Funkcie a inštalácia skleníkového Shell

Zostavte si skleník vlastnými rukami - pekné a užitočné pre záhradu alebo zeleninovú záhradu. Aj keď výstavba skleníka vyžaduje veľa úsilia, financií a času, budovanie skleníka na vašom webe je doslova pár hodín. Budeme hovoriť o tom, ako vytvoriť odrodu škrupiny vlastnými rukami a aké materiály pre ňu treba použiť v tomto článku.

Pros

Skleník vyrobený z polykarbonátu, konkrétne tento materiál sa najčastejšie používa, zaberá na lôžku minimum priestoru, pričom vykonáva všetky funkcie stacionárneho skleníka. Konštrukcia má minimum kĺbov a medzier, do ktorých môže unikať nežiadúca vlhkosť alebo hmyz, okrem toho je ľahké zostaviť ich vlastnými rukami. Cenové rozpätie predstavuje skleník vyrobený z polykarbonátu na nízkopodlažných budovách a celková pevnosť polykarbonátového rámu z neho robí ziskové a trvalé obstaranie. Hmotnosť takého skleníka zriedka presahuje 3–4 kg, takže sa dá ľahko pohybovať po lokalite.

Slobodný prístup k rastlinám vo vnútri skleníka uľahčuje vodu a burinu. Zároveň môžete nezávisle regulovať - ​​či slnečné žiarenie dopadne na rastliny alebo nie, jednoducho otvorením alebo zatvorením sekcie. Okrem toho plní funkciu ochrany pred silným vetrom alebo dažďom s krupobitím, ktorémôže poškodiť rastliny. A v letných horúčavách poskytne priestor na vetranie rastlín otvorením jednej alebo oboch sekcií.

A nakoniec, tvar v tvare škrupiny (alebo chlebová raketa, ku ktorej je to bližšie) umožňuje, aby sa obe dvere mohli otvárať v ľubovoľnom uhle.

Mínusy

Rovnako ako každá malá stavba, ktorá nie je pevne zabudovaná v nadácii, môže polykarbonátový skleník zanechať svoje „prostredie“ pod náporom silného vetra. Preto je potrebné ho dodatočne zabezpečiť. Okrem toho sa rám obvykle predáva v zmontovanom stave, takže na prepravu je potrebné auto s veľkým kufrom. Ak však máte kresby a máte v úmysle zostaviť polykarbonátový skleník vlastnými rukami, potom to nebude mať žiadny problém.

Bohužiaľ ani taká výhodná konštrukcia nie je hermetická, čo znamená, že dažďová voda, hmyz a zvyšky rastlín sa stále môžu dostať dovnútra. Konštrukcia navyše zle udržuje teplo vo vnútri a vôbec nie je vhodná na pestovanie rastlín v zime na otvorenom priestranstve. To znamená, že ide o čisto letnú a jarnú verziu skleníka.

Video „Hotbed Shell je jednoduché a lacné“

Príklad domáceho skleníka „Shell“.

Ako urobiť

Na výrobu a inštaláciu konštrukcie budete potrebovať výkresy, slnečné miesto a trochu práce pre domácich majstrov.Pokúste sa orientovať otváracie strany na sever a na juh tak, aby rastliny počas dňa dostali maximum slnečného svetla.

Najlepšie je vybudovať základňu pre výstavbu, napríklad drevenú škatuľu vopred ošetrenú fungicídmi. Vykopte otvor asi 45 - 55 cm hlboký, široký ako rám. Nainštalujte krabicu (ak ju používate). Vložte do neho vrstvu piesku s výškou 5 až 7 cm, zvyšky rastlín na vrchu (listy, vrcholy, posekaná tráva), v ďalšej vrstve položte čerstvý hnoj a úrodnú pôdu. Rám (ak ho používate v krabici) pripevnite k zemi, pevne ho utlačte. Teraz môžete rámček pokryť polykarbonátom.

Nezabudnite, že je lepšie nevŕtať plachtu, ale pripevniť ju pomocou montážnej pásky. V tejto fáze je veľmi dôležité zabrániť tvorbe trhlín v pohyblivých častiach stavby, aby sa do nej nedostala voda, odumreté listy, hmyz.

Video „Hotbed Novator-Mini - montážne pokyny“

Video pokyny na zostavenie skleníka „Shell“.