Ako efektívne zaobchádzať s Medvedkou na záhrade

Je dôležité pochopiť, čo je Medvedka - nebezpečný škodca vo vašej záhrade a ako sa s tým vysporiadať.Na svojich stránkach často vidíte prvé známky vzhľadu medveďa pre malé otvory v zemi.Ak ich vykopávate, uvidíte malé larvy pripomínajúce vajíčka v tvare, vedzte, že je to medveď.Nižšie popíšeme, ako sa s ňou úspešne vysporiadať, aby to vážne nekazilo vašu budúcu úrodu.Pretože tento hmyz je veľmi nebezpečný, skúsení záhradníci a záhradníci sa ho snažia čo najskôr zbaviť, hneď ako sa objavia prvé príznaky zásahu.Budú tiež opísané nižšie.

Čo je medvedka

Hmyz medveďa má iné meno známe u ľudí.Ona a rakovina pôdy, a kapustyanka, a top.Ale nech ju voláte čokoľvek, stále zostáva tak škaredá a škodlivá pre úrodu.Medvedki radšej žijú a jedia vo vlhkej pôde.Obzvlášť ocenia humus a hnoj, ktoré niektorí hnojia pôdou pre väčšiu úrodnosť.Tento hmyz môže dorásť do dĺžky šesť až sedem centimetrov.

Okrem toho má pomerne odolnú škrupinu a malé krídla.pre efektívnejšie kopanie zeme poskytla príroda kapustanu mocnémučeľuste a dobre vyvinuté predné labky.Môžu ťahať hlboké pohyby, ktoré môžu dosiahnuť dĺžku sto dvadsať centimetrov.Na konci takého tunela je spravidla malá depresia určená na čakanie na zimu.

Okrem vertikálnych pasáží vykopávajú Medvedki a horizontálne tunely, ktoré prechádzajú koreňmi rastlín.Týmto spôsobom živia a ničia mnoho kultúr.Hlavným zdrojom potravy pre takýto hmyz sú zemiaky, cibuľa, paradajky, paprika, kapusta.Tiež neznepokojuje niektoré farby.Bežný medveď môže v priemere kaziť korene desať až pätnásť rastlín za deň.A to je len škoda spôsobená jedným jedincom hmyzu.

Všeobecne sú Medvedki veľmi fit.Veľmi dobre rozumejú, keď prichádza nebezpečenstvo s nástupom chladu.Potom sa vŕtajú do hlbokých dier pre lepšie časy.

Boj proti škodcom populárnymi metódami

Akonáhle si všimnete prvé známky vzhľadu medveďa na svojej stránke, musíte okamžitezbav sa ju.Aby sme mohli počítať s výskytom tohto škodcu vo vašej krajine, je potrebné skoro na jar zorať celú zeleninovú záhradu alebo iba potrebné pozemky.Hĺbka musí byť najmenej pätnásť centimetrov.Na jeseň bude tiež užitočné orať celú záhradu, len hĺbka bude väčšia ako na jar.Týmto jednoduchým spôsobom môžete zničiť všetky tunely vykopané v krčme a prípadne zničiť larvy.

Vďaka osvedčeným ľudovým metódam sa naučíte, ako si priniesť Medvedkuzeleninová záhrada.Najúčinnejšie a najpopulárnejšie metódy:

  1. vyhladenie medvedíkov zvlášť, keď sa nachádzajú na záhradnom pozemku.Na návnadu môžete použiť improvizované produkty: kompot, med, rozmaznaný džem.Nechajte niekoľko plechoviek s obsahom na území vašej chaty alebo záhrady a ráno budete môcť odhaliť škodcov, ktorí sú v nich chytení;
  2. sa môžu pokúsiť otráviť hmyz.Vyberte pre vás najvhodnejšiu možnosť (prací prášok, petrolejový roztok, jedovatý chlorofos), rozriedite vodou a nalejte do otvorov medveďa;
  3. Ak je pre vás vhodnejšie bojovať proti škodcom skoro na jar, môžete vyskúšať ďalšiu možnosť.Prázdne postele sú pokryté preglejkami, doskami.To sa stáva skutočnou návnadou, pretože kapustáni sa tam vyšplhajú, aby sa zahriali.Neskôr zničíte všetok hmyz, ktorý sa plazil.Doky môžete posypať petrolejom a položiť ich medzi lôžka rastlín.To vydesí ostatných medvede;
  4. Ak je pre vás vhodnejšie bojovať proti škodcom na jeseň, môžete vykopať malú dieru, odliť ju polyetylénom a umiestniť tam malý hnoj.Medvedki spravidla milujú také horúce miesta na zimovanie.Na jar ich možno zničiť naraz;
  5. Existuje iný spôsob, ako vykopávať diery.Okolo miesta sa môžu vykopať malé diery.Hlavná vec, ktorú treba urobiť, je niekde na začiatku, v polovici mája.Medvedki sa do nich vyšplhali, aby odložili viac svojich lariev na potomstvo.Takto sa budete môcť zbaviť dospelých aj lariev jednoducho spálením jam;
  6. počas celého rokaMôžete zbierať vaječné škrupiny. Nebude to ťažké. Potom musíte vziať, obrúsiť. A keď sa trochu zmieša s rastlinným olejom, škodcovia sa nalejú na norky. Ďalšia takáto zmes môže byť na jar posypaná sadenicami, aby sa kapusta nemohla dotknúť budúcich rastlín. Nemá rada ostré rohy škrupiny.

