Pokyny krok za krokom na výrobu kosačky na trávu vlastnými rukami

Kosačka na trávu nemusí byť prvoradou nevyhnutnosťou farmy. Ale na dache, ktorá je predovšetkým miestom odpočinku a iba druhá - spokojná s úrodou, je kosačka na trávu veľmi potrebná. Aby ste si mohli uprataný trávnik vychutnať, musíte buď veľmi tvrdo pracovať s kosou, alebo si zariadiť útržok pre vlastný nástroj. Existuje aj tretia možnosť, ktorú popisujeme v článku. Takže, ako urobiť kosačku na trávu vlastnými rukami a zároveň sa zbaviť starých vecí - napríklad sovietskeho vysávača alebo motorovej píly.

Opis zariadenia

Domáca kosačka sa skladá z motora, nožov a pohodlnej rukoväte. Pretože je motor napájaný zo siete, potrebujete aj najdlhší kábel so zástrčkou a vypínačom. Z dôvodu pohodlia by mali byť kolesá pripevnené k spodnej časti kosačky. A aby to všetko zostalo pohromade, potrebujete rám.

Výber častí

Najdôležitejšou otázkou je, kam prinútiť motor, aby zostavil kosačku na trávu.Prakticky akýkoľvek použiteľný motor zo starých domácich spotrebičov alebo elektrického náradia: vŕtačky,vysávač, brúsky, motorové píly, dokonca aj práčka.Motor s kapacitou päť stoviek wattov bude fungovať, aj keď ideálnou voľbou by bol 1 kilowatt alebo viac výkonu, umožní vám to pracovať pri nižších otáčkach motora a zaostrovať nože menej často.V každom prípade výber motora súvisí s priemerom čepele a celkovými rozmermi kosačky na trávu.Stručne povedané - čím väčšia plocha by mala kosačka na trávu zachytiť naraz, tým výkonnejší by mal byť motor.

Ďalším dôležitým detailom je nôž.Toto je takmer hlavná pracovná časť mechanizmu a záleží to na kvalite noža, ako dlho bude vaša kosačka pracovať a či vás bude s výsledkami spokojná.Preto na výrobu noža potrebujete kvalitnú tvrdú oceľ.Tvar noža môže byť jeden pevný kus do dĺžky 50 centimetrov s otvorom pre skrutku v strede a naostrený na oboch stranách, prípadne mierne ohnutý, podľa príkladu značkových kosačiek na trávu.Ďalšou možnosťou je kompozitný nôž, keď sú dva malé kovové ostro naostrené kusy priskrutkované alebo privarené k oceľovému pásu.Môže sa tiež objaviť pás z ocele, z ktorého je nôž vyrobený, zvyčajne vo forme lichobežníka - chráni nôž pred navíjaním trávy.A nakoniec, najneobvyklejším nožom je pevný okrúhly ostrý disk.

Remeselníci radia tejto forme z bezpečnostných dôvodov - nôž vyrobený z oceľového pásu sa môže rozbiť a zraniť, keď narazí na kameň alebo palicu, a takmer nič na pevnom kovovom diskuneohrozený.Rukoväť kosačky na trávu môže byťexistuje.Bežnou praxou je používať podvozok zo starých invalidných vozíkov - rieši to tri problémy naraz - kolesá, rám a rukoväť.V prípade, že nie je k dispozícii starý kočík, môže byť rukoväť zváraná z kovovej rúrky alebo dokonca vyrobená z rýčovej rukoväte.

Napájací kábel je možné vziať z každého zlyhaného domáceho spotrebiča.V zásade je možné kábel s malou dĺžkou dosiahnuť pomocou predlžovacích káblov.Kolesá môžu byť upravené z detského kočíka alebo veľkého písacieho stroja, alebo si ich môžete sami odrezať z hrubej drevenej dosky alebo použiť kolesá starého vysávača.Na rám budete potrebovať kúsok kovu alebo hrubú preglejku.Za zmienku tiež stojí vytvorenie ochranného krytu, takže je potrebné čo najmenej opraviť kosačku vlastnými rukami.Dobrý materiál pre kryt - kov.

Zostavenie kosačky na trávu

Na montáž kosačky na trávu potrebujeme pílku a zváračku.

Prvým krokom je vytvorenie rámu pre motor.Za týmto účelom zoberte plech s hrúbkou najmenej tri milimetre.Veľkosť rámu je zvolená na základe dĺžky noža, ale maximálna šírka kosačky na trávu zriedka presahuje šesťdesiat centimetrov.Preto musíte odrezať kovový štvorec so stranou 50 alebo 60 centimetrov.V strede štvorca musíte urobiť otvor pod motorom.Prírubový motor je pripevnený k hriadeľu rámu dole.Ak má motor uši, mali by sa k rámu privariť ďalšie upevňovacie prvky.

Takýto rámec môžena výrobu alebo z lepenky alebo preglejky, ale kov je stále výhodnejší, pretože je menej náchylný na deformáciu. Kryt je určený na ochranu hriadeľa motora pred úlomkami a odrezkami trávy. Najjednoduchšie puzdro môže byť vyrobené z kovových plechoviek. Pri zložitejších možnostiach sa musí drotáriť. Ak je hotový kryt vysoký, bude chrániť elektrický mechanizmus kosačky. Ak nie, potom na ochranu spojení pomocou drôtu musíte urobiť ďalšie puzdro.

