Funkcie kompostu z trávy

Kompost z trávy je druh prefabrikovaného záhradného kompostu, ktorý obsahuje veľké množstvo bylín z polí a lúk.Je potrebné zlepšiť kvalitu pôdy v lokalite a umožniť vám urobiť z nej kvalitnú čiernu zeminu.Príprava takéhoto hnojiva môže byť uskutočnená nezávisle, čo je výhodné z hľadiska úspory osobných prostriedkov.Čo je v zložení, ako vyzerá kompostová jama alebo škatuľka, prečítajte si článok o bezpečnostných prvkoch, bezpečnostných opatreniach a rýchlom kompostovaní.

Zloženiehumus

V praxi sa preukázalo, že rastlinný kompost pozostávajúci z veľkého počtu bylín, burín a zvyškov potravín je vynikajúcim hnojivom.Je ľahké to urobiť sami bez toho, aby ste míňali peniaze a veľa času.Na získanie vysoko kvalitného humusu musíte zahrnúť komponenty, ako je zelená tráva, slama, seno, burina, vetvičky a listy, korene rastlín spolu s časticami zeme, kôra, piliny, zelenina a ovocie, trus vtákov, hnoj a popol.

Často sa používajú špeciálne prísady, ktoré urýchľujú proces kompostovania.Trávu nemôžete používať oddelene. Keďže v tomto prípade dostanete aj tekuté goosiláž. V žiadnom prípade by ste nemali pridávať komponenty, ako sú potraviny živočíšneho pôvodu, semená burín, ľudské a živočíšne výkaly, látky, ktoré sa nemôžu prirodzene rozkladať, chemické prvky, rastliny napadnuté hubami alebo poškodené škodcami.

Pri vytváraní vlastnej hromady kompostu sa uistite, že neobsahuje chmeľ, presličky a iné plodiny, ktorých osivo nemá tendenciu hniť. V opačnom prípade iba naklíčia a upchajú zápletku.

Video „Ako vyrobiť kompost“

Z videa sa dozviete, ako vytvoriť dobrý kompost.

Kompost alebo kompostový kôš

Osobitná pozornosť by sa mala venovať osobitnému boxu, v ktorom sa bude skladovať hnojivá. Môžete použiť drevenú krabicu dosiek, ktorá má veľkú veľkosť. Na posteľnú bielizeň si vyberte hotový humus alebo plevy, piliny. Ak už minulý rok má humus vo svojom zložení baktérie, ktoré ovplyvňujú kvasenie, mali by ste ho pri výbere plev pridať. Jednou zo stien škatule by malo byť veko a ľahko sa dá odstrániť. Odporúča sa vytvoriť hustý film alebo kúsok bridlice. Krabicu je potrebné mať na tmavom mieste. Kompostovanie rovnako poškodzuje zvlhčovanie aj nadmerné sušenie. Pri vypĺňaní škatule musíte obsah zmiešať a navlhčiť vodou z zavlažovacej hadice. Vo vnútri škatule by ste mali neustále udržiavať určitú úroveň vlhkosti a teploty. Urýchlenie varenia humusu pomáhadrvenie komponentov pomocou lopaty.Je potrebné z času na čas pridať čerstvú pôdu.Časť sa dostane dovnútra s koreňmi rastlín.

Ak ste vlastníkom veľkej zásielky, musíte namiesto škatule vytvoriť kompostovú komoru.Vo vnútri musí byť zakrytá bridlicou.Medzi plachtami musí zostať vzdialenosť, aby vzduch mohol normálne cirkulovať.

Pri vytváraní kompostovej jamy musíte dodržiavať princíp lístkového koláča.To znamená, že by ste mali striedavo vytvárať vrstvy trávy a pôdy pilinami.V lete je potrebné chrániť humus pred zrážkami av zimných dňoch - pred chladným počasím. Ak je vonkajšia teplota príliš nízka, kompostovacia skriňa by mala byť pokrytá silnou vrstvou slamy.Môžete použiť staré handry alebo kukuričné ​​listy.Nasledujúci rok sa zvyšky rastlín odporúčajú používať ako zložka nového kompostu.

Vlastnosti trávneho hnojiva

Kvalitný kompost musí spĺňať určité požiadavky.Do tohto zoznamu môžete pridať jeho farbu.V ideálnom prípade by mal byť humus svetlo hnedý.Pretože čierna, ktorá sa predáva v obchodoch a na trhu a je vhodná pre rastliny, nemá veľa užitočných stopových prvkov.Správne pripravený kompost rozlišuje vôňu suchých listov, húb a dreva. Proces vytvárania sa považuje za narušený, ak po otvorení zásuvky pociťujete charakteristickú vôňu plesne alebo hniloby.Potom ju musíte nechať otvorenú,do kompozície bol schopný vyschnúť.Ak sa to nepodarí, hnojivo sa musí vyhodiť.Znaky pripravenosti humusu sú prítomnosť červov v ňom a možnosť vyrobiť loptu rukami.

Bezpečnostné opatrenia

Pri vytváraní humusu by ste mali byť opatrní a riadiť sa niekoľkými jednoduchými pravidlami.Kompostér musíte umiestniť ďalej od všetkých existujúcich zdrojov pitnej vody.Ak je kompostovacia jama umiestnená na nerovnomernosti, musíte sa uistiť, že je pod studňou alebo studňou.

​​
)

Pamätajte, že by ste nemali dovoliť prehriatiu kompozície na slnku.Jej kvalita veľmi trpí, je zaručené, že stratí leví podiel na svojich užitočných prvkoch.

Zrýchlené kompostovanie

Malo by sa pamätať na to, že miera dostupnosti kompostu priamo závisí od mnohých dôležitých faktorov.Patria sem teplota, vlhkosť, rozmery kompostovej jamy.Ak sa zameriavate na prírodnú výrobu, budete musieť počkať, kým bude kompozícia pripravená od 3 mesiacov do 2 rokov.

Dnes tento proces skutočne urýchliť.Na tento účel sa konali pravidelné zavlažovacie haldy.Dôležitá je aj hmotnosť a veľkosť trávy.Malo by byť rozdrvené.Zvýšenie teploty sa dosiahne zmiešaním hnoja.Ak vytvárate vysokú vlhkosť a požadovanú teplotu, zalejte pripravený kompost špeciálnymi prísadami, pridajte kuracie trusky, miešajte vrstvy, môžete získaťhotové hnojivo po 4 - 5 mesiacoch.

Mali by ste vedieť, že na stimuláciu rastu baktérií do humusu je potrebné miešať ich najmenej raz týždenne.Hoci zelená tráva a burina sú základom užitočného vrchného ošetrenia, ale na získanie skutočne kvalitatívneho zloženia by mala byť vyrobená zo 7 komponentov.Ponechajte humus iba v boxoch alebo boxoch.

Video „Kde a ako uchovávať“

Z videa sa dozviete, kde a ako uložiť kompost.