Zdobíme záhradu ružami: jemnosť pestovania elegantnej odrody El Toro

Čaj El Toro a hybridná ruža sa stanú dôstojnou ozdobou záhrady. Mnoho letných obyvateľov si všíma rýchle prispôsobenie kvetu novému rastúcemu prostrediu, vysokú odolnosť proti zimnej sezóne a jedinečné dekoratívne vlastnosti púčika. Dnes budeme hovoriť o vlastnostiach pestovania tejto elegantnej kvetiny.

História El Toro vzrástla

Rosa El Toro je popredným predstaviteľom čajovo-hybridnej skupiny. Holandsko je považované za rodisko elegantnej kvetiny. Prvá zmienka o zariadení je z roku 2003. Autorstvo sa pripisuje známemu chovateľovi holandského vedca Huberta Wijnanda Olija.

Názov pochádza zo španielskeho el toro, čo znamená „býk“. Také nezvyčajné porovnanie kvetu získaného pre ohnivo červenú farbu lístkov pukov. Medzi kvetinármi sú aj iné názvy rastlín. NajbežnejšieZheltors a Eltor sú považované.V zahraničných botanických odkazoch sa môže El Toro označovať ako strýko Joe alebo Red Mountain Peak.

Rosa El Toro je popredným predstaviteľom čajovo-hybridnej skupiny

Video „Úvod do ruža El Toro“

.Video ukazuje, ako vyzerá záhradná kvetina.

Podrobná charakteristika odrody

Rosa El Toro sa považuje za obľúbenú kvetinu ruských záhradníkov, pretože sa vyznačuje vysokou zimnou odolnosťou.Zariadenie je schopné odolať teplotám vzduchu až do -23 ° C.

Opis krovia

Výška okrasnej kríky čajovo-hybridnej skupiny sa pohybuje od 60 do 80 cm. Stopky sú husté a vzpriamené, tŕne sú takmer neprítomné.Listy sú malé, vyrezávané, tmavo zelené farby s jemným červenkastým odtieňom.

Opis púčikov

Odroda sa vyznačuje silnými kvetinovými stopkami odolnými voči poveternostným vplyvom.El Toro je známe svojou krásou púčikov.Priemerný priemer pukov v neotvorenom stave je 10 cm. Pri otvorení kvetu môže byť obvod väčší ako 12 cm.Charakteristickou črtou odrody sú okvetné lístky červenej alebo červenej krvi. Kvôli zvlneniu okvetných lístkov vyzerá rastlina zaujímavo v kyticiach.

Jeden pohár obsahuje 35 až 40 lístkov.Vonkajšie plátky môžu vyblednúť na slnečnom svetle.Púčiky sa tvoria jednotlivo.Pri kvitnutí El Toro vyžaruje jemnú vôňu.

El Toro je známe svojou krásou púčikov

Charakteristiky kvitnutia

Vyznačuje sa hojným a dlhým kvetom. S priaznivou mikroklímou sa prvé púčiky objavia v júni až júli. Odroda kvitne do začiatku jesene. Nevýhodou je vyhorenie púčikov na aktívnom slnku. Ohnivá červená farba je menej nasýtená. Púčiky nemôžu úplne vyhorieť a pruhy alebo škvrny.

Agrotechnické vlastnosti

Ruže sa považujú za najviac rozmarné kvety, pretože si vyžadujú osobitnú pozornosť. Správna výsadba a správna starostlivosť sú kľúčom k dlhej životnosti rastlín.

Algoritmus pristátia

El Toro miluje dostatok slnečného svitu a absolútny nedostatok vetra. Na výsadbu dekoratívnych plodín vyberte mierne vlhkú a dobre odvodnenú pôdu. Optimálna úroveň kyslosti je od 5,6 do 7,3 pH.

Kvet má rád hojné slnečné svetlo

Pri kúpe sadenice starostlivo preskúmajú systém stoniek a koreňov. Najmenšia stopa hniloby je znakom nekvalitného sadivového materiálu.

Vysadená rastlina sa umiestnila do predtým pripravenej výsadbovej jamy, ktorej hĺbka by nemala byť menšia ako 50 cm. Spodok jamy je vyložený rozbitými červenými tehlami alebo drenážou z expandovaného ílu, aby sa odstránila nadmerná vlhkosť. Pôda vykopaná z diery sa zmieša s hnitým hnojom, rašelinou a riečnym pieskom v pomere 2: 3: 1: 2.

