Zbavte sa krtkov v záhrade alebo na záhrade raz a navždy

Kolesá, ktoré sa usadili na vašom webe, sú vždy nežiaducimi hosťami, pretože spôsobujú veľké škody.Pôda v záhrade alebo na záhrade sa ukáže ako vykopaná a rastliny odumrú.Majitelia týchto miest vstupujú do tvrdých bojov so zvieraťom a snažia sa všetkými dostupnými metódami zastaviť svoje zhubné živobytie.Čo by ste mali vedieť o podzemnom škodcovi, ktoré metódy jeho zvládania sa ukázali ako účinné a ktoré sú zbytočné, ako urobiť preventívne opatrenia - tento článok vám o tom všetko povie.

Čo je dôležité vedieť o kríkovi

Krtek sa rodí pod zemou a len zriedka prichádza na povrch.Je aktívny bez ohľadu na ročné obdobie.Móly väčšinou žijú v lesoch alebo na lúkach.V lete, keď suší horná vrstva zeme, je pre zvieratá ťažšie vykopať cestu a získať jedlo.Prechádzajú sa do záhrad a záhrad.Tam zostáva Zem po celý rok voľná.Toto malé sivé zviera s labkami, ktoré majú dlhé, ostré pazúry, je pochmúrne a oddelené stvorenie.Uprednostňuje živiť sa dážďovkami, larvami chrobákov a hmyzu, slimákmi, medveďmi, húsenicami.

Nezriedkaprípady, keď ich krtek, ktorý sa stretol na ceste svojho druhu, použil na jedlo. Počas dňa môže zviera jesť asi 60 gramov krmiva, čo je o niečo menej, ako váži. Podzemní obyvatelia preferujú usadenie rodín, takže boj proti mólom v záhrade bude znamenať konfrontáciu medzi majiteľom miesta a 10 až 30 zvieratami naraz. Moly prezimujú v deň. Dĺžka rozvetvených podzemných tunelov môže dosiahnuť stovky metrov.

Podvodné správanie krtka je takéto: pohybuje sa pozdĺž hlavných a zadných chodieb. Rýchlosť pohybu zvieraťa pod zemou je až 6 km za hodinu. Sú umiestnené účinným zvieraťom v rôznych horizontoch Zeme.Kŕmne kanály sú umiestnené v hĺbke do 5 cm a vizuálne predstavujú drážky vyvýšenej pôdy. Krtek sa týchto pohybov nezúčastňuje. Tunely Gnezdovye sa vyrábajú v hĺbke 1, 5 - 2 metre.

Nachádza sa na miestach ľahkých budov, pod koreňmi stromov, drovnitsami. Pri chytaní mólov vlastníkov pôdy sú zaujímavé hlavné chodby - podľa nich sa obyvatelia podzemia pohybujú z hniezda do kŕmnych plôch alebo miest na zavlažovanie. Takéto pohyby sa nachádzajú v hĺbke 20 cm, od kormy sa líšia hladkosťou hustých stien. Ak dôjde k zničeniu jedného z miest, krt sa zapojí do jeho obnovy. Hlboké chodby pod záhradnými chodníkmi a ďalšie oblasti, ktoré majú hustú pôdu, sú dôležité pre krtkovku - tam umiestňujú pasce. Pri jednom takomto prechode je možné pri správnom umiestnení pascí chytiť až 10 zvierat za pár dní.

Metódy kontroly

Móly sú inteligentné, rýchlo sa prispôsobujú akýmkoľvek podmienkam a môžu obísť pasce.V boji proti nim sa odporúča používať niekoľko metód súčasne.Ak sa v oblasti objavíte jeho nory čo najskôr a môžete použiť účinné metódy na kontrolu podzemných škodcov, môžete sa v oblasti zbaviť krtkov.Keď sa počet vykopaných tunelov zvýši, bude ťažšie zbaviť sa vrtov.

