Pokyny na výrobu kosačky na trávu urobte sami z práčky

Kosačka na trávu pevne vstúpila do nášho každodenného života a nahradila vrkoč.Umožní vám udržiavať trávnik v perfektnom stave, čo znamená, že je to jednoducho nevyhnutné na farme, kde je pred domom aspoň malý trávnik.Obchody ponúkajú široký výber, ale ceny naznačujú možnosť kosačky na trávu vlastnými rukami pomocou motora zo starej práčky.

Opis konštrukcie

) Kosačky na trávu majú rôzne kapacity s benzínovými a elektrickými motormi.Benzínové jednotky sa zvyčajne používajú na veľkých plochách, produkujú veľa hluku, dokážu spracovať veľké množstvá trávy, nie sú viazané na napájacie zdroje, to znamená mobilné.Na súkromných pozemkoch a letných chatkách sa zvyčajne používajú elektrické kosačky na trávu, ktoré sú veľmi vhodné pre pozemok s veľkosťou až 12 hektárov.Jedinou nevýhodou tejto kosačky na trávu je potreba obmedziť pohyb kábla.

Zariadenie kosačky na trávu nemožno označiť ako zložité.Skladá sa z tela, nožov, motora a ovládacej páky.Na plošine s kolesami (môžu byť 2, 3 alebo 4) je nainštalovaný motor, pod plošinou sú k plošine pripevnené nože, rukoväte a páka.Riadenie.Niektoré modely strojových kosačiek na trávu sú vybavené kapacitou na kosenú trávu, môžu nastaviť výšku kosenia, sú samohybné.Naša kosačka na trávu, vyrobená vlastnými rukami z toho, čo ležalo v kôlni z cyklu „prepáčte, vyhodiť“, nemá také vlastnosti.Potom budete musieť trávu odobrať pomocou zhrabovača, budete ju musieť prepravovať pozdĺž trávnika sami, s vynaložením určitej námahy, výška kosenia bude tá, ktorá bude nainštalovaná počas montáže.Môže však dobre udržiavať náš trávnik v perfektnom stave, a nie poddať sa drahým modelom.

Z čoho pozostáva

Na výrobu kosačky na trávu vlastnými rukami nebudete potrebovať príliš veľa vecí:

  • motor zo starej práčky,
  • ]
  • kolesá zo starých detských kočíkov alebo vozíkov,
  • kovový plech s hrúbkou 2–4 mm,
  • nože z nástrojovej ocele,
  • tenká vodná rúra na rukoväť,
  • elektrický kábel,
  • zástrčka,
  • spínač.

Je dokonale vhodný 180 W motor so štartovacím relé a kondenzátorom z najjednoduchšej práčky.príde vhod. Je lepšie, ak je motor asynchrónny - je z neho menej hluku. Kolesá musia byť vyzdvihnuté (alebo vyrobené vlastnými rukami z preglejky a ložísk), aby boli nože vo výške 5 až 6 cm od zeme - to bude výška kosenej trávy.Počet kolies závisí od želania majiteľa: 4 - zaisťuje stabilitu a rovnakú výšku trávy, 3 (a 1 koleso je namontované vzadurámy) - rovnaké, ale ekonomickejšie 2 - poskytnú mobilitu a manévrovateľnosť, schopnosť pracovať z rôznych uhlov. Dvojkolesový stroj ľahšie zvládateľný medzi kríkmi, stromami alebo niektorými ozdobnými prvkami inštalovanými na trávniku.

Kovový plech pre rám by mal byť asi 30 až 50 cm, obyčajne by šírka rámu nemala byť menšia ako 30–50 cm a hĺbka by mala byť taká, aby motor a kryt, ktorý ho kryje, sa neprekĺzali za svoje hranice. Nože sa zvyčajne vyrábajú vlastnými rukami z mäkkej ocele s hrúbkou 2–3 mm a šírkou 20–50 mm, oceľ by nemala byť krehká; Rezná hrana by mala byť mierne sklonená nadol, aby sa hriadeľ motora nezatočil do trávy. Rukoväť môže byť vyrobená ohnutím vodovodného potrubia tak, aby bolo pohodlné držať ju bez ohýbania. Rukoväť je privarená k rámu kosačky, musí zabezpečiť miesto na navíjanie kábla.

Video „Ako vytvoriť kosačku na trávu vlastnými rukami, pomocou motora z práčky“

Videonávod o tom, ako si kosiť sami, pomocou motora zo starej práčky.

Výrobný plán

Po výbere všetkých komponentov môžete začať s kosačkami na trávu vlastnými rukami, a to za jeden deň voľna. Ak existuje podvozok z kočíka alebo vozíka, musí sa naň namontovať a privariť plošina vyrobená z plechu. Pokiaľ tomu tak nebolo, potom najskôr z kovového rohu (veľkosť, najlepšie 25 až 25 mm), je potrebné zvariť rám, v jeho rohoch.rohové zvárané stojany na kolesá (2, 3 alebo 4), privarte k nim platformu. Z rúrok je potrebné vyrobiť rukoväť tvaru U vhodnej výšky v súlade s výškou a privariť ju k plošine.

Potom sa v plošine pre hriadeľ motora vyreže otvor. Pred rámom je potrebné privariť ochranný oblúk alebo miernu oceľovú mriežku. Mriežka je dokonca ešte výhodnejšia: uhasí energiu noža, ak sa náhle zlomí, chráni nôž pred pošmyknutím z hriadeľa a opraví stonky rastlín pre rovnomernejšie rezanie. Horná a dolná tyč mriežky môžu byť priskrutkované a k nim už môže byť privarený drôt. Táto mriežka musí nevyhnutne zabezpečovať medzeru pre nôž najmenej 1 cm pred a 2 cm od dna a zhora.

Motor je namontovaný na plošine, hriadeľ musí prechádzať do pripraveného otvoru. Na hriadeľ motora je nainštalovaný upravený nôž s naostrenými nožmi, uprostred je potrebné vyvŕtať otvor. Nôž musí byť vyrovnaný a vystredený. Môžete to skontrolovať ručným otáčaním noža - mal by sa otáčať ľahko a bez skreslenia. Motor musí byť zakrytý špeciálnym krytom, ktorý ho chráni pred trávou, ale nesmieme zabúdať na to, že sa musí počas prevádzky chladiť, čo znamená, že je žiaduce vytvoriť v kryte otvory.

Potom môžete kábel pripojiť k motoru, prerezať ho pomocou vypínača a zástrčky, aby ste ho pripevnili na rukoväti. Počas prevádzky je potrebné zabezpečiť, aby nedošlo k poškodeniu elektrického vodiča, inak môže dôjsť k úrazu elektrickým prúdom.Na zníženie rizika sa odporúča zakryť kovovú rukoväť gumovým puzdrom.

Výhody zariadenia

Ručná kosačka má oproti továrni niekoľko výhod. Jej stvorenie oslobodilo stodolu od starej práčky, kolies, drôtu a ďalších voľných vecí, ktoré čakali v krídlach. Konečné náklady na kosačku na trávu sa zdajú smiešne v porovnaní s nákladmi ponúkanými v obchodoch, a to aj v prípade zakúpených dielov. Okrem iného je možné ručne opraviť tieto rovnaké ruky, ak je to potrebné. Osoba, ktorá dokázala zostaviť také zariadenie, ho môže vždy vylepšiť, vylepšiť dizajn, vymeniť súčiastky.

Video „Kosačka na trávu pripravená z práčky“

V tomto videu vidíte, ako funguje dokončená kosačka zo starého písacieho stroja.