Čo priťahuje záhradníkov poddimenzovanej borievky Mint Julep

Juniper Mint Dzhulep sa zreteľne odlišuje od ostatných drobných okrasných kríkov.Je schopný vyčistiť znečistené ovzdušie, preto je neoddeliteľnou súčasťou krajinného dizajnu vidieckych domov.Budeme rozumieť tomu, ako pestovať a starať sa o mätu Mint Julep.

Opis a charakteristika borievky mincovne Julep

Začneme písaťborievka s tým, že táto ihličnatá rastlina patrí do rodiny cyprusov.Dokonale čistí vzduch a bojuje s baktériami.Veres je z Ameriky, prosperuje v horách.Má nádhernú korunu a konáre, priliehajúce k zemi.Ihly sú mäkké, šupinatý tvar, bohatý zelený odtieň.

Juniper Mint Dzhulep patrí do rodiny Cypress

Bush môže dorásť až do výšky dvoch metrov a jeho priemer dosahuje tri metre.Plody veľkých bobúľ v tvare kužeľa v modrom odtieni.Rastlina je jedovatá. Hybridný chovaný v Amerike krížením čínskych druhov a kozákov.

Odolnosť proti mrazu borievky je vysoká - je schopná odolať teplotám až do -40 ° C. To isté platí pre zlé podmienky prostredia - závod sa vyvíja rýchlo a čistí vzduch. V starostlivosti nenáročný, vydrží extrémne teplo a náhle zmeny teploty. Pôda nie je náročná na kultúru, je možné ju vysádzať na základe akejkoľvek kyslosti.

Zásluhy a nedostatky odrody

Medzi výhody odrody patrí:
  • schopnosť rýchlo vyčistiť znečistenú oblasť;
  • nenáročná starostlivosť;
  • príjemná aróma, ktorá zabraňuje výskytu infekcií a ochorení dýchacích ciest.
Medzi nedostatky Juniperus media pfitzeriana patrí:
  • pred výsadbou je potrebné dôkladne vypočítať jamky na zemi, aby ste ich nemuseli neskôr vysádzať;
  • ihly potrebujú pravidelnú zálievku a zavlažovanie z rozprašovacej fľaše (minimálna spotreba na jeden zákrok je asi desať litrov vody);
  • priame lúče slnka môžu spôsobiť popálenie ihiel;
  • zlomené vetvy sa musia neustále a včas čistiť.

Video „Stručný opis mincovne mäty Juniper Mint Dzhulep“

Po prezretí tohto videa budete vedieť, čo je ihličnanová kultúra.

Ako sa správne starať o borievku Mint Dzhulep

Juniper sa prispôsobuje pôde s akoukoľvek úrovňou kyslosti. Majte však na pamäti, že príliš kyslá alebo zásaditá pôda nepriaznivo ovplyvňuje rast kultúry a jej vzhľad.

Pokyny na vykládku

Hybrid vyžaduje veľkú rozlohu. Ak zasadíte niekoľko kríkov, vytvorte medzi nimi medzeru vo veľkosti najmenej dva metre. Záhradník si vyberie obdobie pristátia, ale začiatok jari je ideálnou možnosťou, keď sa sneh už roztopil.

Dôležitou podmienkou je absencia podzemnej vody v blízkosti vysadenej kultúry, inak bude krehká.

Na začiatok musí záhradník pripraviť zárez na výsadbu. Všimnite si, že rozmery drážok by mali byť niekoľkokrát väčšie ako obvod podzemku. Približná hĺbka by mala byť 60 cm a šírka - 50 cm. Na dno nezabudnite odtoku (môžete použiť expandovanú hlinu, piliny, štrk).

Pred výsadbou narovnajte korene. Rastlinu rozdrvte vo voľnej jamke s voľnou pôdou. Koreňový krk by sa mal prehĺbiť tak, aby nevyčnieval zo zeme, ale súčasne bol dostatočne hlboký. Výsadbu ukončite zavlažovaním vodou a mulčovaním kmeňa. Ako mulč môžete použiť triesky, piliny, kôru alebo dokonca trávu.

Optimálne obdobie na výsadbu sadeníc je začiatok jari

Starostlivosť o vždyzelené kríky

Závod nevyžaduje starostlivosť. Aby ste boli vždy zdravý a potešený svetlým hustým lístím, zalievajte ho často, nakŕmte ho, orežte a chráňte pred slnkom a mrazom.

Juniper miluje vlhkosť, preto ju musíte každý týždeň zalievať. Na to budete potrebovať 20 litrov oddelenej vody. Nezabudnite tiežnastriekajte striekacie puzdro každé tri dni. Odporúča sa zalievať kultúru večer, aby vlhkosť mohla v noci nasiaknuť. V opačnom prípade ker vyschne na slnku a ihly budú vyblednuté a menej šťavnaté.

Mincovňa Julep by sa mala hnojiť raz ročne. Tento postup vykonajte na jar s použitím minerálnych zmesí, ktoré zahŕňajú fosfor. Prvé kŕmenie sa môže uskutočniť až v druhom roku po vylodení. Pre dospelých rastlín sa vyžadujú dva postupy kŕmenia ročne.

Podľa potreby odrežte Veres. Vysušené procesy vždy odstraňujte, aby nebránili rastu nových. Kríky, ktoré majú viac ako šesť rokov, môžu mať akýkoľvek tvar.

Dekoratívne orezávanie ihličnatých kríkov

Prístrešky na zimu

V prvých rokoch po vylodení sa kultúra musí pripraviť na zimu. Aby mladá pfitzeriana ľahko vydržala zimu, vyplachujte ju niekoľko mesiacov pred mrazom. Prstencový kruhový kompost s rašelinou a vyberte ho na jar, aby korene nehnilo. Vetvy sa musia viazať a zakrývať smrekovými konármi. Aby sa predišlo deformácii, sú vetvy pripevnené drôtom.

Choroby a škodcovia odrody

Hybrid má vynikajúcu imunitu. V niektorých prípadoch sa môže nakaziť hrdzou. Najbežnejším dôvodom je pestovanie ovocných stromov v okolí. V takom prípade musia byť sušiace vetvy rezané a spálené. V prípade vážneho poškodenia sa ker ošetrí Metaxilom alebo Karbofosom.

Hmyznebezpečné pre Veres - vošky, pílky a shchitovky. Na boj proti nim musíte použiť „Decis“ alebo „Fitoverm“. Medzi ľudové liečivá na prevenciu výskytu škodcov patria medzi najobľúbenejšie popol, sírové mydlo alebo cesnak.

Juniper Mint Julep v krajinnom dizajne

Táto odroda borievky skrášľuje každú záhradu, takže ju záhradníci často používajú na vytváranie originálnych kompozícií. Vďaka ohýbacím vetvám z neho môžete vytvoriť figúrkovú kompozíciu ľubovoľného tvaru a korunu dospelého kríka môžete ozdobne orezať. Výsadba sa odporúča vedľa ostatných borovíc a kríkov.

Ak je vo vašej záhrade rybník, rastlina sa dokonale zmestí do kompozície. Návrhári tiež odporúčajú robiť kopu kameňov v blízkosti kríka.
Rada autora
Alpský vrch
Dekorácie budov
Push-fit pristátie

Kvetinový záhon ihličnanov
Miešačky ihličnanov
Záhradné chodníky

Veľkolepá rastlina ozdobí každé územie, hoci je dosť nenáročná. Preto starostlivosť o ňu nevynakladá veľa úsilia ani od začínajúceho záhradníka.