Ako pestovať ruže zo stonku na jeseň doma

Ruže - mimoriadne krásne kvety, ktoré pestujú záhradníci častejšie. Rozmnožovanie výrezom je najjednoduchší spôsob, ako získať presnú kópiu jednotlivca. Týmto spôsobom môže záhradník získať kvetinu odrody, ktorá sa mu páčila vzhľadom, arómou, odolnosťou proti chladu a odolnosťou proti náhlym zmenám teploty. Okrem toho je šírenie ruží odrezkami na jeseň veľmi jednoduché. Aj tí, ktorí pestujú plodiny prvýkrát, to dokážu. Rezne ruží sa dajú ľahko získať odrezaním stonky rastliny. Aby sa odrezky dobre usadili na novom mieste bydliska a potešili sa veľkými a krásnymi kvetmi, musíte dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel a dodržiavať odporúčania skúsených záhradníkov.

Ako rezať odrezky na jeseň?

Na pestovanie ruží z odrezkov, odrezkov z ruží musíte vybrať stonky strednej hrúbky. Zároveň budú ako materiál na vytváranie odrezkov vhodné ako kvetiny pestované na záhrade, tak aj tie, ktoré sú už rezané a sú v kytici.

Cherenkovat by malo byť toto:

  1. Vyberte stonku a odrežte ju vo vzdialenosti 1,5 mm od púčika.
  2. Horný rez je držaný v pravom uhle kvzdialenosť 1 cm od obličiek.
  3. Všetky tŕne a listy umiestnené na spodných odrezkoch by sa mali odstrániť.Orgány umiestnené v hornej časti je potrebné redukovať trikrát.
  4. Horná časť rezu sa musí upravovať manganistanom draselným alebo voskom v kvapalnom stave.
  5. Pred zakorenením sa musí odrezok skladovať 24 hodín vo vode alebo v roztoku prípravku, ktorý stimuluje rast koreňov.

Po všetkých týchto prípravných činnostiach sa výsadba uskutočňuje priamo.

Pri kosení kultúry zo záhrady na jeseň je potrebné zvoliť stopku, kde púčiky ešte nie sú úplne formované.

Je potrebné dôkladne preskúmať individuálneho darcu.Ak sa na stonke nachádza pozemok podobný stromovej kôre, okamžite sa odstráni a nepoužíva sa ako prostriedok na pestovanie ruží.Dlhá stonka sa rozreže na kúsky 0,07 až 0,08 metra.Zároveň by na každom „segmente“ nemali byť viac ako dva alebo tri púčiky a rovnaké listy.

Ak je darca krátky, vytvorí sa z neho jedna stromček.Oddelením stopky od výhonku sa prvý rez vykoná kolmo, nasledujúci - v uhle 45 °.V takom prípade by sa malo rezať ostrým nožom, dolný rez sa vykonáva v blízkosti zeme, ktorý obsahuje veľa živín a vitamínov, ktoré stimulujú vzhľad koreňov v sadeníc.

Kedy vytvárajú odrezky z ruží z kytíc?Niektoré okvetné lístky, ktoré nevenujú pozornosť kráse kvetov, ihneď po úsečke začnú rezať.Pred tým každú nocrastliny sú ponorené do nádoby s vodou.Spodná strana puzdra by sa však nemala dostať do kontaktu s vlhkosťou.Takéto „kúpele“ pomáhajú jednotlivcom udržiavať sa v čerstvom stave a kŕmiť vodou, čo im pomôže v budúcnosti sa usadiť.Ak však chcete získať kópiu „kráľovnej“ z kytice, je lepšie okamžite ju uchopiť.

Video „Pestovanie odrezku“

Z videa sa dozviete, ako pestovať ružu z kytice.

Ako pestovať odrezky na jeseň na záhrade?

Ako pestovať ruže?Rozmnožujte ľahko odrezky ruží.Postačuje vytvoriť v pôde dieru asi 0,15 metra a sadenicu umiestniť do zeme.Potom by mala byť zem posypaná čistým pieskom (vrstva asi 3 cm) alebo zmiešaná s rašelinou v pomere 1: 1.Sadenice by sa mali vysádzať v hĺbke 0,02 metra pod ostrým uhlom.Vzdialenosť medzi jednotlivcami by mala byť najmenej 0,05 metra a šírka priestoru medzi radmi - 0,08 - 0,1 metra.

