Aké sú silné stránky skleníka motýľov

Mnoho skúsených záhradníkov vie o takomto dizajne pestovania rastlín v skleníku, ktoré sa nazýva Butterfly Greenhouse. Je známy svojou spoľahlivosťou a ľahkým ovládaním. Tento typ skleníka bude opísaný nižšie a jeho výhody budú uvedené.

Čo je „motýľ“

Skleník nazývaný „motýľ“ dostal svoje meno kvôli bočným klapkám klapky. Vyzerajú podobne ako motýľové krídla. V skutočnosti ich ľudia nazývajú krídlami. Myšlienka vybudovania takéhoto skleníka je vo všeobecnosti dosť praktická. Rozmery tohto dizajnu by nemali byť príliš veľké. Vďaka tomu všetkému bude zariadenie plne využívané, sto percent.

Zariadenie tohto skleníka je dobre premyslené, pretože špeciálne klapky, ktoré poskytuje budova, vám umožnia získať plný prístup k rastlinám.Nebudete teda musieť vo skleníku vybaviť špeciálne trate. To vám umožní stráviť viac miesta pre rast sadeníc a rastlín.

Na čo sa používa

Predtým, ako si kúpite alebo vyrobíte skleník ako „motýľ“ vlastnými rukami, mali by ste si myslieť, že tam bude rásť. Tento typ skleníka bude vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí sa rozhodnúpestujte v nich sadenice alebo akékoľvek druhy melónov. Je teda jasné, na aké účely sa tento druh skleníka používa.

Dizajn štítu „Butterfly“ je pomerne jednoduchý. Skladá sa zo štyroch strán, medzi ktorými sú dva rámy. Horná časť takejto konštrukcie by mala byť ideálne úzka. Ako materiál pre skleníkový rám sa často používajú plastové alebo kovovo-plastové profily. Sú skvelé pre tak malú štruktúru. A na vonkajšiu vrstvu môžete použiť polykarbonát alebo plastovú fóliu. Je pravda, že druhá možnosť sa používa menej často, pretože nie je dostatočne silná.

Skleník dostal meno vďaka svojej vonkajšej podobnosti s krásnym hmyzom: po otvorení jeho štruktúra pripomína motýľové krídla. Také rámy môžu byť jednotné, plné alebo pozostávajúce z menších častí alebo častí, ktoré sa jednotlivo otvoria. Bude to závisieť od veľkosti skleníka a od materiálov použitých pri stavbe. V prípade rezov sa odporúča rozdeliť celý skleníkový priestor na oddiely počtom rezov pomocou plastovej fólie. Potom sa v rôznych častiach pestujú rôzne rastliny a sadenice. Takto je možné získať rôzne mikroklimatické podmienky a prispôsobiť ich potrebám rastlín. Vo variante, keď skleník pozostáva z jednej časti, bude klíma v ňom homogénna.

V takomto skleníku sa v prvom rade pestujú sadenice, najmä pretieto ciele sú stanovené hlavne.To však nebráni výsadbe kopru, šalátu, petržlenu alebo škorice v skleníku na území skleníka.

Dizajnový diagram

Dizajn motýľového skleníka sa oceňuje pre jeho jednoduchosť a univerzálnosť.Jeho konštrukcia vám nedáva veľa problémov pri montáži a inštalácii.Srdcom celej konštrukcie je rám, ktorý je vyrobený z drevených lamiel alebo tvarovanej rúrky.Prvá možnosť je zvyčajne vhodnejšia pre skleníky, ktoré záhradníci robia vlastnými rukami.A druhý je vyrobený v továrňach z oceľového profilu dvadsať až dvadsať milimetrov.Na získanie potrebného typu konštrukcie je rám tvarovaný tak, že v strede svojej časti dosahuje najvyšší bod.Ďalej je potrebné nainštalovať podporné pozdĺžne prvky, ktoré budú umiestnené na dlhých stranách konštrukcie.Mali by byť vo vzdialenosti nepresahujúcej dvadsať centimetrov od dolného okraja rámu.

Po všetkých vyššie uvedených skutočnostiach musíte urobiť koniec skleníka.Zvyčajne sa robia nepretržite.Avšak kryt musí byť vyrobený tak, aby sa dali zdvihnúť obe strany vrchu, je potrebné, aby sa pohybovali.Získate tak dizajn, ktorý vyzerá ako motýľ.

Za zmienku tiež stojí taký dôležitý fakt, že by bolo najlepšie pokryť celý skleníok polykarbonátom.Je to všetko preto, že pohyblivé časti takejto konštrukcie zaberajú takmer celú plochu celého povrchu krytu.Pokiaľ sa to netýka tých modelov, ktoré sú vyrobené zo starého oknarámy. Zostavte si svoje ruky, celý dizajn vám nezaberie veľa času.

Veľkosť takýchto skleníkov obvykle nie je príliš veľká. Najčastejšie existujú také možnosti pomerov rozmerov: výška - nie viac ako jeden alebo jeden a pol metra, dĺžka - asi štyri metre, šírka - až jeden a pol metra. Celková plocha takého skleníka bude asi päť metrov štvorcových.

Ak hovoríme o hmotnosti takejto štruktúry, môže to byť až dvadsať päť až dvadsaťosem kilogramov. Pre túto konštrukciu je však potrebné použiť profilové rúrky a zakryť kryt polykarbonátom. V takom prípade môžete budovu ľahko previesť, ak je to potrebné.

Výhody skleníka

Takáto malá a kompaktná konštrukcia má mnoho výhod a výhod. Spomedzi nich je predovšetkým potrebné poznamenať, že je veľmi jednoduché využívať celú plochu skleníka pre rastliny, pretože na to, aby sa v nej mohol pohybovať, nie je potrebné vybaviť cesty. Z toho vyplýva druhá výhoda, ktorou je ľahký prístup k pristátiam z rôznych strán budovy. To vám umožní ľahko sa postarať o rastliny počas ich rastu a vývoja, ako aj o zber konečnej plodiny. Riziko poškodenia zariadenia je minimalizované, ak naň náhodou vstúpite.

Za zmienku stojí tiež trvanlivosť takejto budovy. Vysvetľuje sa tým, že skleník je navrhnutý tak, aby vám bola za každých okolností poskytnutá životnosť.Zistilo sa, že taký skleník vydrží a vydrží vietor, ktorého sila dosahuje 20 metrov za sekundu.Zdá sa to nemožné, pretože konštrukcia na prvý pohľad vyzerá krehko a nestabilne, ale je.

Tiež môžete vybaviť skleník vlastnými rukami niekoľkými vetracími otvormi z rôznych strán, aby ste pre vás zabezpečili vetranie v pravý čas.

Video „Zostavenie skleníka motýľového typu“

Zoznámte sa s tým, ako zostaviť hotovú štruktúru opísaného skleníka.