Ako urobiť zázrak zázrak, urob si to sám

Po celé storočia bol muž sprevádzaný bajonetovým rýčom, s ktorým je však ťažké pracovať. Možno to je dôvod, prečo to človek vždy chce zmeniť alebo vylepšiť. Existujú rôzne magické rýpadlá ako „Tornado“, ktoré uľahčujú prácu kultivátora. Takmer pred 10 rokmi bola vynájdená zázračná lopata mnícha otca Gennadyho, ktorý nazval „Vyatka Plowman“.

Aké sú znaky

Stalo sa skutočným darom pre všetkých bagrov a pluhov. Každý záhradník predsa vie, že najťažšia fyzická práca je spojená s vykopávaním zeme. Za sadenie zemiakov všetci platíme cenu bolesti chrbta, rúk a nôh. Pravoslávny mních vyrobil svoju verziu tradičného bajonetového rýča, tvrdí, že je potešením kopať si s ňou, dokonca pomáha pestovať zemiaky.

Pri vykopávaní kuchynskej záhrady je potrebné zakriviť zakaždým, pevne zatlačiť lopatu do zeme, a potom namáhať všetky svaly tak, aby zdvihli nielen ťažkú ​​lopatu, ale aj zem. Z takejto práce samozrejme bolí chrbát. Lopata Vyatsky Plowman vám umožňuje pracovať bez stresu. Toto je jeho hlavná výhoda, a preto sa nazýva „lopata pre lenivých“, hoci pre slabších je presnejšie povedané, pretože každý dôchodca je s ňousa môže stať bagrom.

Nie je to symetrické, môžete s ním pracovať iba s jednou nohou - ľavou, ale s tým nie je žiaden problém, môžete si vyrobiť zbraň pod pravou nohou.V hornej časti vynálezca namontoval riadidlá bicykla, takže lopatu môžete držať dvoma rukami v úrovni hrudníka.Najdôležitejšia vec: nemusíte zdvíhať zem, v dôsledku otáčavého pohybu ramien sa točí hladko.

S takýmto rýčom je možné niekoľkonásobne zvýšiť produktivitu práce.Úspešne sa používa na vykopávanie záhrady a pestovanie zemiakov, ale môžete vykopať priekopu.

Princíp činnosti

Úlohou je stlačiť vedro (pás) lopaty do zeme a otočiť podložie zeme.otočením gombíkov doprava.Úhľadne prerezaná vrstva sa otočí a leží vpravo.Chrbát zostáva rovný, netreba sa ohýbať, bajonet je zaseknutý do zeme, vďaka čomu lopatka lopaty vstupuje do pôdy pod váhou nohy.Na ľahkom teréne môžete pracovať jednou rukou.Chrbtica vykonáva iba rotačný pohyb, bez použitia sily sa pomocou páky pracuje na odrezaní, odstránení a obrátení vrstvy zeme.

Týmto „magickým bagerom“ je možné pestovať zemiaky ako pri pluhu.Je potrebné vykopať jednu brázdu (ustúpiť), zasadiť do nej zemiaky a pri vykopávaní druhú brázdu dôjde k rovnomernému a úhľadnému vykopávaniu.Navyše, v druhej brázde môžete položiť hnojivo a pochovať ho, prechádzať nasledujúcou brázdou.Pri šírke vedra 30 cm sa dosiahne veľmi hladké uloženie.zemiaky, kde medzi kríkmi budú 60 cm.

Video „Všetko o nástroji“

Výhody

Nespornou výhodou orníka Vyatka je vysoká produktivita práce a záťaž chrbtice pri vykopávaní zeleninovej záhrady. S tým môže rýpadlo vykopať zákop a obyvatelia leta môžu ľahko a rýchlo vykopať záhradu. Tento zázrakový bager to zvládne pri vykopávaní panenskej pôdy. Obzvlášť dobré je používať ho na ľahkej piesočnatej pôde, potom ju ani nemusíte uvoľňovať.

Je zaujímavé, že tento zázrakový rýľ sa dá vyrobiť ručne. Výkresy sú vystavené na internete, ktoré vytvoril obyvateľ regiónu Dnipropetrovsk, aby pomohli všetkým. Môže byť vyrobený prakticky zo šrotu. Potrebné budú také jednoduché materiály:

  • potrubie z nehrdzavejúcej ocele;
  • lopaty z nehrdzavejúcej ocele (výhodne valcované za studena);
  • špendlík;
  • riadidlá bicyklov.

Pomocou týchto nákresov sa dá lopatka pre lenivých ľudí vlastnými rukami vyrobiť podľa ich výšky. Vodorovná rukoväť by mala byť umiestnená na úrovni hrudníka, aby ste nemuseli zdvíhať alebo spúšťať ruky. Aj keď dnes si môžete kúpiť ready-made cop pre akúkoľvek nohu z čoho vyberať. Je to žiaduce, čo znamená, že výroba môže byť zverená odborníkom a vy nebudete musieť rozumieť výkresom!

Nevýhody

Zázrak lopaty pravoslávneho mnícha je vynikajúcim nástrojom, ktorý skutočne uľahčuje prácu letných obyvateľov a mužov bagrov. Nie je však vhodný pre žiadne pôdy, na ílových pôdach a na obrátených chernozemochvrstva sa musí okamžite rozbiť, inak zaschne do kameňa, potom bude ťažké s ňou pracovať. Hovorí sa, že je vhodný na opakované kopanie pozemku, ale na narušenie koreňov buriny používame veľmi panenské korene. Otáča rezanou vrstvou zeme maximálne o 180 stupňov, a keď sa vykopáva pozemok s trávou alebo po obilí, musí sa pôda úplne prevrátiť, aby korene boli na vrchu.

Pokúsili sa vykopať zázrak lopatou, nie je to však také praktické, ako s ním vysádzať zemiaky. Dobre zdvihne krík, ale zase nestačí, aby bol celý zemiak na vrchu.

Bolo by vhodné mať na farme rôzne úpravy lopaty a iných nástrojov, ktoré uľahčujú život bagrovi záhradníkovi. Ako kultivujúci je skvelé používať ručný kultivátor Tornado. Niektorí remeselníci prispôsobia šneku na uvoľnenie zeme a lopata so šnekom sa stala nevyhnutnou pre manuálne odstránenie snehu. Tornado tiež uľahčuje fyzickú prácu v obrábaní pôdy. Jeho teleskopická rukoväť je nastavená tak, aby sa osoba neklonila chrbtom a aby sa jej chrbát menej unavoval. "Tornado" - skvelý pomocník pri odstraňovaní buriny.

Je umiestnená nad kríkom, potom zatlačená do zeme, otočená a vytiahnutá, zuby sa posúvajú okolo rastliny a vytrhávajú ju z pôdy spolu s koreňom. Let „Tornado“, uvoľnenie, vyzdvihne odpadky zo záhrady. Čo ešte môže urobiť, je vykopať diery na výsadbu, odstrániť veľké buriny - všetko, pre ktoré neexistuje kultivátor Tornado.by sa musel zohnúť alebo v drepe.„Tornado“ je možné prispôsobiť aj na presadenie jahôd, jeho zuby dokážu ľahko zachytiť krík, otočiť ho zo zeme bez poškodenia koreňov.Človek sa vždy snaží vylepšiť svoje nástroje, vynikajúci príklad je kultivátor tornáda a zázrak rozrývača.

Video „Lopata na zázrak podľa výkresu mnícha Gennadyho“

Vo videu vidíte praktické použitie tohto zariadenia.Toto video bude schopné rozptýliť všetky pochybnosti o tom, či ísť o podobný typ lopaty.