Funkcie a typy lopaty do záhrady

Aj primitívni ľudia v dobách staroveku používali primitívne pohľady na prvé lopaty.Teraz ich je veľa a našou úlohou v tomto článku je porozumieť najobľúbenejším druhom nástrojov na prácu v záhrade a na záhrade.V ktorých možnostiach je lopata na trhu skrátená, ako zvoliť správne vybavenie, ako správne zvoliť správne rezanie?
Obsah
  1. Druhy lopat
  2. Video „Možnosť dvochs perami “
  3. Hlavné kritériá výberu
  4. Výber strihu
  5. Video„ Lopata vyrobená z koľajovej ocele “„
Druhy lopaty

V tomto veku automatizácie a mechanizácie sa majitelia záhradných pozemkov a záhrad neobchádzajú bez spoľahlivých vysokokvalitných lopaty.,Používa sa v prípadoch, keď je neprimerané používať motorizované zariadenie.Ak chcete vykopať pôdu v malom priestore, na odľahlom alebo obmedzenom území záhrady.Počas rokov svojho života a zdokonaľovania náradia mal mnoho príbuzných - bajonet, sovok, záhradu, pec, sapper, pechotu, na odstraňovanie snehu, prácu s obilím, ohňom, veľké, zosilnené, skladacie.

Všetky tieto druhy určené na vykonávanie rôznych prác na mieste kombinujú rovnaké komponenty.Zásobník (aka bajonet, fréza, čepeľ) je hlavnou pracovnou časťou, ktorá je určená na kopanie a prepravu nákladu.Rukoväť je rukoväť nástroja.Hlavnou črtou lopaty je väčší zásobník, ktorý má na oboch stranách zakrivené okraje. Názov dostal od lopatky, ktorú poznáme od detstva - je to malý prototyp modernej sovietskej jednotky.

Funkčným účelom tohto nástroja je nakladanie a vykladanie, miešanie, vyplachovanie, preprava hromadného nákladu z miesta na miesto. Za dlhoročné skúsenosti sa skúseným záhradníkom a záhradníkom podarilo prispôsobiť aj špeciálne druhy nástrojov, ako sú oheň a sejačka, aby pracovali na pozemkoch.Hoci je napríklad hasičský zbor úzkoprofilový, ale s jeho pomocou je možné vykonať nejaké práce na vašom vlastnom mieste.

Typy lopaty sú rozdelené do troch veľkých tried - sú to záhrada a záhrada, stavba, nakladanie a vykladanie. Na záhradné a záhradné kopanie, kopanie, univerzálne. Na stavbu - kopalny špicatý, vyzrážaný, kopalny obdĺžnikový, výber, malta. Nakladaním a vykladaním patrí lopatový piesok, lopatové zrno, hutníctvo, odstraňovanie snehu, rodokmeň, uhlie. Existujú bajonety a sovietske. Na rozdiel od bajonetu, ktorý sa používa iba na vykopávanie pôdy, lopaty môžu mať bočné ploché alebo vyvýšené okraje na väčšie zachytenie voľných frakcií.

Zoberme si najobľúbenejšie medzi majiteľmi záhradných pozemkov a záhrad rýčových polí a ich stručným opisom.Predbežný výber, je piesočnatýalebo LSP, je nástrojom, bez ktorého nemôžete urobiť, ak sa rozhodnete baliť do vriec, premiestňovať alebo preťažovať uhlie, sutinu, piesok, zrno, organické prísady.LSP bude potrebné na čistenie pôdy od spodnej časti výkopu, na šírenie alebo miesenie cementového roztoku, na čistenie odpadu alebo snehu.LSP má veľkosť panelov 275 x 235 mm.LSP je potrebný pre každého záhradníka alebo záhradníka.Lopata typu shovel sovkovogo je populárna už mnoho rokov a mala by byť k dispozícii v každej domácnosti.

Lopata s lopatou na piesok vám umožní vykonávať na vašom webe veľa druhov práce.Ale skúsení záhradníci a záhradníci vedia, že by si mali kúpiť univerzálnu lopatu, ktorá sa tiež nazýva „americká“.Navonok a vo funkčných vlastnostiach kombinuje najlepšie vlastnosti bajonetových a selektívnych lopat.Jeho kovový podnos je špicatý a trochu zakrivený, pripomína lyžicu.Pri práci na kopaní zeme sa dokáže vyrovnať s veľmi tvrdou zemou.S ním môžete ľahko vykonávať nakladanie a vykladanie, môžete vyčistiť oblasť.Konštrukčné prvky umožňujú minimalizovať zaťaženie chrbta osoby.

Sneh - potrebný na čistenie chodníkov, chodníkov a vozoviek.Typy sú vyrobené z materiálov ako hliník, koľajová oceľ, plast, drevo, preglejka.Tvar misky sa tiež môže líšiť - od klasiky so zakrivenými okrajmi po obvyklé ploché plátno.Takáto veľká lopata sa tiež nazýva škrabka.Rozmery jeho podložky, špeciálne určené na čistenie chodníkov a chodníkov od snehu, sú veľmi široké.Takáto veľká lopata má špeciálny pohodlný držiak.Rýľ so zaoblenou čepeľou je ideálny pre prácu na voľnej pôde.Pri vykopávaní dier a zákopov v oblastiach s kamenitou, ílovou a pevnou zemou bude potrebná lopata na zemné práce kvôli predĺženej čepeli a jej špicatému tvaru.