Video „Zbavenie sa krtkov a hlodavcov v záhrade“

Efektívne a overené

Odborníci zdieľajú efektívne metódy zaobchádzania s podzemím.kontrola škodcov, odradzovanie, odchyt a odchyt, poľovníctvo a ničenie.Zjazvenie a varovanie sa považujú za humánnejšie, ale často nedokážu dať pozitívny výsledok.Môžete odplašiť krtek zápachom, ale malo by to byť dosť silné.Vôňa tráva lieskovcovej, ktorú ľudia obľúbili, pomôže iba vtedy, ak v nej zviera zakryje nos.To znamená, že tetrovník by mal byť vysadený okolo miesta.Dokonca ani krtkovia neznášajú vôňu strukovín - hrušne hrášok, fazuľa, fazuľa a vlčí bôb v tejto oblasti.

Pomáhajú tiež plody ricínového bobu, ktoré by sa mali rozprestierať po zelenine v pivnici alebo na prízemí.Móly sa tam prestanú objavovať.Moderné zariadenia sa bežne používajú na odradenie podzemných obyvateľov, ktorých princíp činnosti je spojený s ultrazvukovými alebo vibračnými účinkami na zmyslové orgány škodcov.Na predaj existujú modely repelerov pracujúcich na bežných a solárnychnapájaný z batérie.

Používajú sa rôzne pasce a pasce, ktoré nefungujú na vystrašenie zvierat alebo ich varovanie, ale pomáhajú ich radikálne sa ich zbaviť.Pasce sa dajú vyrábať samostatne alebo sa dajú kúpiť v špecializovaných predajniach.Jednoduchým, ale osvedčeným a efektívnym spôsobom je pochovať starú panvicu alebo sklenenú nádobu v mieste nájdeného mŕtvice.Krtek sa dá nájsť z kopcov vykopaných v zemi.Medzi krtinami sú tunely v malej hĺbke.Nájdite prázdnotu prilepením dlhého noža do zeme.

​​

V mieste, kde kurz prechádza, sa odstráni vrstva zeme, vykopie sa malá diera a nastaví sa pasca.Krk by mal zostať na úrovni zeme.Vane s pascou musia byť zakryté plechom alebo preglejkou.Krtek, ktorý sa objaví na kontrolu postupu, spadne do zakopaného kontajnera.Ostrihaní rybári prišli s týmto nástrojom dobrým spôsobom, ako sa zbaviť škodcov.Do otvoru je umiestnená palica, na oboch stranách tunelu sú umiestnené háčiky.Pri kontrole postupu zvieraťa padá na taký druh rybárskeho prútika.

Ďalšou pascou, ktorá pomôže zbaviť sa škodcu, je pripevniť dvere k valcu z galvanizovaného železa, ktorý sa otvorí dovnútra.Pasca sa umiestni do diery a krtek, pohybujúci sa z ktorejkoľvek strany, do nej nevyhnutne spadne.

Môžete vykopať čerstvý kopec starým spôsobom a čakať, kým sa objaví hostiteľ.Keď vidíte blížiaci sa pohyb Zeme, rýchlo položte zviera na lopatu a hodte ho do vedra.Ale rýchlejšie a ľahšiemôžete sa zbaviť skrutiek nastavením až desiatich pascí zakúpených v obchode na mieste.Ak sa s obyvateľmi podzemia príliš dlho nestretnú, zmeňte umiestnenie pascí.Je potrebné ich vložiť do gumových rukavíc, aby sa krtek nevystrašil vlastnou vôňou.

Lov krtkov sa bude hodiť pre tých, ktorí sú schopní dlhodobo zostať na jednom mieste bez pohybu.Prostriedky ako krtko a krtko pomôže loviť zvieratá, aby sa ich navždy zbavili.Predávajú sa na trhoch a v obchodoch.Ak chcete nainštalovať zariadenie, musí vlastník stránok najskôr odhaliť pracovnú dieru.Skúsení krotolovy odporúčajú pred inštaláciou zariadenia prevariť do borievky, ktorá si tiež umyje ruky.Pomôže to eliminovať kovový zápach a arómu mastnoty.Pretože, ak ich zviera vezme do úvahy, vykopie nový ťah a nebude ho možné chytiť na starom mieste.Konštrukcia musí byť zaistená tyčou tak, aby ju krtek nepohyboval.
Prostriedky sú k dispozícii na predaj, ich zmiešanie s potenciálnym krmivom zvieraťa bude pre neho smrteľným jedom.Je to neľudský, ale účinný spôsob, ako dramaticky pomôcť zbaviť sa podzemného škodcu.

