Kvetinová záhrada s krútením: najlepšie odrody astry pre pôvodný kvetinový záhon

Astra sa nachádza takmer v každej záhrade.Rastlina je nenáročný a udržuje krásne kvitnutia až do prvého mrazu.Trh doteraz predstavuje najrôznejšie astry.Takto môžete pestovať kvety, ktoré nie sú ako iné.

Opis rastliny

K dispozícii sú kvety abslutely všetko.Priťahujú pozornosť záhradníkov pre ich nenáročnosť a krásu.Astry sú často zasadené do sadeníc.Výška rastliny sa spravidla pohybuje od 10 do 150 cm. Navonok sa kvety podobajú malým hviezdam a každá kvetina má svoje jedinečné vlastnosti v závislosti od odrody.

V súčasnosti sa chovalo viac ako 200 druhov astry, medzi ktoré patria: Freekap Monk, Rosa Turm, Delightful Blend, Classic, Royal Ruby, Montpensier, Pink, Šedovlasá dáma, princezná, drak.

Video „Ako zasiať astry pred zimou“

V tomto videu vám odborník povie, ako zasiaťastry na zimu.

Klasifikácia

S cieľom vybrať správnu odrodu pre kvetinový záhon alebo letnú chatu sa odporúča oboznámiť sa s klasifikáciou astry podľa rôznych kritérií:

 1. Výška. Pred výsevom semien alebo výsadbou sadeníc je potrebné určiť miesto pristátia vzhľadom na výšku: výška - do 80 cm; obrovský - nad 80 cm; trpaslík - maximálne 25 cm; poddimenzované - 35–40 cm; stredne silný - 60 - 65 cm.
 2. Štruktúra puzdra. Tento parameter by sa mal zohľadniť aj v opačnom prípade by kvetinové záhony nevyzerali tak úhľadne, ako by sme chceli. Vzhľadom na štruktúru sú kríky rozľahlé, silné a slabo rozvetvené a tiež kompaktné.
 3. Veľkosť kvetov: obrovská - veľkosť koša v priemere presahuje 12 cm; veľký - priemer od 9 do 11 cm; stredne až 8 cm; malé - nie viac ako 4 cm.
 4. 58. Kvetenstvo: trstina; prechodné - s jazykmi a kanálikmi; Tubular. Spravidla sú froté, guľovité, ploché, husto dvojité atď.
 5. Pri výbere správnej odrody je dôležité pochopiť účel, pre ktorý sa kvety pestujú.Podľa účelu sa delia takto: univerzálne odrody s dlhými stopkami - kvety sa kvôli priemernej veľkosti pestujú na rezanie; poddimenzovaný a trpaslík - používa sa ako dekorácia kvôli tomu, že malé kvetenstvo tvorí guľu; vysoké rastliny - majú veľké kvety, ktoré sa používajú pre kvetinové kytice.

Populárne ročné druhy

Nasledujú populárne odrody ročných astry so stručným popisom.

Galaxia

Rastlina dosahuje výšku 70 cm. Často sa používa na kytice. Na jednej rastline je až 24 konárov s ihlovými kvetmi, ktorých priemer je 10 cm a kvitnú od júla do augusta. Farby sú rôzne. Často sa vysádzajú samotné alebo sa vysádzajú do kvetinových záhonov. Ideálne na rezanie.

snehobiela

Priemerná výška rastliny je 70 cm, kvetenstvo je husté až dvojité a froté. Priemer kvetov nie je väčší ako 12 cm, ale smerom von sú dosť veľké a snehovo biele. Kvitnú hojne po dobu najmenej dvoch mesiacov. Kvety udrží kyticu sviežosti a krásy po dlhú dobu. Často sa vysádzajú do postelí alebo sa pestujú na rezanie.

Lady Coral


Odroda s veľkým kvetom vykazuje vynikajúcu odolnosť proti fusáriu. Na dlhých stonkách sú veľké a krásne kvetenstvo. Každá vetva má veľa kvitnúcich kvetov, takže aj jedna vetva nahrádza celú partiu. Priemer pupene je 16 - 17 cm. Astry of Lady Coral môžu mať niekoľko kvetov: krémovú, červenú, žltú, bielu, čiernu alebo ružovú. Zachovanie čerstvosti, arómy a krásy v kytici je vynikajúce, preto sa kvety najčastejšie pestujú na rezanie.

Cloud

Astry tejto odrody sú univerzálne, sú chované na aranžovanie kvetín aj na dekoráciu záhrad. Kríky dorastajú do 75 cm a získavajú semaforovú formu. Odolné voči fusáriu, ako aj proti drastickým zmenámteplotu.

Priemer polodvojitých kvetenstiev nepresahuje 11 cm. Názov bol odrode daný z nejakého dôvodu.Navonok kvety pripomínajú závoj nevesty alebo ľahký oblak, ktorý poteší oko aj tých najnáročnejších a sofistikovaných milovníkov krásy.

Gala

Pyramída je presne tá forma, ktorú majú kvety tejto odrody.Rastlina dorastá do dĺžky 80 cm, má husté kvetenstvo dvojitej veľkosti.Priemer kvetov je spravidla 12 cm a odroda sa začína sfarbovať od augusta do septembra.Púčiky sú ružové, fialové, béžové, červené a viacfarebné.

Oktyabrina

Astry ker v kvete v lete, rastlina rastie na 45 cm.10-11 farieb s výrazným odtieňom.Vnútorný rad pozostáva z rúrkovitých okvetných lístkov, posledného radu trstín.Veľkosť kvetov nepresahuje 8 cm.

