materiál - polykarbonát, vyznačujúci sa vysokou pevnosťou. Tento povlak nevytvára fragmenty ani pri silnom mechanickom pôsobení na skleník. Tiež je potrebné poznamenať, že materiál je chránený pred ultrafialovým žiarením - to výrazne zvyšuje životnosť. Koniec koncov, každý vie, že pod vplyvom slnečného žiarenia sa polykarbonát začne po niekoľkých mesiacoch zožltnúť, takže neprenáša svetlo dobre. V takom prípade nenastanú žiadne problémy.
 • Unikátny konštrukčný rámec - obdĺžnikový prierez 20 x 20 alebo 20 x 40 mm s hrúbkou steny 2 mm umožňuje, aby konštrukcia odolala silnémuzáťaž.Vzdialenosť medzi oblúkmi je 65 cm, a preto je štruktúra veľmi stabilná.

Okrem toho má kvapôčkový skleník dôležitú vlastnosť - zmenu dĺžky štruktúry, ktorú je možné nastaviť vlastnými rukami.

Každý záhradník si môže zvoliť vhodnú veľkosť skleníka - od 4 do 12 m. Na výšku zostane štruktúra nezmenená - 2 m 40 cm a na šírku - 3 m.

Výhody a nevýhody

Akýkoľvek skleník, bez ohľadu na to, z ktorého materiálu je vyrobený, má svoje výhody a nevýhody.Kvapôčky dizajnu výrobcov sa brali do úvahy veľa želaní záhradkárov, a preto sa im podarilo vyvinúť skleník s vhodnou mikroklímou pre pestovanie rastlín.Mnoho záhradkárov, ktorí zažili tento model, potvrdilo, že počet plusy ďaleko presahuje možné nevýhody, a niektorí ľudia nedokázali pomenovať aspoň jednu chybu výrobcu.

Medzi výhody patrí:

 • polymér potiahnutý rám, charakterizovaný trvanlivosťou a pevnosťou;
 • jedinečný tvar skleníka, ktorý si nevyžaduje zimné odstraňovanie snehu neustále;
 • možnosť úpravy dĺžky, dvojmetrových vložiek vám umožňuje podľa potreby rozšíriť budovu na požadovanú veľkosť;
 • vymedzenie vnútorného priestoru pomocou špeciálnych oddielov;
 • dodávka koncových častí s prieduchmi a dverami, čo umožňuje zlepšiť a uľahčiť starostlivosť o rastliny, a tiež poskytujemožnosť regulácie teploty;
 • nadmerná sila;
 • ľahká montáž ručne;
 • 51. prítomnosť potrebného vybavenia, ktoré zahŕňa základňu, základné kolíky, ktoré umožňujú inštaláciu priamo na zem.

Niektorí záhradníci, ktorí používali tento model zosilneného skleníka, vyjadrili jednu chybu, ktorá podľa nich nie je kritická. Toto je malá výška stien konštrukcie. Avšak kvôli zvláštnemu tvaru bez ostrých rohov sa rastliny stále tiahnu nahor, čo umožňuje minimalizovať tento nedostatok.

Inštalácia

Inštalácia konštrukcie je pomerne jednoduchá. Súčasťou každého výkresu pripojeného k produktu s pokynmi na zostavenie štruktúr.Pri dodržaní všetkých pravidiel a spoliehaní sa na výkresy môžete rýchlo zostaviť skleník vlastnými rukami bez pomoci odborníkov.

Najprv je potrebné založiť základný základ. Je potrebné urobiť označenie, na ktorom je odstránená horná časť pôdy. Po vykonaných činnostiach sa pôda zhutní. Hlavnou fázou je položenie vrstvy geotextílií a pieskových a štrkových vankúšov.

Ak existuje potreba ľahkého dreveného podstavca, tyče s rozmermi 10 x 10 cm sa inštalujú vo forme rámu. Ak chcete vytvoriť spoľahlivejší základ, môžete použiť starú a osvedčenú metódu - liatie betónu pomocou debnenia. Po zvládnutí základne pre skleník,musí ísť na okamžité zhromaždenie.

Inštalácia rámu vlastnými rukami si vyžaduje určitú postupnosť, ako je uvedené v sprievodných pokynoch.Kvôli prehľadnosti výrobca vytvoril výkres s akčným algoritmom.Pomocou skrutiek sú všetky oblúky a časti koncov, ktoré sú vybavené dverami, navzájom spojené.Práve v tomto štádiu sa odporúča vykonávať po sebe idúce činnosti bez toho, aby ste sa čo najskôr ponáhľali.Nakoniec by mal byť tento modul pripevnený k základu čo najrovnomernejšie.

Po inštalácii koncov môžete pristúpiť k inštalácii modulov s prieduchmi.Spočiatku sú pripevnené k základu, potom sú upevnené medzi stenami v hornej časti konštrukcie.K fixácii tak dochádza nielen medzi modulmi, ale aj pri základoch.

Pri inštalácii skleníka vlastnými rukami nezabudnite, že polykarbonát môžete ohýbať iba cez výstuhy.V opačnom prípade môže byť materiál považovaný za nevhodný.

Starostlivosť

Horúce lôžko zvané Droplet nevyžaduje osobitnú starostlivosť.Polykarbonát je moderný a odolný materiál.Tienenie sa preto môže uskutočňovať nie natiahnutím tkaniny cez skleník, ale striekaním skleníka obyčajnou kriedou.

V jesennej sezóne je potrebné zo skleníka odstrániť zvyšky rastlín a obrábanie pôdy.Ak plánujete skleník v tomto ročnom období neplánovať, odporúča sa dezinfikovať štruktúru a chrániť ju počas zimného obdobia.

Video„Montáž, inštalácia, inštalácia kvapiek skleníka“

Získajte najkompletnejší videonávod o zostavení rámu kvapiek skleníka, namontovaní polykarbonátu a inštalácii celej štruktúry.