Výsadba sa vykonáva hneď na začiatku mája, pričom predtým sa v rastovom biostimulátore udržiaval koreň sadenice. Na konci výsadby je rastlina napojená a mulčovaná.

Pravidlá zalievania a starostlivosti o pôdu

Starostlivosť o ruže zahŕňabohaté zalievanie a pravidelné uvoľňovanie pôdy. Kvetiny zalejte najmenej raz za 7 dní. Nasledujúci deň po zalievaní uvoľnite ornicu. Tento postup prispieva k obohateniu pôdy kyslíkom.

Starostlivosť o ružu spočíva v hojnom zalievaní a pravidelnom uvoľňovaní pôdy

Vrchná úprava koreňov a listov

Rosa El Toro dobre reaguje na kŕmenie koreňov aj listov. Hnojenie kvetu sa môže riediť vo vode organickými látkami alebo komplexnými minerálnymi zmesami, ktoré sú určené na kvetinové okrasné plodiny. Kŕmte rastlinu dvakrát za sezónu: pred kvitnutím a na konci.

Listový variant vrchného obväzu sa používa, ak je plodina poškodená škodlivým hmyzom alebo hubovými infekciami.

Funkcie orezávania

Na jar, predtým ako sa púčiky prebudia, rozkvetú kvetinu. Mŕtve, oslabené a poškodené výhonky podliehajú odstráneniu. Nezabudnite prerezať mladý rast kríka.

Odporúčania na prípravu na zimu

Napriek vysokej mrazivosti v zime potrebuje kvet ďalší prístrešok. Pri príchode do zimy za studena je kmeň rastliny posypaný pilinami a suchým riečnym pieskom. Vetvy sa môžu ohrievať smrekovými konármi a agrofibrom.

Veľké choroby a škodcovia

V opise odrody existuje vysoká úroveň odolnosti proti múčnatke a čiernej škvrne. Podľa skúsených záhradníkov má však táto odroda nízku odolnosť voči vyššie uvedenémuchoroby.Fungicídy Topaz, Fundazol, Ridomil Gold a Profit Gold pomôžu chrániť rastlinu pred chorobami.

Hlavnými škodcami odrody sú roztoče pavúky, zelená ružová voška, ​​ružová škvrnitá spodina a ružovkastá.Zbavenie hmyzu pomôže insekticídnym prípravkom systematického pôsobenia „Fufanon“ a „Aktara“.

Použitie v krajinnom dizajne a floristike

Vďaka vysokým dekoratívnym vlastnostiam sa ruža El Tora stala obľúbenou krajinárskou tvorbou.

Kvet sa často používa na výsadbu soliterov, menej často pre skupinové rastliny.Ako kráľovná záhrady ruža netoleruje okolie s inými okrasnými kvetmi.Výnimkou môžu byť klematis, fialky, pľúca, phlox, ľalia a sedmokrásky, ktoré priaznivo zdôrazňujú eleganciu a eleganciu hlavného prvku kvetinovej kompozície.Vyzerá to zaujímavá kvetina v kombinácii s pôvabnými kríkmi levandule, čipky gypsophila paniculate a listami striebornej pelyňky.

Kvetinárstva nezvyčajná krása kvetu neprešla.Odroda El Toro sa často používa na prípravu kytíc vrátane svadby.

Chcete svojim milovaným vyjadriť svoje citlivé ponuky?Odporúčame dať kyticu, ktorej hlavným prvkom bude ruža El Toro.
Rada autora
Varianty použitia ružeEl Toro v kvetinovom dizajne

Recenzie letných obyvateľov

Hybridná čajová ruža El Toro je veľmi obľúbená medzi záhradníkmi, ktorí sa ochotne podelia o svoje dojmy z odrody.

„Hybridný čaj pestujem už mnoho rokov.Počas tejto doby sa podarilo objaviť domáce zvieratá, medzi nimi odroda El Toro.Atraktívny vzhľad kvetu kompenzuje niekoľko ťažkostí, ktoré sa pri starostlivosti oň vyskytnú. “

Inga, Moskovská oblasť

„V mojej záhrade rastie nádherná a krásna ruža z El Toro.Rastlina bohužiaľ nemá prakticky žiadnu imunitu proti väčšine plesňových a bakteriálnych chorôb.Vyžaduje časté postrekovanie fungicídmi. “

Ludmila, Rostov na Donu

Pri nákupe sadenice čajového hybridu El Toro ruže náležite zhodnotte svoje silné stránky a schopnosti.Kvet bude potešiť šťavnaté a bohaté kvitnutie len s náležitou starostlivosťou.