Neefektívne metódy

Nečinne účinnými prostriedkami, ako sa zbaviť nepríjemných skrutiek, sú tyčinky uviaznuté v zemi, na ktorých sú umiestnené kovové plechovky, na ne sú umiestnené tyče s plastovými fľašami,domáce gramofóny.Móly nemajú takmer žiadny zrak, ale sluchové orgány sú dobre vyvinuté.K tomu atieto úpravy boli vypočítané, následný hluk, z ktorého sa na mieste mohlo odradiť majiteľa záhrady alebo zeleninovej záhrady skôr ako zvieratá.Gramofóny sú vyrobené z kovových rúrok a plechoviek.Potrubie je vtlačené do hĺbky 1, 5 - 2 metre do zeme, k nemu je pripevnená nádoba so zárezmi vo forme čepelí.Podobne je rozmetávač vyrobený z plastových fliaš.Túžba prikopatovať pri vstupoch do otvorov pod uhlom 45 stupňov z plastu alebo zo sklenených fliaš, takže keď pri vetra vane do krku, vytvárajú hluk, sa často javí ako neúčinná.

Pretože pocit vône podzemných ľudí nie je o nič menej rozvinutý ako sluch, naplňujú norky rôznymi prostriedkami, ako sa zbaviť krtkov navždy.Naneste amoniak a petrolej.Kusy materiálu impregnované tekutinou sa umiestnia na povrch v blízkosti východu z tunela.Aj keď sú takéto handry rozmiestnené v blízkosti všetkých priechodov, krtkovia začnú rýchlo budovať nové podzemné štruktúry a obchádzajú nepríjemné zápachy.Neefektívne a vyliate ich do diery a umiestnite tam rozmaznané jedlo - napríklad zhnité sleďové hlavy.Držia sa niekoľko dní na slnku a potom sa položia na nory.

Predstavte si, aký zápach na mieste zostane.Nalievanie plynu do otvoru a jeho zapálenie je pre človeka nebezpečné.Nespí v norkom rozbitom pohári, červenej paprike, žiletkách, naftaléne.Používanie žabiek a dymových bômb bude nielen preukázané ako neúčinné,ale bude to nevhodné povolanie, ktoré je lepšie vzdať sa. Krtek, aj keď dočasne vystrašený, sa určite vráti.

Prevencia

Preventívne opatrenia na zabránenie výskytu podzemných obyvateľov v oblasti zahŕňajú použitie účinných metód. Patria sem moderné elektronické repelenty, ktoré je možné zakúpiť v špeciálnom obchode. Aj na zabránenie obvodu záhrady alebo záhrady musíte umiestniť vrtule, ktoré spôsobia vibrácie. Môže vystrašiť krtkov. Vytvorenie záhradného pozemku alebo kuchynskej záhrady malého rozmeru a narážaných zemských šácht pomocou piesku a drveného kameňa pomôže zabrániť výskytu skrutiek na pozemku.

Aby sa zabránilo výskytu krtkov v oblasti, bude sa do zeme kopať malé kovové galvanizované pletivo. Namiesto toho je možné použiť plastovú sieť. Vykopať by malo byť do hĺbky 2 metrov. Na povrchu nechajte asi 15 cm ôk, ktorý je pripevnený k plotu. Pri inštalácii mriežky buďte veľmi opatrní - ak sa dostanete na nechcené miesto, môžete poškodiť štruktúru.

Video „Ako chrániť svoj web pred molmi“

Ak sa nudíte s týmito otravnými hlodavcami, ktorí sa stále snažia pokaziť vašu záhradu alebo zeleninovú záhradu, pozrite si nasledujúce video, kde nájdete najlepšie odporúčania na vyriešenie tohto problému.