Očarujúca ruža El Toro na letnej chate: podrobnosti o výsadbe a starostlivosti

Rosa El Toro je popredným predstaviteľom čajovo-hybridnej skupiny.Počas obdobia kvitnutia sa rastlina stáva nezvyčajne krásnou, čo v skutočnosti priťahuje mnoho pestovateľov kvetín.Aby ste však dosiahli taký rozkvet, musíte vynaložiť určité úsilie.

História pôvodu

Odroda El Toro bola vyvinutá v roku 2003.Táto ruža sa okrem hlavného mena nazýva aj Zheltors, Eltoro, čo v španielčine znamená „býk“, „taurus“.

Odroda El Toro (El Toro) sa chovala v roku 2003.

Pravdepodobne druh hybridu priamo súvisí s národnou španielskou zábavou - corrida.Kľúčovú úlohu tu zohrávajú jasne červené plátna.Názov navyše naznačuje myšlienku tanca flamenca, ktorého podstatnou vlastnosťou sú červené sukne tanečníkov.

Opis a charakteristika ruže El Toro

Podľa opisu sa ruže tejto odrody podobajú iným členom rodiny, existujú však určité rozdiely.Zrelá rastlina vo výške dosahuje 1 meter.Pochádza kultúra vzpriamená a pomerne silná.Je pozoruhodné, že hroty El Toro takmer úplne chýbajú. To je pravdepodobne dôvod, prečo sa často používa na zostavovanie sviatočných kytíc a aranží kvetín.

El Toro má pomerne malé listy podlhovastého tvaru, tmavozelenej farby s jemným červenkastým nádychom. Púčiky sú pomerne veľké, až do okamihu rozkvetu, priemer je asi 10 cm. Po otvorení obvod kvetu dosahuje 13 cm. Okvetné lístky El Toro sú zvlnené, veľmi husté, natreté krvavočervenou farbou.Za charakteristickú črtu odrody sa považuje zimná otužilosť - plodina je schopná odolať poklesu teploty na -25 ° C.

odrody púčikov dosť veľké
Okvetné lístky El Toro Wavy
Použitie kvetín v kvetinárstve

Klady a zápory platovej triedy

Hlavné výhody tohto druhu ruží sú:
  • veľké a svetlé kvety;
  • 61. príjemná a pomerne bohatá vôňa pukov; 62) vysoká miera prepraviteľnosti;
  • mrazuvzdornosť;
  • odolnosť voči chorobám a škodcom.
Nevýhody:
  • Podľa názoru väčšiny záhradníkov je hlavnou nevýhodou potreba častého uvoľňovania pôdy v koreňovom kruhu. Ak sa tento postup ignoruje, krík môže jednoducho odumrieť na nadmernú vlhkosť.

Video "odrody ruže odrody El Toro"

Toto video popisuje popis a pravidlá.agrotechnická záhradná kultúra.

Agrotechnické vlastnosti ruže El Toro

Odrody ruží El Toro spravidla nevyžadujú osobitný prístup. Pre túto kultúru sú však povinné základné agrotechnické postupy.

Algoritmus pristátia

Táto hybridná odroda sa pestuje uprostred jari, keď sa vytvorí stabilné, viac-menej teplé počasie. Aby ste predišli deštrukcii kríka, je dôležité v letnej chate nájsť optimálne miesto. Kríky sa odporúča vysádzať na miestach s polostrovom. Ruža samozrejme miluje slnečné lúče, ale ich neustály dopad nevyhnutne povedie k vážnemu popáleniu listov a vysušeniu kvetov. Okrem toho musí byť kultúra spoľahlivo chránená pred vetrom.

Optimálne zloženie pôdy pre túto krásu je mierne kyslé alebo neutrálne. Okrem toho je veľmi dôležitou podmienkou úspešného zakorenenia a rastu kultúry prítomnosť silnej vrstvy drenáže.

Tipy na starostlivosť

Zavlažovanie je jednou z kľúčových podmienok úspešného pestovania ružových kríkov. V prípade stabilného horúceho počasia by sa polievanie malo vykonávať dvakrát týždenne. S príchodom jesene sa frekvencia zalievania postupne znižuje.