Kryt je namontovaný na hriadeli motora. Ďalej sa nasadí nabrúsený nôž a celý mechanizmus sa upevní skrutkou. K rámu sú ďalej pripevnené kolesá. Za týmto účelom musia byť rohy s otvormi v nich privarené k rámu. Priemer kolies je zvolený tak, že nôž prechádza vo výške 5 až 7 centimetrov nad zemou. Ak nôž spadne pod zem, je pravdepodobné, že sa zasekne v zemi. Vo vyšších nadmorských výškach je tráva drvená, nie rezaná.

Bez ohľadu na to, z čoho je rukoväť vyrobená, je potrebné ju napraviť rastom toho, kto bude kosačku na trávu najčastejšie používať.Optimálna dĺžka rukoväte je obvykle asi 90 centimetrov. Poslednou fázou práce je pripojenie napájacieho kábla. Elektrická kosačka je pripravená vlastnými rukami, môžete ju vyskúšať na vlastnej letnej chate. Na ochranu pred kosenou trávou je nad kosačkou na trávu pripevnená mriežka.

Druhou možnosťou je vytvoriť rám so špeciálnym zakriveným tvarom. Táto technika opísala montáž kosačky na trávu v štandardnom tvare. Možnosti - kosačka na trávu odvŕtačku, na ktorej namiesto vŕtačky pripevnil široký nôž. Samotná vŕtačka musí byť pripevnená k rámu pomocou rukoväte - výhodou takejto domácej kosačky na trávu je to, že nemusíte oklamať hlavu káblovým pripojením - používa sa vŕtací mechanizmus. Po druhé, takéto kosačky na trávu sa môžu použiť na kosenie trávy pod stromami a na obrubníkoch.

Kosačka na trávu sa dá vyrobiť podobným spôsobom z reťazovej píly. Na to musíte pripraviť špeciálny rám rámu, napríklad na zváranie z kúskov rúry. Potom k nemu presuňte motorovú pílu. V sieti sú výkresy a videá na pripevnenie nožov k takejto kosačke na trávu. Z dôvodu výkonu motora sa kosačka na trávu motorovej píly vyrovná aj s malými kríkmi.

Video „Recenzia ručnej kosačky na trávu“

Video prehľad ručne vyrábanej kosačky na trávu.

Výhody a nevýhody improvizovanej verzie

Hlavnou výhodou vlastnej montáže kosačky na trávu je nízka cena a šetrnosť k životnému prostrediu, pretože na tento účel môžete používať jednotky chybného vybavenia, od reťazových píl a končiacich stolovou lampou. Inak výhody a nevýhody závisia od použitých dielov. Pokiaľ ide o motor, kapitáni aktívne odporúčajú asynchrónne - pre nízku hlučnosť. Toto však nie je absolútna možnosť, bez asynchrónneho prístupu to urobí každý. Koniec koncov, mechanické čistenie trávy je oveľa pohodlnejšie ako manuálne, takže hluk môže občas vydržať.

Niektorí remeselníci dôrazne neodporúčajú vyberať motorvysávač, pretože sa rýchlo prehrieva, av takom prípade odporučte motor z motorovej píly alebo brúsky. Boj proti prehriatiu motora pomáha pri správnom opláštení s otvormi alebo z častého kovového pletiva. Nevýhodou domácich kosačiek je nemožnosť ovládať výšku noža. Aj keď, ak je to potrebné, a schopnosť tohto nedostatku je možné zvládnuť.

Na potešenie noža a hlúposti podľa možnosti používajte vysoko kvalitnú oceľ. Aby sa zabránilo poškodeniu hriadeľa motora, musí byť nôž naostrený nerovnomerne - musí byť ostrý až na okraj a nedotýkať sa toho, kde sa dotýka hriadeľa, pretože tráva v blízkosti bodu pripojenia noža a hriadeľa je stále zle odrezaná, ale skôr je na nôž strúhaná a navinutá. Výrazne zlepšujú možnosti domácej kosačky na trávu - nastaviteľná dĺžka rukoväte, bezpečnostné nárazníky, ktoré nedovoľujú kontaktu noža so zemou alebo lapačom trávy.

Bezpečnosť pri prevádzke

Domáca kosačka na trávu si vyžaduje starostlivé bezpečnostné opatrenia. Je to spôsobené skutočnosťou, že nástroj je elektrický a je v ňom nože. Prvú vec, ktorú musíte urobiť, než zapnete kosačku na trávu a začnete s prácou, je skontrolovať jej použiteľnosť, ostrosť nožov, spoľahlivosť upevnenia všetkých skrutiek a voľný chod kolies. Dôrazne sa odporúča zbierať odpadky na mieste, pretože kamene alebo drevené kocky môžu kosačku pokaziť alebo poškodiť. Deti alebo domáce zvieratá musia odísťplán práce.

Správnym používaním kosačky je odstrčiť ju od vás. Ak je potrebné na chvíľu zastaviť prácu s kosačkou a potom sa k nej vrátiť, je potrebné odpojiť mechanizmus od zdroja napájania, a nie pomocou tlačidla v blízkosti motora, ale vytiahnite zástrčku zo zásuvky. A čo je najdôležitejšie - práca s elektrickou kosačkou je prísne zakázaná v daždi alebo na mokrej tráve. Čistenie alebo opravy sa môžu vykonávať iba pri vypnutom a ochladenom stroji. Ak budete postupovať podľa týchto jednoduchých pravidiel, kosačka na trávu, ktorú zostavíte, vás poteší na mnoho ďalších rokov.

Video „Ako kosačka funguje od odšťavovača“

Toto video ukazuje, ako funguje kosačka na trávu odšťavovača, ktorú ste sami vytvorili, dokonale fungujúca.