Epin navyše pre sadenice: vlastnosti a použitie lieku

Skúsení záhradníci s mnohoročnými skúsenosťami používajú nástroj epínu navyše viac ako jeden rok, pretože možnosti prípravy sú naozaj pôsobivé.Skúsme zistiť, čo je to tajomstvo: epín je stimulátor rastu alebo niečo viac?

Vlastnosti

Epin extra je umelý analógprírodný stimulátor rastu rastlín, ktorý má výrazný antistresový účinok.Vďaka špeciálnym zložkám obsiahnutým v nástroji majú sadenice, semená a dospelé rastliny ochrannú imunitu proti negatívnym vplyvom na životné prostredie.Ošetrením sadeníc, semien alebo dospelých rastlín látkou s obsahom epínu alebo zirkónu ich chránite pred poklesmi teploty, suchými obdobiami, náhlymi rannými a nočnými mrazmi, silnými dažďami atď.ako neošetrené rastliny.Hnojivo sa môže používať počas vegetačného obdobia rastlín, ako aj na namáčanie semien.

Prvýkrát bol liek s názvom „Appin“ prepustený pred viac ako desiatimi rokmi, avšak kvôli masívnemu toku falzifikátov bol v roku 2003 stiahnutý zvýroby.O niečo neskôr ho nahradil dokonalejší.Epin navyše. Spracovanie osiva podporuje zrýchlenie klíčenia semien, cibúľ a hľúz plodín.Epin, ako zirkón, sa môže použiť aj na zakorenenie odrezkov a sadeníc na otvorenom priestranstve.Hnojivo priaznivo ovplyvňuje vývoj koreňového systému a urýchľuje dozrievanie ovocia o niekoľko týždňov.

Jednou z najdôležitejších zásluh epínu, podobne ako zirkón, sú ochranné vlastnosti ošetrenej kultúry pred negatívnymi účinkami na životné prostredie. Bohužiaľ nie je možné predpovedať, kedy sucho skončí, alebo či sa pre človeka zastavia prívalové dažde, a použitie stimulátora mnohokrát zvýši odolnosť kultúry voči negatívnym faktorom. Zirkón, podobne ako epín, so správnym spôsobom použitia, je schopný znížiť obsah dusičnanov a pesticídov v zrelých plodoch. Ako vidíte, práca stimulátora je skutočne vnímateľná, zatiaľ čo spektrum jeho pôsobenia je úplne zamerané na vývoj zdravej rastliny.

Aplikácia

Napriek tomu, že epín hnojiva a zirkón hnojiva majú priaznivý vplyv na rastliny, je potrebné stimulátor opatrne a podľa pokynov použiť. Spracovanie semien a rastlín počas vegetačného obdobia by sa malo vykonávať iba pomocou rukavíc a masky. Po práci si dôkladne umyte ruky mydlom a vypláchnite ústa. Epin, ako je zirkón, skladujte na chladnom tmavom mieste, aby ste zabránili kontaktu s potravinami, deťmi a zvieratami. Použitie hnojiva nepoškodzuje sadenice, včely a ryby, neznečisťujepodzemných a povrchových vôd a tiež znižuje hladinu dusičnanov v ovocí.

Forma uvoľňujúca stimulanty je ampulka 0,25 mg, t.j. asi 40 kvapiek.Po kontakte s vodou je liek úplne vhodný na použitie do 24 hodín, je však lepšie použiť pripravenú látku čo najskôr.Štandardne sa jedna ampulka stimulátora na postrek používa na 5 litrov vody.

Semená, hľuzy a cibuľky ovocných plodín namočte takto:

 1. Rastlinné kultúry (paradajky,uhorky, paprika a baklažány).Semená sa nechajú nasiaknuť 18 - 20 hodín vo vode s teplotou 20 stupňov (100 ml vody - 1 - 2 kvapky epínu).
 2. Kvety - 18 - 20 hodín vo vode na 100 ml 4 kvapky stimulantu.
 3. Cibuľa - 24 hodín (na 2 litre vody, 1 ml Épin Extra).
 4. Odrezky - 12 hodín (2 litre tekutiny, 1 ml hnojiva).
 5. Hľuzy zemiakov by sa mali pred výsadbou postriekať zmesou vody a hnojiva (na 50 kg zemiakov, 250 ml vody a 1 mg produktu).

Spôsob aplikácie hnojiva na každú plodinu má svoju vlastnú fázu:

 • zemiaky a rajčiaky - začiatok kvitnutia alebo fáza tvorby púčikov;
 • koreňová zelenina - hneď ako sa objavia prvé výhonky;
 • ​​
 • uhorky - s výskytom 2 - 3 listov, po ktorých nasleduje opakovanie v období výskytu pukov;
 • fáza pučenia a kvitnutia korenia;
 • kvetinové cibuľky - keď sa objavia púčiky;
 • ovocné plodiny sa spracovávajú v čase pučania a postup sa opakuje po 20 dňoch;
 • v „stresovej“ situácii (sucho, zrážky alebomrazy) je potrebné postrekovať plodinu každých 10 dní, kým nie je rastlina úplne ošetrená.

Video „Informácie o hnojive pre pôdu“

Všetky potrebné kognitívne informácie o hnojivách.

Ako postrekovať rastliny

Postrek rastlín počas vegetačného obdobia sa vykonáva s týmto zložením: rozpustite 1 ml stimulátora appínu v 5 litroch vody a dôkladne premiešajte. Pred zákrokom je vhodné odstrániť poškodené a suché listy, konáre a výhonky. Striekanie zirkónom a epínom je potrebné ráno alebo neskoro večer, keď denné svetlo nie je jasné. Pri postrekovaní zirkónom je dôležité rovnomerne navlhčiť všetky listy rastliny. Je lepšie použiť hotový výrobok okamžite. Obdobie spracovania musí zodpovedať pokynom.

Výhody biostimulátora

Stimulátor epínu má, podobne ako zirkón, niekoľko nesporných výhod:

 • neškodné pre ľudí a pôdu;
 • spoľahlivo chráni rastlinu pred chorobami a životným prostredím;
 • je povolené používať s mnohými ovocnými plodinami a izbovými rastlinami;
 • opodstatnený pomer ceny a kvality.

Video „Výhody fondov počas výsadby“

Toto video popisuje výhody lieku počas výsadby.