Po napojení vysadeného materiálu na koncentrovaný roztok mangánu sa každá sadba pokryje plastovou fľašou.Ešte lepšie je nainštalovať rámy drôtov a zakryť ich polyetylénom.Takýto „domáci skleník“ neumožní rýchle odparenie vlhkosti, čo bude mať pozitívny vplyv na kultúru.

Výber miesta na výsadbu

Odrezky v krajine je potrebné pestovať až po výbere vhodného miesta na výsadbu.Základné pravidlo: oblasť by mala byť otvorená a dobre osvetlená, ale so svetlým odtieňom, ktorý zachráni rastliny pred spálením.

Ak existuje veľa sadivového materiálu, potomriadky formulárov.

Ako pôda na výsadbu odrezkov na jeseň bude vyhovovať zmes nasledujúcich zložiek:

  • Soddy earth;
  • Listová pôda;
  • piesok;
  • 62. Humus alebo rašelina;
  • Popolník.

Pomer zložiek v zmesi je 4: 1: 1: 2: 0,5.

Zakorenenie odrezkov

Ako pestovať kvety z odrezkov? Dôležitú úlohu v tomto procese patrí zakorenenie sadeníc. Po výbere správneho miesta na výsadbu (na ktorom kvety nespália) sa vytvoria zákopy s hĺbkou 0,15 metra. Dutiny na treťom sa naplnili vopred pripravenou zmesou pôdy a na vrch sa posypali preosiate a umyli sa pieskom.

Nad posteľami sa inštaluje rám s filmom, ktorý vytvára skleník.

Ďalej sa odrezky umiestňujú do otvorov, ktoré zaisťujú korene v piesku. Piesok napokon stimuluje rast týchto orgánov. Po výsadbe sa sadenice kvetov izolujú z vonkajšieho prostredia pod filmom. Dizajn môže byť mierne zatienený, pretože teplota vo vnútri skleníka musí byť neustále udržiavaná na 25 °.

Postele sa trikrát denne postriekajú čistou vodou. Pomáha to udržiavať správnu úroveň vlhkosti. Keď sa vlhkosť vzduchu zvýši, improvizovaný skleník sa vyvetrá zdvihnutím fólie na jednej strane.

Po pár týždňoch sa na odrezkoch vytvárajú korene. Púčiky sadeníc tiež začínajú aktívne rásť, čo je ľahké si všimnúť, pričom klíčky sa kontrolujú. Potom sa vlhkosť vo vnútri filmového krytu zníži pomocou dlhých prevzdušňovaní. Jediný spôsob, ako môžetezefektívniť pestovanie kvetín.Aktívny rast plodín je dôkazom toho, že skleníkové rastliny už nie sú potrebné.Ochrana kvetov pred slnečným žiarením je však stále nevyhnutná.

)

Ako zakoreniť odrezky v nádobe?

Výhodou ruží je, že sa môžu pestovať na zemi aj doma na okennom parapete.Zároveň sa technológia významne nelíši.Malý rozdiel v pôde na kultiváciu.

Ak pestujeme ruže v nádobách, musí sa tam vykonávať zakorenenie odrezkov.Postup výsadby kvetov sa nelíši od základného.Existuje však jeden významný rozdiel.Je možné pestovať ruže v nádobách, ak spodná vrstva pôdy bude pozostávať z kameňov alebo expandovanej hliny.Toto je jediný spôsob, ako zabezpečiť úplnú cirkuláciu vzduchu.Po odvodnení sa musí úrodná pôda umiestniť do nádoby.Vrchná vrstva v kvetináči je piesok.Rezanie kvetináča je umiestnené rovnakým spôsobom ako na mieste.

Ruža sa teda môže množiť rôznymi spôsobmi.Záhradníci najčastejšie používajú odrezky ruží na jeseň a doma.Táto metóda sa považuje za najjednoduchšiu, ale zároveň poskytuje vynikajúce výsledky.Odrezky môžete získať z plodín pestovaných na záhrade, ako aj od tých, ktoré už dávno vybrali a zozbierali kyticu z nich.Účinok je úplne rovnaký.Dobre prežije aj ako stopka vypestovaná na posteli a vytvorená z kytice.Hlavná vec je vybrať si jednotlivcašírenie odrezkami. Týmto spôsobom môžete bezpečne rozmnožiť kvety, pretože poskytuje najúčinnejšie výsledky!

Video „Zakorenenie rezu“

Z videa sa dozviete, ako zakoreniť ružu.