Funkcie a návod na použitie lieku Nemabakt

Mnoho záhradkárov a agronómov čelí problému nechcených škodcov.Ide samozrejme o rôzne druhy hmyzu, ktoré niekedy ničia celé výnosy.Existuje mnoho prostriedkov na boj proti týmto zvieratám, ale veľmi často ide o veľmi agresívne metódy, ktoré poškodzujú samotné rastliny a ohrozujú úrodu.V tomto článku ponúkame stručný prehľad nemabaktov, neškodných a biologických insekticídov.

Čo je liek Nemabakt?

Nemabak je obľúbený nástroj, ktorý skúsení záhradníci používajú na zbavenie sa škodcov.Inými slovami, ide o bioinsekticíd, pomocou ktorého sa hmyz ničí v štádiu larvy v pôde a udržuje biologickú rovnováhu počas nasledujúcich dvoch až troch rokov.

Tento nástroj sa spravidla používa pri zachovaní zeleniny a ovocia.Tiež „Nemabakt“ bude užitočnou akvizíciou pre kvetinárov alebo na ošetrenie pôdy v lesoch.Zloženie "Nemabakta" zahŕňa entomopatogénne nematódy a symbiotické baktérie.

Spektrum účinku činidla

Táto chemická zmes je účinná v boji proti Coloradu.chrobák, larvy chrobákov klikajú na chrobáky - drôty červy, kôpky západné (Californian), ťažobné a iné druhy mušiek, weevily, medvede, máji khruscha, chrobáky, kobylky, gadflies, huby a iné hmyzy.Tento liek vykazuje vysokú účinnosť av mnohých prípadoch umožňuje zníženie a dokonca úplné vylúčenie použitia nebezpečných pesticídov.Môžete tiež povedať, že Nemabak je úplne biologický a bezpečný spôsob ochrany rastlín a pôdy pred škodcami.Stojí za zmienku, že tento liek je úplne biologický a nepoškodí ľudí, domáce zvieratá, užitočný hmyz.

Video „Nemabakt Biopesticide“

Objavujú sa pozoruhodné vlastnosti a vlastnosti

Objavujú sa znaky „Nemabakt“.vo svojej činnosti.V jadre je to symbióza dravých nematód a baktérií, ktoré vstupujú do lariev budúcich škodcov a ničia ich.Entomopatogénna nematóda alebo EPN (nazýva sa aj parazitický hmyz) je mikroskopický červ, ktorý sa usadzuje v pôde a pôsobí vo vnútri, pričom vyčistí zem.Princípom EPN je prienik do larvy, zvyčajne cez dýchacie orgány a jej zničenie do jedného alebo dvoch dní.Červ potom opustí prázdnu škrupinu a pôjde hľadať nové larvy.

Zaujímavým faktom je, že nematódy môžu existovať bez jedla dlhšie ako dva roky.V prípade výskytu hmyzu v blízkosti sa červ aktivuje a prenikádo tela hmyzu alebo jeho larvy.Nematóda doslova kolonizuje telo škodcu baktériami, ktoré podporujú reprodukciu a rast nových nematód.Pri nízkych teplotách ESP vstúpi do anabolického stavu a zastaví sa.Preto je veľmi dôležité pred použitím ohriať liečivo (prirodzeným spôsobom, v žiadnom prípade ho nemožno zohriať) na okolitú teplotu.V opačnom prípade háďatko zomrie na povrchu pôdy.V zime červy „zaspávajú“ a na jar sú opäť aktívne.

Ako používať liek

Takže ste pripravení vyskúšať tento liek v akcii.V takom prípade sa musíte oboznámiť s pravidlami používania lieku „Nemabakta“.Liečivo sa zvyčajne delí podľa hmotnosti alebo objemu, aby sa ošetrilo určité množstvo rastlín alebo pôdy. Na pridanie „Nemabact“ do pôdy je potrebné pripraviť pracovný roztok nariedením prípravku vodou.Háďatko sa potom zavedie do pôdy pomocou akéhokoľvek typu postrekovača.

Pri zavlažovaní pôdy sa suspenzia musí neustále miešať.Aby nedošlo k upchaniu záhradných postrekovačov, vyberte filtre.Neodporúča sa aplikovať roztok na suchú pôdu, je lepšie pôdu navlhčiť.Aj v niektorých prípadoch je lepšie uvoľniť pôdu vopred, najmä ak je pôda veľmi hustá.Po použití lieku pôdu znovu navlhčite.Toto uľahčí prenikanie nematódov hlbšie do pôdy.Odporúčaná spotreba je jedno balenie na 100 metrov štvorcových.

Video „Ochrana pred larvami“

Totodroga - najlepšia ochrana pred larvami, aké si dokážete predstaviť. Môžete sa sami presvedčiť sledovaním nasledujúceho videa.