Skleník Krásna chata: spoľahlivý nástroj na pestovanie zeleniny

V zásade všetci pestovatelia skleníkových plodín vo svojich letných domoch zriaďujú skleníky a skleníky na ťažbu, pretože práve vďaka takýmto dizajnom sú rastliny spoľahlivo chránené pred chladom a sú vo vynikajúcej krajinnej mikroklime.V súčasnosti varianty týchto výrobkov ponúka veľa výrobcov.Tento článok sa však bude týkať skutočnosti, že skleník je vynikajúcou letnou chatkou - je to pomerne spoľahlivá stavba na pestovanie zeleniny v ňom!
Obsah
 1. Aký základ sa zmestí
 2. Kedy nainštalovať ]
 3. Video „Všetko o prenosných skleníkoch“
 4. Teplotné podmienky
 5. Video „Videonávod o inštalácii skleníka“»
Aká nadácia bude vyhovovať

Uvažovaná verzia prenosného skleníka je dokonalým riešením pre každú záhradu bez ohľadu na veľkosť, ktorú si vyberiete (4m, 6 alebo 8).Má tieto vlastnosti:

 1. Plastové oblúky dlhé 2,5 metra.Nie sú zdeformované a umožňujú vám vyrobiť skleník rôznej šírky.Skutočnosť, že oblúky sú nahradené plastom namiesto hliníka, to významne ovplyvňuje ich náklady (dole) a hmotnosť.Vďaka svojej ľahkosti sa skleník dá ľahko prepravovať, aj keď nemáte osobné vozidlo.
 2. Prípravný materiál je dostatočne pevný, jeho hustota je 42 gramov na meter štvorcový.Z tohto dôvodu zostanú mladé sadenice, aj keď sú, mínus päť.
 3. Veľkosť skleníka je peknákompaktný - iba 4 m štvorcový Spolu s ľahkými polymérnymi materiálmi sa ľahko zostavuje a prepravuje.

Vo všeobecnosti platí, že ak ste sa rozhodli pre tento model malého skleníka, bude to v budúcnosti dosť výhodná investícia. Koniec koncov, má navyše veľa výhod:

 1. Je umiestnený na otvorenom priestranstve a môže sa umiestniť aj do skleníka, ak existuje možnosť mrazu. Bude to takpovediac ďalšia ochrana sadeníc, zvlášť vrtošivých, pred mrazom. Navyše, 4m skleník sa zmestí úplne do každého skleníka.
 2. Nebudete sa musieť starať o vetracie zariadenia v tomto mini-skleníku každý deň, pretože vďaka kryciemu materiálu vzduch krásne cirkuluje.
 3. Je to vynikajúca ochrana nielen pred chladom, ale aj pred slnkom, zvieratami a vtákmi.
 4. Na inštaláciu takéhoto skleníka nie je potrebná hrubá fyzická sila.

Aby slnko ovplyvnilo rastliny v skleníku s maximálnym prínosom, je lepšie ho nainštalovať tak, aby vchod bol na južnú stranu. Nezabudnite vziať do úvahy skutočnosť, že každý skleník vyžaduje spoľahlivú pôdu (alebo iný základ).Je potrebné sa vopred postarať o to, aby silné nárazy vetra nemohli pohnúť vašou štruktúrou a vaše úsilie a úsilie by nespadli „do odpadu“.Aj keď je potrebné jednoducho vložiť oblúky skleníka do zeme, v každom prípade je žiaduce ich zosilniť vonku (to sa dá urobiť pomocou Zeme).

Základné požiadavky na základne pre skleníky:

 1. Musia byť trvanlivé. Koniec koncov, akákoľvek základňa je súčasťou celej štruktúry a stojí za to napríklad vziať do úvahy, že na jar, keď sa všetko roztopí, sa vrstvy pôdy môžu posunúť.
 2. Mikroklíma vnútri výrobku sa musí zachovať, pretože je veľmi dôležitým faktorom pre pestovanie a produktivitu rastlín a ovocia.

Ak je nadácia správne nastavená, potom:

 • zdola nebudú žiadne návrhy;
 • dovnútra sa nedostane ani topiaci sa sneh, ani studená voda;
 • teplotný režim vzduchu a pôdy sa udržiava na určitej úrovni;
 • , ako aj kontrolu nad úrovňou vlhkosti bez ďalších nákladov.

Zo všetkého môžeme vyvodiť záver, že základňa pod skleníkom je po prvé spoľahlivá podpora a po druhé účinná ochrana rastlín v skleníku pred účinkami negatívnych environmentálnych faktorov. Ak máte mini skleník, ktorý sa dá umiestniť priamo na zem, stačí ho nalepiť na zem, nie je potrebné nadáciu vybaviť. Ak takýto návrh dávate na dlhú dobu, nezabudnite vziať do úvahy klímu vo vašej oblasti. V každom prípade sa rozhodnete.

Nadácie sú rôzneho druhu a predtým, ako sa začnú zakladať, je potrebné rozhodnúť sa, ktorý typ vyberiete. Pri zakladaní nadácie vlastnými rukami je dôležité vziať do úvahy niektoré vlastnosti:

 1. Výkon samotnej nadácie závisí od toho, ktorú oblasť skleníka ste si vybrali - 4m, 6m alebo 8m štvorcový, ako aj od jej veľkostiRozmery.
 2. Je dôležité vedieť, ako hlboko môže zamrznúť zem v chladnom období vo vašej oblasti a ako sa topí sneh. Je dôležité pre správny výber materiálov počas výstavby.
 3. Kovania, pomocou ktorých opravíte nadáciu, by ste mali používať iba najvyššiu kvalitu.

