Čo je azofoska hnojivo: užívanie drogy

Azofoska je účinné minerálne hnojivo, ktorého hlavné kúzlo spočíva v jeho úspešnom použití na všetkých pôdach vo všetkých klimatických zónach. Možno to vysvetľuje jeho široké rozšírenie a akcia sa najlepšie prejaví na chudobných pôdach.

Princíp činnosti

Ako vyplýva z druhého názvu tohto minerálneho komplexu, jeho aktívne prvky sú tvorené dusičnanovými a amónnymi formami. Táto forma uľahčuje vstrebávanie liečiva rastlinami. Vynikajúci výsledok ukazuje jeho použitie v záhrade, na záhrade a v kvetinovej záhrade. Toto hnojivo posilňuje koreňový systém, aktivuje rastové procesy, zvyšuje schopnosť plodín odolávať nepríjemným faktorom, ako je mráz alebo sucho.

Po aplikácii azofosky sa výnos zvyšuje, počet možných chorôb klesá a výsledkom je zvýšenie výživovej hodnoty a zvýšenie skladovateľnosti zeleniny. Prípravok má formu malých granúl bielej alebo béžovej farby, používa sa ako hlavné hnojivo na všetkých pôdach. Vhodný pre vonkajšie aj skleníky, je veľmi dôležitý pre sadenice.

Výrobcovia sa snažia neregistrovať druhé menohnojivá - nitroammofoska, pretože mnohí sa obávajú samotného slova „dusičnany“.V skutočnosti sa pri nadmernom používaní dokážu akumulovať a potom z pôdy padajú do jedlých častí rastlín. Aby ste tomu zabránili, je potrebné pred použitím dôkladne preštudovať pokyny a neprekročiť mieru aplikácie hnojiva.

Opis lieku

Zložité minerálne hnojivo azofoska má iný názov - nitroammofoska. Pozostáva z:

  • dusík,
  • fosfor,
  • draslík,
  • síra.

Rôzne stupne tejto agrochemikálie sa líšia v tom, že množstvo dusíka sa pohybuje od 16% do 26%, toto percento je určené množstvom minerálu v konkrétnej pôde a potrebou konkrétnej rastliny preň. To znamená, že je zvolená značka hnojiva, ktorá pozná pôdu a rastlinu, ktorá potrebuje ďalšie kŕmenie. Dusík je potrebný pre rastlinu vo všetkých fázach jej rastu, pretože sa podieľa na všetkých životných procesoch.

Fosfor je tiež veľmi potrebný pre absolútne všetky rastlinné plodiny, najmä na začiatku, keď dochádza k rýchlemu rastu. Jeho obsah môže byť od 4% do 20%, Kalium používajú tiež všetky rastliny, zúčastňuje sa iónovýmenných reakcií. Rôzne značky azofoski obsahujú od 5% do 18% draslíka.

Najmenej všetok minerálny komplex obsahuje síru - iba 2,6 - 4%, ale toto množstvo je optimálne, čo je pre rastliny dosť. Najčastejšie sú požadované 2 značky Azofosca. Jeden predstavuje rovnaké množstvo troch základných prvkov (16:16:16) a v druhom je dusík viditeľne viac (22:11:11). Je to takhovorí o veľkom počte obrábanej pôdy s podobnými charakteristikami.

Video „Jesenné trávnikové hnojivo a výživa rastlín“

Opis správneho použitia azofósky pre dobrý rast rastlín na pozemku.

Pravidlá uplatňovania

Univerzálne komplexné hnojivo azofósky obohacuje každú pôdu.Ťažká a hustá pôda sa na jeseň po zbere hnojí a ak je na mieste ľahká pôda, zvyčajne sa aplikuje na jar počas výkopu na jar.Nie je však možné obohatiť chladnú zem: nedostatok tepla môže spôsobiť hromadenie dusičnanov hornými úrodnými vrstvami.Preto je jarné použitie minerálneho komplexu lepšie naplánovať na máj - keď sa zem zahreje a vlhkosť sa zachová.Z tých istých dôvodov je účelné stráviť jesenný deň v septembri.

Účelom primeranej striedania hnojív je chrániť pôdu pred hromadením dusičnanových zlúčenín.Ak boli dva roky v rade pôda hnojená azofoscou, potom tretí vyžaduje použitie iba ľahkých organických obväzov.Varovanie: hnoj obsahuje aj dusičnany!Pri klasickom dávkovaní (16:16:16) sa na jar na ovocné stromy vnesú do ovocných stromov 2 - 3 polievkové lyžice granúl, s úplným rozoraním záhrady postačí 1 - 2 polievkové lyžice na 1 m2 .

​​

Pri presádzaní papriky, baklažánu a paradajok by každá jamka mala dostať 0,5 čajovej lyžičky prípravku. Zemiaky sa hnojia dvoma spôsobmi.Na jar pridajte 2 lžičky na každých 1 m2alebo 2 tekuté doplnky v lete: po 2 týždňochpo klíčení a po kvitnutí. Zloženie vystužené dusíkom (22:11:11) sa používa v núdzových prípadoch alebo v intenzívnom poľnohospodárstve. Zavedenie takéhoto komplexu môže oživiť najviac unavenú pôdu.

Na pôdu chudobnú na fosfor sa v prostrednom pruhu umiestni známka so zníženým obsahom fosforu (19: 9: 19). Je účinný aj v teplých oblastiach so suchým podnebím, kde je určite kŕmený sadenicami. Nitroammofosku, ktorý sa úspešne používa v priemyselných farmách s priemernou rýchlosťou 40 g na 1 m2 , sa zvyčajne používa hnojivo domácej alebo fínskej výroby.

Ako uchovávať azofosku

Je lepšie nekupovať liek viac, ako je potrebné. Potlačené balenie sa musí spotrebovať do 6 mesiacov, po uplynutí tohto obdobia hnojivo úplne stratí svoje vlastnosti a stane sa zbytočným. V uzavretom obale z hustého polyetylénu bez vlhkosti a vzduchu sa skladovateľnosť predlžuje na 18 mesiacov.

Azofosca sama osebe nie je nebezpečná pre človeka, za normálnych podmienok nehorí ani nevybuchuje. Pri zahriatí na +200 ° C až 66 ° C (ku ktorému môže dôjsť pri požiari) sa uvoľní jedovatý plyn. A prach z veľkých zhlukov môže spontánne explodovať.

Aby sa tomu zabránilo, je potrebné monitorovať a zabrániť hromadeniu prachu, ak sa stále stane, že sa zhromaždilo určité množstvo, je potrebné ho dôkladne navlhčiť sprejovou fľašou. Potom je možné vo vode rozpustený prach použiť ako ľahko stráviteľné hnojivo. Ak máte ponukuNitrofosku, pokojne si ho zoberte - je to takmer rovnaké.Jediný rozdiel je v tom, že dusík je obsiahnutý iba vo forme dusičnanov, a nie vo forme dusičnanov a amónia, ako v azofosc.

Video " Ako a ako správne hnojiť ovocné stromy "

Odporúčaniazáhradníci pre správne kŕmenie ovocných stromov Azofoskoy.