Ako urobiť podporu pre lezenie ruží

Z celej rozmanitosti príbuzných rastlín zaujíma lezecká ruža osobitné miesto kvôli množstvu kvetov a možnosti neuveriteľného umiestnenia. Najbizarnejšie formy týchto úžasných farieb vytvárajú podporu pre lezenie ruží. Pretože oni sami nie sú kučerané, je podpora ruží, na ktoré sú zasielané a na ktorých fixujú výhonky, rozhodujúca pre návrh kvetinovej záhrady, záhrady alebo parku. Obyvatelia leta spravidla robia svoj vlastný pozemok takým spôsobom, že všetky konštrukcie si môžu vytvoriť sami, podpora lezeckej ruže nie je výnimkou.

výber miesta

Záhradníci často chcú pomocou lezeckých ruží vytvoriť tienisté miesto na odpočinok, vyzdobiť vchod na pozemok alebo uličku, ak to miesto umožňuje, ozdobiť nimi ploty a zamaskovať nevzhľadné budovy. Pomocou vertikálnych podpier urobte z ruže ústrednú postavu kvetinovej záhrady alebo dokonca celej záhrady.

Pri výbere miesta pre taký dizajn však musíte pamätať na to, že ruža je nežná rastlina so svojimi potrebami a preferenciami. Preto by malo byť vysadené tam, kde bude možné zabezpečiť dostatočné množstvo svetla, kde sa voda nebude hromadiť, tečúcou z celej oblasti, kde sa spodná voda nepribližuje k povrchu. V opačnom prípade, ak zasadíte ruže do nesprávnehomiesto, potom sa nebudete musieť tešiť z nádherného rozkvetu, ale vyliečiť ho z veľkého množstva chorôb, obdivovať iba pripravenú podporu, nie spletenú nádhernými vetvami.

Lezecké ruže sa delia na jazvy a tuláky, ktoré sa od seba veľmi líšia.Takže väčšina druhov peelingov má silné, silné a takmer ohnuté výhonky dorastajúce do 2 alebo viacerých metrov.Majú úžasnú vôňu a veľké kvety.Kvetinárstvo okrem iných výhod zaznamenáva najmä malé množstvo tŕňov.Na prvý pohľad ich kríky nevyžadujú podporu rastu, ale potrebujú ju, pretože ťažké kvetinové vetvy sa môžu zlomiť pod vlastnou váhou a pôsobením vetra.Reliance nebude podporovať len výhonky, ale tiež im pomôže vyzerať naozaj úžasne.

Ramblera bez podpory porastie zle a nebude sa vôbec pozerať, ako si zaslúži.Ich tenké pružné vetvy dorastajú do 4,5 metra, sú pokryté malými kvetmi, ktoré na ozdobných alebo veľmi jednoduchých tvaroch vyzerajú veľmi dekoratívne.

Miesto by malo byť vhodné nielen pre samotnú ružu, ale malo by tiež umožniť, aby sa podpora mohla upevniť tak, aby odolala nielen hmotnosti ruža, ale aby dokázala odolať aj silným nárazom vetra.Ak sa má ružica umiestniť na stenu, potom by podpora mala byť vo vzdialenosti 25 cm od nej, menšia vzdialenosť nebude zabezpečovať cirkuláciu vzduchu.

Video „Ako sa opierať o podporu“

Z videa sa dozviete, ako sa opierať o seba a ľahko.

Druhy podpier

Formy podpory sú veľmi rozmanité, ale vychádzajú z niekoľkých základných odrôd, ktoré dizajnéri hrajú v závislosti od požadovaného výsledku.Hlavné sú oblúk alebo pergola;mreže, ktoré môžu byť vo forme zvislej steny, pyramídy, rebríka alebo jednoducho mriežky;stĺpy alebo pamiatky.

Pri konštrukcii podpery je potrebné pamätať na to, že samy horolezecké ruže sa nekroutia a nelepia na podperu, musia sa postupne poslať správnym smerom a upevniť na podperu.Okrem toho existuje veľmi dôležité tajomstvo kvitnutia - kvety sa netvoria na hlavných výhonkoch, ale na krátkych, obyčajne vetvách, ktoré sa od nich odchyľujú v pravom (alebo takmer) uhle, a tieto mladé vetvičky vždy rastú nahor.Preto by hlavné výhonky mali byť umiestnené vodorovne alebo aspoň v uhle 45 stupňov k základnej čiare.Toto treba pamätať na podporu pletenia.Nemôžete posielať výhonky zvisle nahor, potom sa kvety objavia niekde vysoko, budú malé, kvitnutie od júna do septembra nebude fungovať.A, samozrejme, krík by sa mal zbaviť vyblednutých ruží, ktoré stimulujú tvorbu nových púčikov.

Pred výsadbou rastliny je potrebné vybudovať podporu, aby sa nepoškodili korene už rastúceho ruža.