Zalievanie a zvlhčenie koruny sú kľúčovými podmienkami pre pestovanie ružových kríkov

Dôležitým aspektom pestovania ruží je hnojenie. Existujú dva spôsoby, ako aplikovať hnojivo: list a koreň.

  1. Prvá metóda sa považuje za pomocnú. Zastupujeje rastlinná výživa z listov.Orezávanie listov sa vykonáva striekaním minerálnej kompozície na krík.
  2. Vrchné dresingy koreňov sú prvoradé a veľmi dôležité.Vyznačuje sa hnojivom v oblasti koreňového kruhu.Je potrebné vziať do úvahy skutočnosť, že po zavedení top dressingu koreňov bude rastlina absorbovať užitočné prvky do desiatich dní.

Ďalším povinným postupom pri ošetrovaní kríkov je burina.Týždenné odstraňovanie burín zabráni situáciám, keď rastlina prežíva nedostatok vlhkosti a živín, ktoré burina absorbuje.Kľúčovým bodom v starostlivosti o ružové kríky je uvoľnenie pôdy.Zaisťuje voľný tok kyslíka do pôdnych vrstiev a zabraňuje tvorbe nadmernej vlhkosti.

Je nevyhnutné, aby sa pôda hlboko uvoľňovala.Malo by sa to však robiť veľmi opatrne, aby nedošlo k poškodeniu koreňového systému.

S nástupom jesene sa rastlina postupne začína pripravovať na prezimovanie.Hlavnými prípravnými postupmi sú prerezávanie výhonkov a ukončenie zalievania.Keď je nízka teplota vzduchu vonku, krík musí byť oprášený pilinami a pokrytý smrekovými listami.

Na jeseň vykonávajú hygienické prerezávanie rastlín v záhrade

Ochrana proti chorobám a škodcom

Podľa skúsených záhradníkov je odroda charakteristická vysokou- rezistentný na bežné choroby, ako je múčnatka ašpinenie. To však nevylučuje potrebu preventívnych postupov. Na zabránenie infekcie kríkov by sa mali používať fungicídne prípravky. Veľmi starostlivo ovplyvňujú samotnú rastlinu, ale voči škodcom sú nemilosrdní.

Rosa El Toro v krajinnom dizajne a floristike

Kríky El Toro vyzerajú skvele na jednotlivých výsadbách. Vysadené sú pozdĺž plotov pri vchode do domu. Ale napriek svojmu jasnému vzhľadu je táto odroda v dokonalej harmónii s ostatnými rastlinami. Najlepšie susediace plodiny pre túto záhradnú kráľovnú sú plamétky, ľalie, floxy, sedmokrásky. Je však celkom zrejmé, že žiadna rastlina nemôže prevýšiť krásu a pôvab ružice El Toro.

Rozsiahle využívanie El Toro vzrástlo v oblasti floristiky práve vďaka jasnému vzhľadu. Tieto kvety sa často používajú na výrobu svadobných kytíc. Takéto kvetinové aranžmány sú ideálne pre sviežej oslavy. Absolútnou výhodou ruží El Toro je, že budú stáť v kytici veľmi dlho - až 15 dní.

Na to, aby púčiky zostali dlhšie pri rezaní a udržiavali svieži vzhľad, je dôležité denne meniť vodu a stonky nakrájať šikmým rezom.
Rada autora
Odroda El Toro sa používa na vytváranie mini ružencov

Komentáre k odrode

S cieľom konečne overiť realizovateľnosť výsadby takejto ruže na letnej chate by ste si mali prečítať recenzie záhradníkov o tejto odrode:

„RužeOdrody El Toro nie sú len krásne kvety.Pokiaľ ide o mňa, je to najlepší nákup pre záhradu.Svojím vzhľadom robia sviatočné a dobre upravené územie letnej chaty. “

Oksana, 29 rokov, Omsk

„Od detstva som milovala kvety - túto rodinu máme.Preto od 15 rokov mám pár ružových kríkov, o ktoré mi záleží.Možno mám malé záhradnícke skúsenosti, ale som presvedčený, že hybridná ruža El Toro je jedna z najlepších.Vyžaduje si to pozornosť záhradníka, ale za všetku prácu poďakoval svieže červené puky. “

Valeria, 20 rokov, Voroněž

S výhradou dodržiavania všetkých poľnohospodárskych postupov bude ruža El Toro dôstojnou ozdobou vašej záhrady.