Lezenie Rose Rosarium Utersen - skutočné vinobranie na vašej záhrade

Rose Rosarium Hütersen sú zastúpené bohatými, bohatými ružovými kvetmi s mahr na konci ich okvetných lístkov.Lesklé listy kríka mu dodávajú veľmi atraktívny vzhľad, pretože kultúra sa často používa ako prvok krajinného dizajnu.

Nezvyčajná rozmanitosť .

„Život“ závodu sa začal v roku 1977.V tom čase však odroda nebola schválená záhradníkmi, ktorí považovali tieto kvety za staromódne.Avšak po rokoch si Rosarium Hutersen stále zaslúžila popularitu.

Tmavo ružové „froté“ kvety sa spoja do veľkých kefiek.Počas obdobia svojho vývoja získajú okvetné lístky ruží svetlý odtieň striebra.Odroda kvitne aktívne, ale postupne.Každá kefa produkuje v priemere 5 až 7 kvetov s priemerom do 0,12 metra.

Po prvom kvitnutí a až do pádu kvetov sa objaví iba niekoľko.Kultúra je vôňa ľahká a príjemná, v jej vôni môžete zachytiť kombináciu tónov jablka a divej ruže.

Výška puzdra obvykle dosahuje od 3 do 3,5 metra a na šírku - 1,5.Vetvy kríka sú silné, pokryté tenkými hrotmi a bohatými zelenými listami.Kultúra je málo náchylná na choroby, dobre toleruje mráz pod tenkým prístreškom.

Video „Neokázalá rozmanitosť“

zVideo Dozviete sa, čo je tento druh ruže.

Príprava na vykládku

Odroda by mala byť vysadená v oblasti dlhej asi pol metra. Zároveň je potrebné dodržať vzdialenosť medzi ružou a ostatnými rastlinami alebo budovami najmenej 0,5 metra. Pozemok zamýšľaného pristátia by mal byť dobre osvetlený a vetraný. Ideálne miesto - kopce na juhu. Tam bude rastlina schopná plne sa rozvíjať. Počet kvetov ružovej kríky priamo závisí od podmienok prostredia. Najdôležitejšie je, že na južných územiach kvitne zvyčajne Rosterium Utersen.

Pred výsadbou je potrebné pripraviť jamky vopred. Musia mať hĺbku najmenej jeden a pol metra. Jímky pre sadenice sa plnia vodou a umiestni sa hnoj (najmenej polovica vedra). Potom sa sadenice umiestnia do diery a posypú sa zeminou.

Starostlivosť o ruže počas vegetačného obdobia

Aktívna starostlivosť, ktorá zahŕňa zalievanie, hnojenie a prerezávanie, je nevyhnutná pre kvety iba v prvom dvojročnom období života.

Rastlina sa prvýkrát hnojí v čase výsadby. V tomto prípade hnoj slúži ako hnojivo, ktoré vyplňuje otvor. Takáto kultúra kŕmenia dosť pre prvé 2 roky života. Okrem týchto organických látok však kvet potrebuje aj minerály.

Pozitívny výsledok sa dosiahne hnojením špeciálnymi zmesami pre kvety, dusík, rašelinu a minerálne prísady. Frekvencia živín závisí od štádiakultúra životného cyklu.Počas celého vegetačného obdobia je kŕmenie povolené najviac päťkrát.V ostatných fázach postačujú 2 až 3 hnojivá.

Táto odroda si vyžaduje systematické prerezávanie.Táto udalosť pomôže vytvoriť korunu a upozorní na zanedbanie kríka.Ale aj prerezávanie má pozitívny vplyv na kvitnutie.Okrem toho táto udalosť, ktorá sa koná správne, poskytne kríži krásny výhľad.

Stačí zvlhčiť ružu len niekoľkokrát mesačne.Stredne veľké kríky dosť vedierok vody.

Mladé výhonky

Počas sezóny je tento druh kráľovnej kvetov schopný tvoriť asi 3,5 metra mladých výhonkov, ktoré si vyžadujú osobitnú starostlivosť.V zime musia byť spoľahlivo chránené pred mrazom zakrytím hrubou vrstvou.

Na jar by sa malo vykonať orezávanie mŕtvych tiel a potom - sledovať tie vetvy, ktoré sa šíria okolo kríka.Výstrely, ktoré dosahujú 0,7 metra alebo viac, by mali byť pripevnené k dreveným roštom inštalovaným v blízkosti.

Ak rastlina kvitne iba raz za sezónu, mal by sa vylúčiť materiál vydatvets.Ak je z jedného výhonku niekoľko kvetov, takýto orgán by sa mal zachovať.

Zima

Aj keď je Utersen mrazuvzdorná odroda, bez prístrešia nemôže prežiť v chladnom počasí.Preto by sa na začiatku prvého mrazového kríka malo posypať zmesou suchej pôdy a humusu.Keď sa vytvorí mráz, všetky zviazané konáre sa odstránia z podpier, umiestnia sa na vankúš smrekových konárov a pokryté slamou alebo inýmišpeciálny materiál.

Je dovolené izolovať kríky jednotlivca vyhodením do kmeňa navinutím kmeňa na výšku 0,3 až 0,4 metra.

Takže odroda Rosarium Utersen je v súčasnosti medzi záhradníkmi veľmi populárna, čo sa vysvetľuje jednoduchosťou jej starostlivosti a možnosťou využitia kríkov v krajinnom dizajne.

Video „Kultivácia“

Z videa sa dozviete, ako pestovať ruže.