Archa

Oblúky sa stavajú pri vstupe na pozemok, altánok, dom alebo časť parku.Oblúk pre ruže vlastnými rukami je zvyčajne vyrobený z dreva alebo kovu.Strom vždy vyzerá skvele medzi kvetmi, používa sa na podporu masívnych stoniek a kovové štruktúry sú častouschnuté tenké jemné výhonky.Drevené oblúky pokryté lakom alebo farbou môžu trvať dlhšie ako 10 rokov a kovové najmenej 15 rokov.

Podperné stĺpy musia byť pevne pripevnené k zemi, v niektorých prípadoch dokonca tvoria betónovú základňu.Pre oblúk vytvárajú klenbu a pre pergolu inštalujú mriežku (najčastejšie drevenú) podľa typu strechy.Stĺpy musia byť vysoké najmenej 1,80 m, okolo nich sú drevené tyče alebo kovové tyče umiestnené v kruhu v rovnakej vzdialenosti, sú pripevnené k základni a hornému nosníku.Tu budú pozdĺž nich smerovať rastúce výhonky ruží, krútia sa okolo stĺpa v špirále a ležia takmer vodorovne.Dva výhonky môžu byť opletené k sebe, budú pokryté mladými vetvičkami kvetov.

Pre pergoly môžete použiť odnímateľnú sieť lán alebo mriežku z drevených lamiel.Takáto konštrukcia uľahčí skrytie kríka na zimu, jeho hlavná časť sa jednoducho odlepí spolu s grilom alebo sieťou.

​​

Tapisérie

Paleta je umiestnená pri stene alebo uprostred záhrady a oddeľuje rôzne zóny.Môže to byť jednoducho obdĺžniková štruktúra pozostávajúca z pevného rámu, obvykle dreveného, ​​a mriežky umiestnenej (upevnenej) vo vnútri tohto rámu.Obyvatelia leta zvyčajne používajú na mreže kovový drôt alebo drevené dosky, ktoré vynikajú medzi zeleňou ruže, keď je natretá bielou farbou.Kúpil sa menej používaný plastmreža. Tapisérie sú usporiadané do podoby ventilátora alebo im dávajú bizarný tvar, ktorý získava samotný ružový kôš a skrýva pod ním mreže.

Môžete len kopať do pozemných vertikálnych stojanov požadovanej výšky, zvyčajne od jedného a pol metra a vyššie. Otvory sa do nich vyrábajú po celej výške 20 - 50 cm od seba, kliešte s háčikmi sa vkladajú pomocou klieští. Tieto výsledné háčiky dotiahnu drôt - to je najjednoduchší rám. Musí byť dezinfikovaný a natretý.

Nie je potrebné umiestňovať ruže na mrežiach na jednej strane, výhonky môžu prechádzať mrežami, potom na oboch stranách vyjde rozkvetlá stena. To nie je príliš vhodné na starostlivosť o pokrývku ruží - na jeseň bude ťažké rozmotať ich a zložiť na zimu, a ak ruže takéto otepľovanie nepotrebujú, bude vyzerať obojstranne kvitnúce mreža veľmi pôsobivo.

Sieťovina Reťazový článok, ktorý prechádza výhonkami lezeckej ruže, môže slúžiť ako príklad jednoduchých mreží, ale môže to byť aj skvelý živý plot, úplne skrytý pod listami a kvetmi sviežej rastliny.

Pilier

Stĺpik ako podpera pre ruže môže mať akúkoľvek výšku, môže byť uprostred kvetinovej záhony a môže ho umiestniť do dvoch rovín. Môže stáť pri lavičke alebo altánku, ktorý poteší oči pokojných hostiteľov a závidí závisť ich hostí. Parky vytvárajú vynikajúcu kompozíciu, umiestňujú stĺpy v rovnakej vzdialenosti od seba pozdĺž avenue alebo chodníka a spájajú ich krásne previsnutélano alebo reťaz.Ruže, stĺpiky uvivayuschie, malebne visiace z týchto reťazí kvitnúcich vence.

Stĺpik môže byť vyrobený z akéhokoľvek materiálu, pri dáchach to je zvyčajne drevo av parkoch je všetko, drevo, kov, kameň.Okolo tejto centrálnej podpery by sa však mali nachádzať kovové alebo drevené vodorovné kruhové úlomky, na ktorých budú pozdĺž nich odstrelené výhonky, aby sa vetvy špirálovite pohybovali nahor a potom tiež klesali, ak to dĺžka výhonkov umožní.

Podľa tejto zásady nie sú stavané len stĺpy, ale pyramídy alebo iné podlhovasté stavby, ktoré sa bežne označujú ako pamiatky.

Rekvizity bez ohľadu na ich tvar sú určené nielen na udržanie lezúcich ruží, ale aj na pomoc pri pohľade na všetky ich úžasné krásy a na zdobenie záhrady.

Video „Rôzne typy podpory“

Z videa sa dozviete viac o bežných druhoch podpory.