Všetko o pestovaní a využívaní v krajine kvitnúcich ruží Artemis

Ruža je jednou z najpopulárnejších kvitnúcich rastlín. Nájdete ho všade: v parkoch, predzáhradkách, záhradách. Prítomnosť mnohých odrôd tejto kultúry môže zmiasť aj tých najskúsenejších záhradníkov pri výbere odrody. Podľa mnohých záhradníkov je Rosa Artemis tou najlepšou voľbou.

História vzniku

Artemis patrí do kroviny a jedná sa o kvitnúce kríky. Predtým táto kategória krovín obsahovala výlučne kríky ruží, dnes však medzi nimi patria niektoré hybridné druhy. Jedným z týchto hybridov je Artemis rose. Chovala sa v Nemecku v roku 2009, vo svetoznámych Kentah Tantau, pomenovaných po zakladateľovi. Aj keď sa táto odroda objavila až donedávna, nachádza sa už v mnohých domácich záhradách.

Artemis patrí do kroviny a jedná sa o kvitnúce kríky

Charakteristika a opis ruže Artemis

Artemis Park Rose (Artemis) patrí do skupiny floribundov. Tento výraz sa uplatňujerelatívne kvetnaté rastliny, ktoré sú v skutočnosti Artemis.Opis hybridnej ruže je podobný charakteristikám ostatných farebných kráľovien, má však určité rozdiely.

Krík môže dosiahnuť výšku 1,2 metra a dorastá do šírky pol metra.Kvety sú dosť veľké - až do priemeru 8 cm.Výhonky sú nasýtené zelené, vzpriamené a odolné.Listy sú podlhovasté, majú charakteristický koniec.Charakteristickým rysom listov je ich lesklý lesk.

Farba pukov je veľmi malebná - krémová s jemným odtieňom zelenej.Niekedy sa krém ľahko premení na slabo ružový odtieň.Tvar kvetov je guľatý, zaoblený.Ružové kvety Artemis sú froté, majú až 50 lístkov.Vôňa pukov je veľmi tenká, jemná.Mnohí pestovatelia tvrdia, že vôňa parku Artemis pripomína vôňu anízu.Kultúra bohato kvitne, pri každom výhonku sa vytvorí až 10 kvetov, ktoré sa zbierajú kvetenstvo.

Hybridná kultúra sa vyznačuje vysokou mierou zimovej odolnosti a odolnosti voči chorobám a škodcom.Pravdepodobne kvôli týmto vlastnostiam získal Artemis cenu na Talianskej súťaži ruží.

Farba pukov je krémová s jemným odtieňom zelenej

Výhody a nevýhody kultúry

Zrejmé výhody tejto odrody sú:

 • nenáročnosť v starostlivosti;
 • dlhé a husté kvitnutie, ktoré trvá až do začiatku mrazov;
 • veľké a voňavé kvety;
 • ​​
 • odolnosť voči najbežnejším chorobám;
 • mrazuvzdornosť.

Podľa skúsených záhradníkov táto odroda nemá nedostatky. V každom prípade, pri nesprávnej starostlivosti, môže rastlina vôbec ublížiť a zomrieť. Ak sa kvetinárka zodpovedne priblíži k pestovaniu tejto záhradnej krásy, vráti mu stonásobok.

Agrotechnika pestovania ruží Artemis

Aj keď je kultúra v starostlivosti nenáročná, s cieľom obdivovať nádherné kvitnutie odrody Artemis je potrebné poskytnúť rastline správne podmienky na udržiavanie.

Požiadavky na miesto a pôdu

Prvá vec, ktorej musíte venovať pozornosť pred pristátím Artemis - miesto a pôda. Pristátie sa vykonáva uprostred jari, keď je teplo. Výber miesta na pestovanie nie je na južnej strane záhrady, pretože priame slnečné žiarenie môže vážne spáliť jemné listy kultúry. Najlepším miestom na pristátie Artemisu bude pozemok s penumbrou. Potom rastlina dostane požadované množstvo svetla a nezomrie z horiacich lúčov. Nie je potrebné pestovať ruže v nížinách - zvýšená úroveň vlhkosti nepriaznivo ovplyvňuje koreňový systém rastliny.

