Je potrebné pokryť molu na zimu a ako to urobiť bez dodatočných nákladov

Potentilla je rastlina, ktorá často zdobí letné chaty a záhrady. Hoci väčšina odrôd je úplne vyberavá, na jeseň si kvety vyžadujú starostlivosť a prípravu na prezimovanie. Mnohé druhy navyše potrebujú ďalšie pokrytie. Z nášho dnešného článku sa dozviete, ako pokryť striebornú zimu.

Jesenná príprava

Ako pripraviť potentillu na zimu, je otázka, ktorá je predmetom záujmu mnohých záhradkárov. Na jeseň sa bude vyžadovať niekoľko aktivít zameraných na posilnenie imunity rastlín. Umožní to kvetinám pohybovať sa dobre v zimných mrazoch as divokým príchodom jarných kvetov.

Medzi činnosti, ktoré sa vykonávajú v jesennom období, sa rozlišuje kosenie, čistenie pôdy pod rastlinami a liečba chorôb:

  1. Vyrezávanie hrozna na spadnutie je jednoduchá záležitosť. Počas tohto obdobia sa používajú dva typy orezávania. Prvým je sanitárne prerezávanie. Počas kvitnutia a uschnutia sa odstránia sušené listy a kvetenstvo. Pomáha chrániť rastlinu pred chorobami a škodcami a tiež umožňuje akumulovať sily na pestovanie nových výhonkov. Druhý typ - omladzovací postup. Každý záber je skrátený o ⅓. Deje sa tak tak, že s príchodom jari uvoľní rastlina viac nových vetvičiek. Ak je váš hlodavec starší ako 7 rokov, každý rokvystrihnite staré výhonky, aby sa krík rýchlejšie aktualizoval.
  2. Nezabudnite vyčistiť pôdu pod kríkmi od burín a listov.Patogény a hmyz môžu v zime pôsobiť teplom, ktoré napadajú vaše kvety.S rovnakým účelom opatrne uvoľnite pôdu z oblasti stonky tak, aby hmyz bol na povrchu a uhynul so začiatkom zimy.
  3. Liečba chorôb švec vyžaduje od letných obyvateľov veľa času a úsilia, takže je lepšie sa o prevenciu postarať vopred. S príchodom jesene sa rastlina ošetruje roztokom síranu meďnatého na ochranu kvetov pred hubovými chorobami.

Video „Orezávanie potentilkových puzdier“

Z tohto videa sa dozviete, ako správne orezať kríky potentilla.

Ktoré rastliny je potrebné pokryť

Ako už bolo uvedené, strieborná sa vzťahuje na farby odolné proti mrazu.Pestujú sa dokonca aj v strednom pruhu a na severe krajiny, kde teplota v zime klesá na najnižšie úrovne.Napriek tomu sú kvety schopné prežiť chlad a zostať bez úhony.


Poďme hovoriť o odrodách striebristých, ktoré potrebujú úkryt.Potrebuje teda kríky, ktoré boli vysadené v jesennom období bežného roka.Zatiaľ nezískali silu a nie sú pevne zakotvené v zemi, takže nízke teploty ich môžu poškodiť.Chráni sa aj jednoročná rastlina, pretože sa rovnako ako sadenice neprispôsobila dostatočne zimepoveternostné podmienky.Niektorí odporúčajú zamerať sa na farbu kvetov a úzkostlivo sa odvolávajú na druhy, ktoré kvitnú červenými alebo ružovými kvetmi.Budú potrebovať vzduchom suchý prístrešok.

Dospelé studené kríky nie sú hrozné.Pokojne tolerujú nízke teploty a počas chladného obdobia sa dokážu vyhnúť bez prístrešia.Ak však nechcete riskovať, môžete na ne aspoň hádzať sneh, aby sa mohli chvíľu zohriať.

Materiály a technológia

Ako poťahový materiál sa používa lapnik alebo akýkoľvek iný typ biomasy.V zásade nezáleží na tom, čo si vyberiete.Spunbond a agrofabric dokonale vykonávajú svoje funkcie.Pytlovina môže byť tiež použitá na pokrytie rastlín.

Je prísne zakázané snímať polyetylénový film.Nepovoľuje vzduch do krytu, čo prispieva k vzniku kondenzátu.To vyvoláva proces hniloby koreňového systému a s príchodom jari získate zhnité kríky.

Technológia prístrešia je veľmi jednoduchá.Najprv musíte stráviť kopaním kríka.Holé stonky na samom základni sú pokryté a dodatočne ohrievané vrstvou humusu alebo rašeliny.To pomáha koreňovému systému rastliny udržiavať sa v teple a nemrznúť počas obdobia silných mrazov.Potom položili na krík smrekovú vetvičku, aby ju zohriali.Namiesto smrekových konárov môžete použiť vrecovinu alebo iný krycí materiál, ktorý dobre drží teplo.

Hlavným pravidlom je robiť všetko včas.To nemôžete vydržaťprevádzka príliš skoro alebo príliš neskoro. V prvom prípade môže byť kvetina zakrytá a hniloba pred začiatkom horúčavy. V druhom prípade mráz poškodí krík a ani prístrešok situáciu nezlepší.

V strednom pruhu (oblasť Moskvy) av chladných oblastiach (Ural, Sibír atď.) Je lepšie byť v bezpečí a zakryť náplasti, ako sme už uviedli. Existujú silné mrazy, preto je najlepšie to riskovať. Ale na juhu sa môžete vyhnúť bez ďalšieho prístrešia.

Potentilla patrí medzi rastliny odolné voči mrazu a keďže v zime teplota nie je príliš nízka, toleruje chlad.

Zohľadnili sme teda prípravné postupy, ktoré sa vykonávajú so striebornou riasou s začiatkom jesene. Zohľadnili sme aj vlastnosti krytov na zimu. Teraz viete, čo robiť, aby ste svoju záhradu udržiavali až do novej jari.