Funkcie použitia lieku "Maxim" na ochranu rastlín pred hubovými chorobami

Každý záhradník a záhradník pri pestovaní rôznych plodín čelí problémom chorôb a škodcov, ktorí môžu úplne zničiť rastlinu.Zabráňte problémom použitím profylaktických látok.Droga "Maxim" - spoľahlivá ochrana zeleniny pred patogénnymi organizmami na prírodnom základe.

Vlastnosti a predpisovanie liečiva "Maxim"

Moderné dezinfekčné prostriedky pre komerčné plodiny umožňujú chrániť rastlinu aj v štádiu predsadenia.„Maxim“ sa považuje za jeden z najlepších predstaviteľov fungicídov, pretože nepredstavuje nebezpečenstvo pre živé organizmy a životné prostredie.

Droga „Maxim“ - ochrana zeleniny pred patogénnymi organizmami

Hlavná účinná látka - fludyoksonil - je podobná antibiotikám,ktorý je prirodzene vylučovaný pôdnymi baktériami. Fludioxonil ničí huby na úrovni DNA, čo pomáha posilňovať imunitu rastlín počas vegetačného obdobia. V tomto prípade je koncentrát aktívny 2 dni.

Kontaktný fungicíd má navyše schopnosť stimulovať rast rastlín pôsobením ako hnojivo.Pod vplyvom koncentrátu sa vytvára ochranný film, ktorý neutralizuje prenikanie a deštruktívny účinok patogénov na rastlinu a sadivový materiál.

„Maxim“ používajú obyvatelia leta na tieto účely:

 • ochrana hľuzovej nočnej mušky, najmä zemiakov, proti hnilobe a rhizoctonióze;
 • 45) ošetrenie cibule, cibule, hľuzy a osiva;
 • ochrana kvetov a zeleniny pred hubovými infekciami;
 • aranžovanie kvetov z baktérií, ktoré spôsobujú hnilobu, pleseň, vädnutie fusárií;
 • dezinfekcia pôdy.

Video „Spracovanie sadivového materiálu prípravkom„ Maxim “

Z tohto videa sa dozviete, ako ošetriť sadivový materiál prípravkom „Maxim“.

Mechanizmus účinku a forma uvoľnenia

Výrobca Maxima je švajčiarska spoločnosť Singenta. Nástrojom je koncentrovaná suspenzia balená v plastových ampulkách s objemom 2 a 4 ml, ako aj prášok vo vreckách. K dispozícii je tiež väčšie balenie - fľaša 40 ml s rozprašovačom. Rozpustná suspenzia bez zápachu má na kontrolu červené pigmentystupeň morenia.

Mechanizmus účinku je založený na vytvorení ochranného fungicídneho filmu okolo cibule, hľúz alebo semien, ktorý zabráni prenikaniu patogénnych baktérií alebo spór do rastliny.

Droga „Maxim“ je dostupná v rôznych formách
Liek "Maxim" v práškovej forme
Droga „Maxim“ vo forme tekutiny

Výhody a nevýhody fungicídu

Nájdenie opravného prostriedku bez nedostatkov je veľmi ťažké. Môžete však nájsť taký liek, ktorého nevýhody sú malé alebo zanedbateľné. Tieto lieky sú „Maxim“.

Výhody:
 • nízka spotreba koncentrátu a ľahké použitie;
 • 81. uplatniteľnosť v akomkoľvek vhodnom čase pred výsadbou; 82. dlhá doba platnosti;
 • kompatibilita s inými fungicídmi a insekticídmi;
 • nepredstavuje nebezpečenstvo pre pôdne organizmy a zdravie ľudí;
 • nemá kumulatívny účinok, a preto nemá vplyv na vzhľad, vôňu a chuť;
 • univerzálnosť: vhodná na spracovanie zeleniny, obilia a kvetín;
 • 87. nefytotoxický, ak sa dodržia odporúčané dávky;
 • nevyvoláva rezistenciu organizmov.
Nevýhody:
 • je smrtiaci rybárom a ostatným obyvateľom vodných útvarov;
 • kultúra sa po spracovaní nemôže použiť ako krmivo pre zvieratá.

Niektoré pripisujú nevýhody dávkovania a preventívne opatrenia nedostatkom lieku. Podľa nášho názoru je to však iba primerané bezpečnostné opatrenie.

Podrobné pokyny na použitie

Je potrebné vziať do úvahy, že poučenie závisí predovšetkým od toho, čo sa vyleptá. Pre každý cieľ má svoje vlastné charakteristiky a nuansy.