Trvalky

Výška a odtiene sú parametre, ktoré sa výrazne líšia v trvalých astroch.Vysoké rastliny často rastú v hotelových kvetinových záhonoch a kvetinových záhonoch a na alpských kopcoch rastú trpasličí rastliny.Podľa recenzií hostí záhradníci uprednostňujú trvalé odrody, najmä preto, že ich výber je bohatý a rozmanitý.

Virgin

Pokiaľ ide o charakteristiky, veľkosť rastlín sa pohybuje od 30 cm do 0,5 m. Používa sa na dekoráciu.jesenná záhrada.Kvetenstvo týchto odrôd spravidla nemá priemer viac ako 3 cm.Silný, ale tenký stonky sa dobre vetvia a vytvárajú hustý a krásny ker.kvitnúcezačína v prvých dňoch septembra.

Populárne odrody:

 1. Marie Ballard. Silné záhradné kríky s modrými púčikmi, výška rastliny - až 95 cm, kvitnú asi dva mesiace, vhodné pre kytice.
 2. Violetta. Kompaktný ker s fialovo-modrými kvetmi. Odporúča sa zasadiť na začiatku kvetinového záhonu, aby nezastínil iné rastliny.
 3. Biela pani. Biele alebo svetlo fialové lístky, malé kvety, odroda je ideálna pre skupinové výsadby.

taliančina


Vyzerá to ako sedmokrásky. Jedná sa o nízke kríky - až do 70 cm. V júli sa objavia prvé kvety. Okvetné lístky majú tieto odtiene: fialová, modrá, fialová, modrá alebo levanduľa.

Za najlepšie sa považujú tieto talianske odrody:

 1. Trpasličí - pestrofarebný heřmánkový astry. Na guľovom kríku kvitnú početne husté dvojité kvety. Prvé lístky sú už viditeľné v júli a stále mrznú. Najlepšie je zasadiť semená nie je v tienistých oblastiach. Vietor a dážď nemajú vplyv na dekoratívnosť a krásu. Rastliny sa často pestujú na balkónoch.
 2. Rastliny poddimenzované Thomson, dosahujúce výšku 45 cm. Kvitnutie začína v júli a pokračuje až do mrazu.
 3. Hermann Lena je odroda, ktorá zaručuje bohaté kvitnutie. Často pestujú okvetné lístky svetloružový odtieň.
 4. Okvetné lístky ružovej trubice svetlo hnedej farby a trstiny ružovej farby. Kôš nemá priemer väčší ako 4 cm. Ideálne prekompozície a kytice.

Nové Anglicko

Odrody v Novom Anglicku majú svieži kvet, ktorý začína od septembra a trvá do septembra.prvý mráz.Existujú dve populárne odrody:

 1. Bars Pink - odkazuje na výšku a dosahuje výšku jeden a pol metra.Priemer racemov nepresahuje 4 cm, lístky sú žlté alebo karmínové.Sú kombinované s inými rastlinami vrátane stepných rastlín.Vhodný na rezanie.
 2. Konstgans - kvetenstvo vysokého kríka sa zhromažďuje v kefke.Vďaka lístkom a listom sa získa zeleno-fialový koberec.

Trpaslíka alpská

Objavujú sa malé alebo veľké puky.Odrody, ktoré odporúčajú skúsení pestovatelia kvetín:

 1. Dunkle Shona - bush aster, vizuálne pripomínajúci sedmokráska: so žltým „vnútri“ a fialovými okvetnými lístkami.Odroda je mrazuvzdorná, v kvetinových záhonoch vyzerá krásne.
 2. Rosea je odroda s dlhým kvetom.Poteší oko od júna do prvého mrazu.Externe sa púčiky podobajú divokej ruži.
 3. Goliáš - podlhovasté zelené listy, tesne priliehajúce k stonke.Jemne fialové kvety kvitnú iba mesiac.
 4. Tibetan

  Majú bohaté kvety.Koše sú zvyčajne modré.Kvety odrody Anderson sú najmenšími zástupcami, pretože výška rastliny je až 8 cm. Odrody na ruskom trhu sú málo známe.

  Charakteristiky pestovania

  Je potrebné pripomenúť, že sadenicepristál koncom mája.Takmer všetky odrody, vrátane veľkosti King, vydržia teploty až do -4 ° C.Pred výsadbou je potrebné vykopať postele a urobiť malé diery s odstupom 20 cm. Po výsadbe sa rastlina zalie.

  Samotné rastliny nie sú rozmarné.Páči sa im slnečné svetlo a mierny tieň.Ak listy začnú uschnúť, hovorí sa o suchu.Astrijčania sa nemusia liať, ale stále milujú pravidelné zavlažovanie.Odporúča sa uvoľniť pôdu zakaždým, keď prší alebo zalievať.

  Pokiaľ ide o starostlivosť, ročné odrody sa musia kŕmiť 14 dní po výsadbe, viacročne - po 2 rokoch.Často sa používa síran draselný a superfosfát, ktoré tvoria zmes.

  Posudky

  Elena, 45 rokov (Elektrostal): „V tom roku americká krása vysadila rôzne kvety, bola s kvetinami potešená.Starostlivosť nie je tvrdá, oplodnená iba raz.Používam pre krásu.

  Olga, 38 rokov (mesto Tula): „Dávam prednosť trvalým odrodám.Po výsadbe a kvitnúť niekoľko rokov.Nerobím kytice, ale pre seba v krajine - čo je potrebné.Odtiene nezáleží, tak rôzne odrody sadzí. “

  Každý má rád Asters.Od prvého septembra sú jednoducho nenahraditeľné.V záhrade urobia kvetinový záhon neobvyklým a rafinovaným.Hlavná vec - súlad s odporúčaniami pre pestovanie.