Založenie dreva. Používa sa veľmi často, najmä pre malé skleníky alebo skleníky. Takýto podstavec je ľahký a jednoduchý, navyše ho možno v prípade potreby rýchlo namontovať alebo rozobrať. Hlavná vec, ktorú vám veľa poslúžila, je spracovanie dreva a jeho namáčanie špeciálnymi prostriedkami proti vlhkosti a antiseptikám.

Tyče sa môžu použiť na tie tyče, ktorých prierez je 12 cm a môžu byť:

  57. inštalácia priamo na zem s hydroizolačnou vrstvou predtým položenou na ňu;
 • Pripevnite skrutky k dreveným stĺpikom, predinštalované.

Betónové pásové základy. Tento typ je veľmi odolný a spoľahlivý, vhodný aj pre veľké skleníky.Vyrába sa pomocou piesku, drveného kameňa, cementu, debnenia. Rámec skleníka je k takémuto základu pripevnený kovovými gombíkmi.

Kedy nainštalovať

Samozrejme, každý letný obyvateľ robí všetko svojím vlastným spôsobom, niektorí sa učia zo svojich vlastných skúseností, iní - pozerajú sa na iných profesionálnych letných obyvateľov. Napríklad to môžu byť aj susedia v dache. A keď hovoríme o tom, kedy je čas na založenie skleníka, urobí to veľa susedovskoro na jar, keď takéto štruktúry jednoducho vzniknú.A je dobré, ak máte súpravu alebo si jednoducho všetko premyslite a kúpite si ho, vyzbrojený všetkým, čo potrebujete pred letnou sezónou.

Ak budete čakať dlhý čas, môžete vynechať okamih a nerobiť všetko včas, ako by malo.Potom sadenice môžu vyrastať, aj keď stále nemôžu byť vysadené do zeme.Tak prečo je jeseň alebo zima?
Môžete ho nainštalovať dokonale každý deň, keď vám to vyhovuje a je to pohodlné.Na zemi neexistujú prakticky žiadne iné rastliny, ktoré by mohli zasahovať do inštalácie skleníka alebo ktoré sa obávajú, aby ste nepoškodili žiadny proces.Keď príde jar, v predinštalovanom skleníku vo vašej chate sa krajina začne zahrievať oveľa skôr ako v okrese.

Vďaka tomuto skleníku bude možné začať používať oveľa rýchlejšie. Ak ešte nemáte dizajn a chystáte sa ho kúpiť, majte na pamäti, že cena zaň v mimosezóne (tj kedykoľvek počas roka, s výnimkou jari), bude oveľa nižšia. A zakúpením polykarbonátu z voštín môžete dizajn nainštalovať úplne kedykoľvek v roku!

Video „Všetko o prenosných skleníkoch“

V tomto videu vidíte popis prenosného skleníka, ako aj všetky výhody a nevýhody takého zariadenia.

Teplotný režim

Pri predĺžení vegetačného obdobia rastlín je potrebné zohľadniť, vrátane obdobiaskoro na jar a posledná jeseň, ako aj ich problematické nuansy, ktoré spočívajú v nočných mrazoch. Napríklad poobede, keď slnko svieti celkom jasne a prakticky alebo úplne bez mračna, môže teplota v skleníku dosiahnuť až dvadsať plus viac, potom všetkých tridsať stupňov Celzia, aj keď vonku je mráz. A v noci môže rovnaký teplotný režim úplne klesnúť na zápornú hodnotu.

Samozrejme, v takejto situácii teplotných režimov je dôležité, aby sa teplo v skleníku počas dňa „ukladalo“ na nočnú dobu dňa. Potom v skleníku bude držať optimálnu teplotu a mikroklímu pre vaše rastliny. Voda je len úžasné chladivo a tiež tepelný akumulátor. A pomocou nej budete môcť regulovať optimálnu teplotu v skleníku.

Prečítajte si pokyny, vďaka ktorým už nemusíte mať ďalšie otázky týkajúce sa používania mini skleníka, ktorý sa nazýva „prekrásna letná chata“:

 1. Môžete použiť najbežnejšie plastové fľaše alebo ako ďalšiu možnosť kúpiť kovový valec špeciálne na účely vykurovania skleníkom.
 2. Bez ohľadu na to, akú kapacitu uprednostňujete, musíte ju naplniť vodou.
 3. Výber hlavne - umiestnite ho do skleníka, na vhodnom mieste. Alebo, ak uprednostňujete použitie plastových fliaš, umiestnite ich priamo medzi rastliny. Počas teplého dňa je voda v nádržiach dobrá.Zahrieva sa a v noci sa ochladzuje a teplo sa dodáva do skleníka.Vo vnútri štruktúry sa teda teplotný režim stabilizuje a bude mať priaznivú mikroklímu.Poznajte dôležité a základné nuansy a užívajte si vlastný mini skleník!

Video „Lekcia videa pre inštaláciu do skleníka“

Toto video podrobne ukazuje, ako nainštalovať mini skleník.