Ako správne zvoliť a používať poľnohospodársku vlákninu do skleníka

V letných chatkách často organizujú skleníky vlastnými rukami. Povlak sa zvyčajne vyrába zo skla, filmu, polykarbonátu, ale často je výhodnejšie a lepšie pokryť skleníky a skleníky agrofibrom. Tento nový polymérny materiál sa medzi našimi letnými obyvateľmi stáva bežnejším.

Opis materiálu

Pred viac ako 10 rokmi sa ľudia naučili vyrábať agrofibre - netkaný polymérny materiál vyrobený technológiou spunbond. Často sa tomu hovorí. Používa sa v stavebníctve, medicíne, poľnohospodárstve, používa sa na výrobu odevov a obalov. Takéto rozšírené použitie je spôsobené relatívnou lacnosťou výroby, ako aj pozoruhodnými vlastnosťami agropevnosti.

Vďaka tenkej štruktúre vyzerá ako obyčajné plátno, je veľmi ľahké a odolné, umožňuje priechod svetla, vody a vzduchu, nehnije, netvorí sa, nie je toxická. Spunbond ľahostajný voči účinkom kyselín, zásad, nízkych alebo vysokých teplôt. Tieto vlastnosti sa najlepšie hodia na pestovanie zeleniny pred chladom, poľnohospodári z európskych krajín si to už dlho užívajú.

Poľnohospodárska vláknina je taká ľahká, že nie je potrebné, aby si vytvorila rám, jednoducho sa položí napostele, pritláčajúce okraje zemou alebo kolíkmi - svoju váhu si zachová aj tá najcitlivejšia rastlina.Spunbond môže byť na sadenice ponechaný dlhý čas, na rozdiel od filmu, ktorý bude potrebné odstrániť a položiť po celú dobu (a je lepšie ho natiahnuť na rám, pretože jeho hmotnosť rozbije rastliny). Môžete len vodu zhora - materiál dokonale prepustí do rastliny vlhkosť, svetlo a vzduch.

Pravidelne sa bude musieť odstraňovať iba pri odstraňovaní buriny. A ak použijete niekoľko typov toho istého polymérneho materiálu, môžete dokonca dosiahnuť, že burina nebude rásť medzi radmi. Agrofibre sa predáva vo veľkých kotúčoch. Najbežnejšia šírka: 1,6 m alebo 3,2 m. Kotúče môžu obsahovať materiál od 10 do 1500 m, ktorý ho odlišuje od plastovej fólie, ktorá sa ťažko nájde veľká šírka.

Video„Využívanie biomasy na ochranu skleníkov a skleníkov“

Opis spôsobu použitia biomasy na krytie rôznych druhov skleníkov

.

Druhy biomasy

Na záhrade a na záhrade sa rôzne druhy agropovláken používajú rôzne.Môžu chrániť rastliny pred vetrom, krupobitím, dažďom, chladom, vtákmi alebo hmyzom, tieňom pred priamym slnečným žiarením a ako jemnú sadenice a mladými stromami alebo kríkmi. Úspešne sa používa aj na mulčovanie pôdy.

Spunbond je čiernobiely, s výnimkou farby rôznej hustoty. Biela sa používa ako krycí materiál pre skleníky, skleníky, iba postele namiesto filmu. Je ľahké s nimi pracovať, takže aj z tohoskleníky vyrába vlastnými rukami. Čierna, ktorá má účinok mulčovania, úspešne odstraňuje postele z burín. Najbežnejšia hustota je 50 - 60 g /m2, neprepúšťa svetlo, čo znamená, že pod ňou nič nerastie. Používa sa často týmto spôsobom: rez na správnych miestach, rozmiestnenie na posteli, prasnice alebo rastlinné rastliny v slotoch.

Látka dokonale prechádza vodou, udržuje teplo, ale bez svetla pod ňou nič nerastie - úžasný spôsob, ako sa zbaviť trvalých burín. Často pestujú jahody a jahody - dozrievajú skôr a bobule sa nedotýkajú zeme.

Biela agrotkaná väzba vytvára rôznu hustotu od 15 g /m2 do 120 g /m2. Tenké, s hustotou 15 g /m2, 17 g /m2, 23 g /m2 sa zvyčajne používajú pri pestovaní skorých zelených rastlín alebo zeleniny. Sú pokryté vegetáciou na posteliach alebo vo vnútri skleníkov (mini skleníky sú usporiadané) od mrazu po -4 °, snehu, dažďa alebo krupobitia, spálenia od slnka a škodcov.