Boj proti Medvedke bude vo všeobecnosti nadbytočný a nebude potrebný, ak zasadíte rastlinu ako nechtíka okolo celej zeleninovej záhrady alebo záhrady. Bude mi potešením potešiť oko a vystrašiť škodlivý hmyz. Medvedke sa navyše nepáči hlasný hluk. Bude dobré, ak sa na vašom webe alebo na nasledujúcom serveri nachádza veterná turbína. Silná vôňa cesnaku, nechtíka, napríklad, bude schopná vystrašiť capustanus.

Video „Ako sa rozlúčiť s Medvedkou“

Chemické ošetrenie

Ak z nejakého dôvodu nebolo možné zbaviť škodcu pomocou ľudových prostriedkov, môžete sa dozvedieť viac o tom, ako zaobchádzať s chemickými liekmi. Mali by sa však používať iba v beznádejných situáciách, keď iné metódy nepomáhajú dlhšie ako tri roky. Pretože sú chemikálie škodlivé a jedovaté, malo by sa s nimi zaobchádzať veľmi opatrne, presne podľa pokynov. Nezabudnite na bezpečnostné opatrenia.

Medzi takéto lieky so silným a spoľahlivým účinkom patria „Thunder“ a „Phenoxine Plus“. Predávajú sa v špecializovaných predajniach vo forme granúl. Používa sa ako návnada pre hmyz. Majú jedlé vlastnosti.takže Medvedki ich milujú.

Pokyny sú priložené ku každému baleniu lieku. Existuje však všeobecná inštrukcia, ktorá popisuje, ako sa zbaviť medveďa. Vyššie uvedené pelety s jedom musia byť umiestnené na tých miestach, kde sa podľa vášho názoru nachádza medveď. Môžu byť tiež umiestnené do norky: tri alebo štyri kusy v tuneli. Aby iné zvieratá a hmyz nejedli pelety, musia byť posypané malým množstvom zeme. Medzi ďalšie účinné lieky patria „Grizzly“, „Bankol“, „Medvegon“ a „Medvetoks“. Všetky sú však rovnako toxické, pretože ide o pesticídy.

Ako chrániť rastliny

Existuje mnoho ďalších spôsobov, ako sa vysporiadať s vodnými tokmi, a tým chrániť rastliny pred touto pohromou. Pred vykopaním kusu pôdy na jeseň sa oplatí vyliať ju mydlovou vodou, ktorá by mohla zostať po úderoch alebo umytí riadu. To odradí medveďa.

Akonáhle nájdete hniezdo, ochráňte tento parazit, okamžite ho zničte, neváhajte. Pretože existuje absolútna záruka, že sa tam medvedka vráti. Môžete pomôcť svojim rastlinám a vode. Mnoho skúsených záhradníkov nalialo prevarenú vodu na norky. Hadicu môžete tiež vtlačiť čo najhlbšie vodou do tunela škodcov a hlavu na plný výkon zapnúť. Tento prúd jednoducho umyje všetky uzávery.

Mnoho ľudí vie, že horné toky spravidla vykopávajú svoje chodby a tunely v hĺbke dvoch až troch centimetrov, aby boli bližšie ku koreňom rastlín a živili sa nimi. Ak sú koreneOplotený fóliou ho napadne škodca, pretože v ňom nenájde nič jedlé.Sadenice a rastliny budú teda oplotené, nebudú ničím narušené, aby mohli správne rásť a rozvíjať sa aj napriek medveďom.

Takéto prstence z fólie sú veľmi vhodné a praktické zariadenie v boji proti škodcom.Na jeseň môžete bezpečne odstrániť.Pretože sa fólia nezhoršuje, môže sa čistiť a dezinfikovať.Po vykonaných činnostiach ho môžete použiť nasledujúci rok alebo inokedy, keď sa objaví hmyz.Hlavnou výhodou tejto ochrany filmu je, že nie je potrebné používať chemikálie.Rastliny tak rastú z hľadiska životného prostredia.

Video „Medvedka: recepty na jeho zničenie“

Jednoduchý škodca, ktorý prináša veľa problémov, nebude po sledovaní nasledujúceho videa taký nebezpečný.Nenechajte si to ujsť.