Jednoduché a efektívne ražné hnojivo pre vašu záhradu

Raž ako zelený hnoj dokonale lieči pôdu vo vašej oblasti: uľahčuje a prepúšťa viac vzduchu, odvádza dlhé korene z užitočných látok z veľkých hĺbok a prenáša ich na úroveň rastlinných koreňov, zbavuje pôdu mnohým chorobám a škodcom, bude jasné z burín. Zima raž ako siderat, v jarnej sezóne bude vynikajúcim organickým hnojivom pre záhradu.

Opis

Pohanka, raž a ďatelina sa často používajú ako zelený hnoj, to znamená plodiny, ktoré sa pestujú nie na účely získania úrody, ale na účely zlepšenia pôdy na pozemku. Vďaka nim dostáva pôda organické hnojivo, ochranu pred vetrom a vodou - pri silných jesenných vetroch nedochádza k napučaniu, nie je narušená jarnými povodňami. Ich korene klíčia do väčšej hĺbky, prerezávajú sa v pôde a potom sa rozkladajú - zemina je so zlepšenou štruktúrou a vyšším obsahom prospešných látok drobivejšia.

Siderálne plodiny sa môžu vysiať na jar alebo na jeseň v oblastiach vyčlenených na neskorú zeleninu, je dobré za nimi vysádzať zemiaky, paradajky, uhorky, tekvicu a cukinu. Odporúča sa zasiať po cibule, cesnaku, repe, mrkve, aby sa obnovila štruktúra a kŕmila sa pôda organickou hmotou. Sideráty sa často porovnávajú s hnojom, pretože sa stanúorganické hnojivo bohaté na dusík.Ale použitie hnoja na mieste je omnoho drahšie a ťažšie, kde je ľahšie stráviť iba na semená a potom vykopať zelenú hmotu pred dozrievaním, alebo dokonca len koreň rozrezať plochým rezačom a nechať ho rozložiť.

Video „Čo sú siderity“

Informatívny článok o tom, čo sú sideraty a na čo sú.

Výhody raže

Raž ako siderat má niekoľko výhod.Je to dosť agresívne, potláča rast všetkých burín, nielen jednoročných, ale aj takých perzistentných, ako sú bodliaky bodliak alebo pšeničná tráva - ak ich zasejete na jeseň, na jar nebude potrebné burinu burinu.Môže dokonca vyčistiť oblasť mnohých patogénnych a patogénnych mikroorganizmov, pretože jeho korene vylučujú určité látky, ktoré im umožňujú bojovať.Dokonca aj drôtový červ sa zmenší.Škodce a baktérie, ktoré priťahovala zelenina, sa znížia na minimum v krátkom čase, keď raž rastie na záhrade.To je jeho veľká výhoda v porovnaní s hnojom, ktorý okrem výhod hnojiva prináša aj veľa semien burín a potom s nimi musíte bojovať.

Je dobré zasiať raž na jeseň, august - september, keď bola záhrada už odstránená.Pred zimou bude mať čas klíčiť, ražnejšie zimuje lepšie ako iné obilniny - vydrží aj bez snehovej pokrývky.Na jar, keď sa sneh roztopí, začne rásť a rýchlo získa zelenú hmotu.Vykopávajú to na samom začiatku náušnice, greeny sú veľmi jemné, rýchlo perperperetujúce v zemi a premieňajú sa na hnojivo.Keď začínajú ušidozrievaním, greeny budú omnoho drsnejšie, bude trvať dlhšie, kým sa stane dresingom zeleniny, ktorú majitelia na tejto stránke vysadia.

Koreňový systém raže je veľmi rozvinutý, jednotlivé korene prenikajú do hĺbky 1,5 m. Koreňovými kanálikmi sa pôda stáva ľahšou, voľnejšou akorene počas rastu vyberajú užitočné minerály, ktoré sú pre zeleninu ťažko dosiahnuteľné a ktoré tak padajú do vrchnej vrstvy pôdy, čím sa stáva úrodnejšou.

Prečo zasiať raž

Na jeseň alebo skoro na jar, keď je zelenina už vyčistená alebo nesadená, môžete zasiať raž na zlepšenie pôdy, uľahčeniea priepustný pre vzduch a vodu.Na jar sa vysieva v studenej krajine, stále bude rásť, bude mať stále čas na zvýšenie zelenej hmoty na súčasné teplo.Hlavnou vecou je dať ju do pôdy 2 týždne pred tým, ako je čas na tomto mieste vysadiť zeleninu.

Na jeseň sa raž osia po zbere, má čas klíčiť a uvoľniť pôdu pozemku a na jar akumulovať veľkú zelenú hmotu v období, keď na záhrade nerastie žiadna iná plodina.Raž je vybraná ako stredná plodina, pretože je nenáročná na podmienky rastu, pretože si takmer nevyžaduje starostlivosť.Má úžasné fytosanitárne vlastnosti, vďaka ktorým nielenže hnojuje Zem, ale tiež ju robí oveľa zdravšou.Existuje iba jedna nevýhoda - zimná raž silne vysychá po zemi, pozemok sa bude musieť dodatočne zalievať (ak nebude včas pršať).Pri sejbesemená neležia hlboko do zeme: na ľahkých pôdach stačí pokryť vrstvou 2 cm (aby ju vtáky nevideli a nevyzdvihli), na ťažkých sa prehĺbili na 5–6 cm.semená bez poradia (iba od vtákov pokrývajú zem).Sideratovia zvyčajne zasievajú husto.

Na jar sa plodinám odporúča, aby vyrývali alebo uvoľnili povrch, ak existujú riadky, môžete chodiť pozdĺž rozostupov medzi radmi, čo prispieva k rýchlemu rastu a zvýšeniu zelenej hmoty.To je celá starostlivosť o plodiny.2 týždne pred navrhovanou výsadbou zeleniny sa zelené plodiny orať, zakopať do zeme.Ak je pôda mäkká a plocha je malá, môže sa to urobiť iba vidlicou.Korene obyčajne nekopú, ale iba rezajú, hnijú v zemi a oplodňujú ju vo väčšej hĺbke ako vysadená zelenina.

Raž by sa mal vysiať, aby sa pôda mohla obnoviť a ošetriť tak dlho, kým v nej nebude narastať nejaká zelenina.Pomôže to nielen zbaviť sa burín a patogénnych baktérií, ale tiež bude vynikajúcim organickým hnojivom. Jemné greeny nakrájané pred dozrievaním klátikov môžu byť položené do kompostovacej jamy a môžu byť rozptýlené po pozemku.Niektorí mulčujú jahody, taký mulč veľmi rýchlo hnije a stáva sa kŕmiacim.

Video „Kedy vysiať vedľajšie rastliny“

Informačné video okedy je lepšie zasiať sideráty.