Návod na použitie lieku "Maxim"

Na ošetrenie pôdy

Na dezinfekciu pôdy sa koncentrát riedi rýchlosťou 40 ml na 20 l čistej vody. Toto riešenie by malo stačiť na spracovanie 10 m². Pôda sa opatrne zalieva maltou tak, aby neexistovali žiadne suché miesta. Po spracovaní celej zamýšľanej oblasti sa pokryje čiernym plastovým obalom. Film výrazne zvyšuje škodlivé účinky účinnej látky. Úkryt bol odstránený o niekoľko dní.

Po ošetrení vám odporúčame, aby ste sa postarali o obnovenie mikroflóry pôdy. Na tento účel môžete použiť špeciálne navrhnuté lieky.
Rada autora

Na ošetrenie cibuľky

Kultúry cibule a cibule často trpia rôznymi druhmi hniloby a fusária. Aby sa predišlo rozvoju choroby, sadivový materiál by mal byť namočený na pol hodiny do prípravného roztoku (4 ml na 2 litre vody). Potom by ste mali žiarovky dôkladne vysušiť pri izbovej teplote.

Na spracovanie zemiakov

Použitie „Maxim“ prespracovanie zemiakov zabráni výskytu fusária, fomozu a vlhkej hniloby.Spracovanie sa vykonáva pred uskladnením hľúz.Na tento postrek sa zemiaky postriekajú roztokom v množstve 4 ml /100 ml vody.

Opätovné ošetrenie pred výsadbou zníži riziko choroby takmer na nulu.

Na spracovanie farieb

Na spracovanie listnatých, vnútorných a iných farieb sa používa malé množstvo lieku (do 5 kvapiek na 100 ml) a voda pri izbovej teplote.Pri tomto riešení sa pri presádzaní alebo výseve postriekajú korene rastlín.

Zlučiteľnosť s inými liekmi

„Maxim“ je možné kombinovať s inými prostriedkami podobného mechanizmu účinku.Výnimkou sú spracovatelia, ktoré obsahujú organické rozpúšťadlá.

Bezpečnostné opatrenia pri práci s fungicídmi

Vo všeobecnosti „Maxim“ nie je nebezpečný pre zdravie ľudí alebo zvierat.Ak však porušíte pravidlá používania, môžu to mať negatívne následky (otrava, pre ryby a obyvateľov rybníka - smrť).Preto by sa mali dodržiavať tieto pravidlá:

 • nespracovávať zvieratá a deti;
 • nezabudnite používať ochranné vybavenie;
 • pri práci s roztokom je zakázané jesť jedlo a nápoje, fajčiť;
 • nestrekuje výrobok v blízkosti prírodných a umelých zdrojov vody;
 • na miešanie koncentrátu s vodou používajte iba komerčné nádoby;
 • po aplikácii koncentrátuochranné pomôcky sa musia odstrániť, ruky a exponované časti tela sa umyť mydlom a vodou, ústami a nosom.
Pri práci s Maximom noste rukavice

Prvá pomoc pri otrave drogami

Porušenie bezpečnostných opatrení môže spôsobiť otravu. Pri prvom náznaku nepohodlia by ste mali:

 • suspenzia sa umyla mydlovou vodou z miesta kontaktu;
 • v prípade kontaktu s očami alebo sliznicami by sa mali umyť niekoľko minút;
 • ak sa roztok dostane dovnútra otvorom v ústach, je potrebné priviesť osobu na čerstvý vzduch, vypiť aktívne uhlie (1 g tablety na 1 kg hmotnosti), vypiť veľké množstvo vody a potom pomocou fyziologického roztoku vyvolať zvracanie;
 • Čo najskôr vyhľadajte lekársku pomoc od toxikológa.

Podmienky skladovania a likvidácia kontajnerov

Výrobok je možné skladovať až 3 roky na tmavom mieste neprístupnom pre deti a zvieratá. Droga by tiež nemala byť blízko jedlu, krmivu pre zvieratá, liekom a kozmetike.

Podmienky skladovania teploty: maximálne - 30 ° C nad nulou, minimum - 10 ° C pod nulou.

Kontajner by sa mal zlikvidovať v domovom odpade, ktorý sa predtým zbavil zvyšných prostriedkov.

Recenzie lieku "Maxim"

„Používam produkt„ Maxim “na úpravu kvetov, ktoré pestujem na predaj. Som veľmi rád, že liek nielen chráni kvety pred chorobami, ale tiež ich živí. “

Catherine, Ufa:

„S prípravkom spracúvam nielen zemiaky, ale aj repu. Je to trochu drahé, ale boj proti tejto chorobe bude nielen nákladnejší, ale zbaví aj časť úrody. “

Ivan, Omsk:

Každý chce jesť iba vysokokvalitný a ekologický výrobok. Preto sa pri pestovaní plodín v krajine nezabudnite postarať o dobrý fungicíd, bezpečný pre rastlinu a pre vás.