Ako vyrobiť domáci záhradný postrekovač zo šrotu

Letní obyvatelia, ktorí sa zaoberajú pestovaním rastlín na svojich pozemkoch, vedia, aké dôležité je správne a včasné ošetrovanie výsadieb, či už ide o stromy, kríky alebo kvety.Pre efektívnu starostlivosť má každý amatérsky záhradník alebo záhradník záhradný postrekovač.Zahradníci, vynálezcovia často robia postrekovač vlastnými rukami.Je potrebné poznamenať, že samotný postrekovač nie je tak navrhovateľný sám o sebe, poskytuje dobrú starostlivosť všetkým zariadeniam a chráni sa pred častými opravami zariadenia.
Obsah
  1. Popis zariadenia
  2. Video "záhradný postrekovač»
  3. Aké materiály budú potrebné
  4. Ako to urobiť sami
  5. Video„ Vytvorenie domáceho postrekovača “
Opis zariadenia

Hlavnou úlohou záhradného postrekovača je účinné striekanie kvapaliny (chemikálií, hnojív, stimulantov atď.) Narastliny.Kvapalina použitá týmto spôsobom dokonale priľne k plantážam a po dlhú dobu vykazuje svoje ochranné vlastnosti.Postrek je nevyhnutným opatrením na ochranu kríkov a ovocných stromov pred chorobami a škodcami (húsenice, vošky, kliešte atď.).Pre správny priebeh ošetrovacieho procesu je vhodné použiť špeciálne vybavenie - záhradný postrekovač.

Všetky vozidlá na tento účel možno rozdeliť do skupín podľa zásady činnosti (od jednoduchých ručných až po samohybné).Rozlišujú sa tieto druhy:

  1. Ručný postrekovač, ktorý je plastovou nádržou s vekom so vstavaným čerpadlom čerpadla. Pumpa vytvorí požadovaný tlak v nádrži, potom môžete kvapalinu rozstreknúť stlačením páčky, ktorá je na rukoväti. Jednotky tohto typu sa vyrábajú s objemom nádrže 0,5 až 2 litre. Je ideálny na postrek sadeníc a iných výsadieb bez mierky.
  2. Postrekovač je určený na postrek veľkého počtu rastlín. Objem nádrže je 3-12 litrov. Mal by sa nosiť na ramene na špeciálnom páse. Na kryte je tiež čerpadlo a hadica (1-1,5 metra) so špeciálnou rukoväťou, tyčou a dýzou vychádza z puzdra.Do dnešného dňa patria záhradné postrekovače s čerpadlom medzi najvyhľadávanejšie.Toto je vynikajúca voľba pre spracovateľské plochy do 30 hektárov.
  3. Ručný rozprašovač na chrbát - tu sa do čerpadla čerpá tlak. Zariadenia tohto typu sú vhodné, pretože ich môžete nosiť za chrbtom ako batoh. Pri spracovaní výsadieb pomocou tejto jednotky je potrebné jednou rukou natlakovať a druhou držať rameno s postrekovačom, čo nie je príliš pohodlné a skôr únavné.

  1. Postrekovač batériových zdrojov je pokrokovým modelom predchádzajúceho modelu. Jeho hlavnou výhodou je to, že tlak je generovaný elektrickým pohonom z batérie. Takýto mechanizmus veľmi uľahčuje proces spracovania rastlín a urýchľuje tento proces. Elektrické záhradné postrekovače vďaka nimúčinnosť a produktivita sú vhodné pre malé súkromné ​​záhrady a záhrady a pre malé farmy.
  2. Benzínový motorový rozprašovač by sa mal používať na prácu na veľkých plochách. Kapacita nádrže na kvapalinu sa tu pohybuje v rozmedzí 12 až 20 litrov. Postrekovače tohto typu sú rozdelené do dvoch typov: ruksaky, ktoré sa nosia za chrbtom; kolesové, ktoré sa dajú voľne pohybovať po záhrade a záhrade.

Všetky uvedené jednotky možno ľahko kúpiť na trhoch alebo v špecializovaných predajniach a tiež si ich môžete objednať prostredníctvom internetu. Môžete to však urobiť sami vytvorením zariadenia z dostupných materiálov. Pravdepodobne bude táto metóda najsprávnejšia, pretože záhradný a zeleninový záhradný postrekovač vyrobený z vlastnej ruky sa dá ľahko prispôsobiť podľa vašich potrieb a nemusí sa báť opravy v prípade akéhokoľvek poškodenia.

Video "Záhradný postrekovač"

Video o použití namontovaného samohybného postrekovača, spôsob pripevnenia ku konštrukcii traktora.

Aké materiály sa budú vyžadovať

Mnoho záhradkárov a záhradníkov používa na svojich pozemkoch domáce nástroje na striekanie zelených plôch. Na výrobu záhradného postrekovača nie je potrebné byť inžinierom alebo vynálezcom - stačí byť inteligentný. Pri práci na záhrade alebo v skleníku môžete použiť obyčajnú metlu, ktorá si poradí s úlohou postrekovača. Je to lacný a jednoduchý spôsob, ale nie príliš praktický, pretože v procesechemikálie sa vyliali.

Pri manipulácii s malým počtom kríkov alebo sadeníc si môžete z nádoby vyrobiť zo stierača vynikajúci ručný postrekovač. Pred použitím musíte nádrž dôkladne umyť, aby ste zo zvyškov odstránili nežiaduce prvky. Ak plánujete vytvoriť vyspelejší záhradný postrekovač, napríklad elektrický, potom potrebujete pomerne zložité a seriózne podrobnosti: nádrž, čerpadlo, spätný ventil, zosilnenú hadicu, postrekovaciu tyč, tlačidlo vypínača, viacžilový drôt atď. Ak chcete, môžete dokonca urobiť stroj s vlastným pohonom, ale na tento účel musíte použiť túto techniku.

Ako na to sami

Zvážte, ako môže byť navrhnutý postrekovač batérie. Aby ste to dosiahli, musíte vziať nádrž - starý rozprašovač s rozbitým čerpadlom, ktorý nemožno opraviť, je dokonalý. Zároveň je mimoriadne dôležité, aby existovala utesnená nádrž, pracovná tyč a vzduchový ventil.

Budete tiež potrebovať batériu (12 V) a automobilový kompresor. Do nádrže musíte vyvŕtať otvor a vložiť vsuvku do auta, ku ktorej je kompresor pripojený. Na utesnenie otvoru pod podložkou môžete položiť gumové tesnenie alebo vyfukovať tmel. Potom musí byť kompresor pripojený k batérii.

V dôsledku vysokého tlaku v nádrži je rozprašovanie veľmi malé. Potrebný tlak sa čerpá a jeho prebytok sa vypúšťa ventilom. nespornýVýhodou samostatne navrhnutého postrekovača batérie je možnosť opravy a výmeny akejkoľvek položky. Pri práci s akýmkoľvek postrekovačom nezabudnite dodržiavať bezpečnostné predpisy: ochranný odev, rukavice, respirátor, klobúk. Na konci práce je potrebné zariadenie rozobrať a dôkladne umyť vodou, potom vysušiť a zmontovať.

Video „Vytvorenie domáceho postrekovača“

Video inštrukcia na výrobu záhradného postrekovača z nevhodného vysávača.