S lôžkom s hustotou 30 g /m2 je okrem postelí možné zakryť stromy a kríky od mrazu až do -6 °, alebo môžete začať s výrobou skleníkov. Ak chcete vytvoriť skleník vlastnými rukami, je lepšie nezobrať film, ale agrotravu s hustotou 42 g /m2 alebo dokonca 55 g /m2. Je schopná udržiavať pohodlnú teplotu vo vnútri s mrazom do 10 stupňov, so silnejšími mrazmi sa odporúča vyrobiť ďalšiu kryciu vrstvu z menej hustých poľnohospodárskych väzieb. Na rozdiel od filmu nezhromažďuje kondenzát, je lepšie nechať ho slnečným žiarením a vzduchom.

Ďalším nesporným plusom jeho fungovania je trvanlivosť. akzakryte posteľ sadbami filmom, vyberte ho na zalievanie, vetranie, burinu, potom znova položte, stačí 1 sezónu a polymérový list nie je potrebné odstraňovať tak často, po použití sa vysuší a uloží do tmavej suchej miestnosti mimo hlodavcov.Takto môže pracovať najmenej 3 sezóny.

Celulárny polykarbonát

Celulárny polykarbonát je moderný plast s celulárnou štruktúrou.Je odolný, odolný voči agresívnym médiám, vďaka svojej celulárnej štruktúre neuveriteľne ľahký, ktorý vyrába výrobca v listoch rôznych farieb.Rovnako ako tenký spunbond dokáže prenášať 90% svetla.Výrobcovia vyrábajú výrobok s rôznou svietivosťou: od priehľadnej až po zafarbenú v rôznych odtieňoch.Je k dispozícii samostatne pre použitie v interiéri a exteriéri, takže pre vonkajšie pracovné dosky sú plachty na oboch stranách pokryté fóliou, ktorá je nepriepustná pre ultrafialové žiarenie.

Polykarbonát nespaľuje, je ľahostajný voči väčšine chemikálií, odoláva vysokej mechanickej odolnosti pri akejkoľvek teplote a dokonale šetrí teplo.Polykarbonátová strecha neprelomí najväčšie krupobitie.A ak je stále možné ho rozbiť, nerozbije sa na kúsky, ako je sklo.Okrem toho má flexibilitu bez zahrievania (stačí ju ohnúť oblúkom iba rukami), nízku hmotnosť a zvukovú izoláciu.Tieto vlastnosti sa stali veľmi populárnymi v stavebníctve.

Ako sa používa

Voštinový polykarbonát uvedený na trh v širokom priemyselnom odvetvívýroba v roku 1960. Okamžite získal obrovskú popularitu v medicíne, dizajne a stavebníctve. Remeselníci radi pracovali s ním vlastnými rukami, a tak sa rýchlo stal populárnym stavebným materiálom na pozemkoch dacha. Tento rovný tvrdý materiál sa ľahko ohýba pri akejkoľvek teplote, a preto ho často vytvárajú polkruhové hangáre, baldachýny nad dverami alebo balkónmi, skleníky a skleníky vyrobené z agrofibru.

Z toho sú vyrobené priehľadné strechy, markízy, zavesené stropy s rozptýleným svetlom, osvetľovacie zariadenia, priečky, ploty, bazény, dvere. Polykarbonát sa v poľnohospodárstve veľmi často používa. Z nej boli nedávno vyrobené zimné záhrady, skleníky a skleníky a majitelia ich často vyrábajú vlastnými rukami.

V skleníkoch pre letné chaty sa po celý rok používa stacionárny polykarbonát na základoch pre pestovanie rastlín, takže sa svetlá ľahko prenášajú bez zakladania, aby sa sadenice na krátky čas zatvorili. Môžete si ich kúpiť, ale mnohí to radšej urobia sami. Polykarbonát sa vďaka šťastnej kombinácii svojich vlastností stal zlatým prostriedkom medzi filmom a sklom.

Video„Úspora biomasy v skleníku“

Proces správneho využívania biomasy v skleníku na ochranu mladých sadeníc