K dispozícii je tiež lopata na zrno - na ukladanie výrobkov do rúry a zemiaky - s pomocou tejto pomoci je možné zemiaky rýchlo znovu naložiť.Lopatka na odpadky je nástroj s krátkou rukoväťou, určený na rýchle zbieranie odpadu.Rukoväť v dizajne je umiestnená cez zásobník.A toto nie sú všetky typy lopaty, ktoré sa stanú vašimi vernými pomocníkmi pri vykonávaní rôznych druhov práce na ich vlastnom webe.

Video „Verzia s dvoma kľučkami“

Hlavné kritériá výberu[[PDN 42]

Pri kúpe rýpadiel na výber sú všetky základné znaky, ktoré by sa mali brať do úvahy pri predaji a pri akejkoľvek lopatke.Dbajte na rezanie rezu.Odborníci radia, aby ste si zakúpili vybavenie pomocou pružinovej spony a nie pomocou klinca alebo skrutky.Tak bezpečnejšie a stopka vydrží dlhšie.Časti a rezanie spojovacích prvkov.Musí byť zosilnená.V lopatkách s bajonetom zvlnený tvar tkaniva v mieste spojovacích prvkov dáva vysokú pevnosť.Výrobcovia lopaty niekedy nevenujú dostatočnú pozornosť miestu pripojenia a v dôsledku tohodostať sa do rozpadu práce na tomto mieste.

Materiál, z ktorého bude váš inventár dôležitý, je tiež dôležitý.Železničná oceľ, titán, plast, drevo - to sú rôzne druhy materiálov, ktorých výber závisí od účelu, na ktorý chcete tento nástroj použiť.Ak sa očakáva väčšie zaťaženie, mali by sa zvoliť modely železničnej ocele, titánu a ďalších podobných lopat.

Inventár vyrobený z železničnej ocele je skvelou voľbou pre práce na vidieku.Lopaty z ocele potiahnuté ochranným náterom - bitúmenový lak.Je zosilnená lopatou.Nástroj nazývaný rebrá.Kov pri výrobe vystužených lopatiek podrobených tepelnému spracovaniu, počas ktorého sa objavujú pozdĺžne výčnelky.Zvyšujú stupeň trvanlivosti nástroja a predlžujú jeho životnosť.Hliník nie je vhodný na prácu s pieskom alebo sutinou, odporúča sa prepravovať odpad, čistiť sneh, uvoľňovať zeminu.

Tvar rukoväte je dôležitý - rovný alebo zakrivený.Hladký je najbežnejší.Niektorí dávajú prednosť zakriveným, motivujúc ich výber tým, že je ľahšie s nimi kopať.Výber strihu je osobná záležitosť.Rezne sú vyrobené z hliníka, dreva, plastu.Nástroj s drevenou rukoväťou je možnosť rozpočtu.Plastové odrezky sú silnejšie, ale nevydržia silné mrazy.Kov je odolný, ale pri vysokých teplotách to nie je obzvlášť vhodné, dokonca ani v pogumovanej verzii - existuje možnosťomrzlina pokožka.

Rukoväte lopaty majú iný tvar.Uľahčujú prácu, ak je to potrebné, môžu byť odstránené.Nástroj musí byť vybraný pre rast.Je to dôležité pri výbere kritéria, ako je dĺžka rezu.

Toto nie je skladacia lopata.Skladaciu titánovú lopatu ponúkajú výrobcovia s krátkou rukoväťou.V zloženom titáne sa dá ľahko odstrániť.Na rozdiel od bežných titánových lopat - nie skladacích, pri ktorých musí byť rez zvolený pre rast.Stopka by nemala byť príliš dlhá alebo príliš krátka.A v skutočnosti bude inak nepohodlné pracovať s takýmto nástrojom.

Výber rukoväte

Podľa odborníkov je lopata lopata bez rukoväte najlepšou voľbou.V takom prípade to musíte urobiť sami, a tu sa nemôžete obísť bez špeciálnych zručností.Je lepšie získať ho okamžite u neho, a nie po častiach.Je dôležité zvoliť rukoväť, ktorá znesie nielen hmotnosť materiálu, ale bude správne namontovaná.Plast je vhodný na odstraňovanie snehu, ale nemusí ťahať výkon zeme.Ak plánujete pracovať s objemovými látkami, vyberte podnos s vysokými stranami, aby ste zvýšili objem lopaty.Oceľová vanička je vhodná na prácu v záhrade alebo v kuchynskej záhrade akéhokoľvek druhu a stupňa zložitosti.

Titánová lopata bude ľahký a odolný nástroj.Rovnaké kritériá sú relevantné pri výbere rukoväte - z dreva, plastu alebo hliníka.V priebehu rokov by malo byť drevo dokonaléleštené, nemajú uzly a nepravidelnosti.Pred použitím drevenej rukoväte môžete ísť s brúsnym papierom.Klasická veľkosť dĺžky rukoväte vyrobená z akéhokoľvek moderného materiálu - do stredu predlaktia.Skúsenosti mnohých záhradkárov a záhradníkov ukazujú, že je ľahšie vykonávať prácu s priečnym držadlom na konci kosenia.Lopata sovok so stopkou, ktorá sa zachytí na vašom raste, sa stane nenahraditeľným pomocníkom v záhrade alebo v kuchynskej záhrade.

Video „Lopata vyrobená z koľajovej ocele“

Z videa sa dozviete všetky vlastnosti tohto zariadenia, jeho aplikáciu a funkčnosť.