Dobrá cirkulácia vzduchu je dôležitá pre normálny rast kultúry.

Príliš ílovité pôdy sa spravidla riedia pieskom a naopak. Je žiaduce, aby reakcia pôdy bola mierne kyslá. Ak je potrebné zvýšiť úroveň kyslosti, pridá sa do pôdy záhradný kompost a ak je potrebné ho znížiť, popol.

Výber a príprava sadeníc

Na obdivovanie zdravých a silných ružových kríkov je dôležité, aby sa rastlinný materiál vyberal vážne. Najlepšie je kúpiť sadenice v dôveryhodných obchodoch. Tam je materiál hermeticky zabalený a nachádza sa v malom množstve pôdy, čo podporuje jeho životne dôležitú činnosť.

Najlepšie je kúpiť sadenice v kontrolovaných skladoch

Pred výsadbou by sa sadenice mali dôkladne skontrolovať z hľadiska poškodenia, stopy hniloby a plesní. Pred výsadbou sa odporúča namočiť sadivový materiál do stimulátora rastu.

Výsadba na otvorenom priestranstve

Proces pristátia zahŕňa niekoľko jednoduchých manipulácií:

 • kopanie diery hlbokej 50 - 60 cm;
 • vyplnenie dna malou vrstvou drenáže;
 • aplikácia organického vrchného obväzu do pôdy;
 • 74) výstavba hromady zeminy; 75. umiestnenie sadenice na kopci pôdy a rozmiestnenie koreňov vo fosílii;
 • posypané ružou pôdou a bohatým zalievaním.

Pravidlá starostlivosti

Po výsadbe by sa ruža mala napojiť dvakrát týždenne, pričom pôda nesmie byť príliš navlhčená. Tiež by ste mali pravidelne uvoľňovať pôdu, očistiť ju od buriny. Pokrytie ruže na zimu je nevyhnutné, keď je teplota na ulici stabilná a nízka (približne -7 ° C). Kríková bahno a zakryte borovicovými smrekovými konármi.

V oblastiach so studenými zimami nad rastlinami je potrebné postaviť rám, ktorý sa potom pokryje polyetylénom na dodatočnú ochranu kríkov.
Rada autora

Video „Príprava ruží Artemis na zimu“

Toto video hovorí o pravidlách prípravy okrasného kríka na zimovanie.

Rosa Artemis v krajinnom dizajne

Kultúra sa v krajinnom plánovaní často používa z nejakého dôvodu: dobre sa hodí pre mnohé kvetinové rastliny. Najlepšie tandemové rastlinné formy s orgovánmi, agátmi, rakytníkmi, borievkami, smrekom. Dobrý duet sa získa z ruže s levanduľou a astry.

Skupinová vykládka
Návrh rekreačných oblastí
Push-fit pristátie
Pestovanie v kvetináčoch

Recenzie kvality

Odroda získala srdce stoviek letných obyvateľov. Rosa Artemis skutočne spĺňa všetky očakávania záhradníkov, čo dokazujú pozitívne recenzie.

„Artemis je jednou z najlepších odrôd ruží. Je také nenáročné, že prežil dobre bez prístrešia, hoci sme boli odhodlaní izolovať rastlinu. “

Irina, 34, Rostov na Donu

„Plná radosť z odrody Artemis. Naozaj kvitne veľmi krásne a čo je najdôležitejšie, nevyžaduje osobitnú starostlivosť. “

Vladislav, 40, Jaroslavľ

Poskytnutie najjednoduchších podmienok zaistenia vám teda zaručuje nádherné kvitnutie hybridnej krásy.