Príprava na zimu s minimom finančných prostriedkov

Budley je ker, ktorého vlasť sa považuje za Čínu. Obdobie jeho kvitnutia klesá na jeseň, zatiaľ čo väčšina ostatných rastlín v tomto okamihu zaspáva. Puzdro je odolné voči suchu, v chladnom období si vyžaduje náležitú starostlivosť. Preto je otázka, ako sa pripraviť na zimu, pre mnohých záhradníkov veľmi dôležitá.

Strihanie na jeseň

Na to, aby sa kadidlo pravidelne a hojne kvitlo, je potrebné ho včas odrezať. Okrem toho existuje niekoľko dôvodov, ktoré potvrdzujú vhodnosť tohto postupu:

 1. Estetický aspekt. Vetvy zanedbanej rastliny sú silne zakreslené. Z tohto dôvodu tvar kríka stráca svoju prezentáciu.
 2. Imunita. Pravidelné skracovanie vetiev stimuluje odolnosť voči environmentálnym faktorom a chorobám.

Čas na orezanie vo väčšine prípadov pripadá na október až november. Hlavným usmernením pre záhradníka bude sčernenie listov kríka. Aby jesenné prerezávanie prinieslo maximálny úžitok kríku, je potrebné porozumieť technickým aspektom jeho vykonávania.

Jesenné prerezávanie sa vykonáva v dvoch etapách:

 • odstránenie kvetov po odkvitnutí;
 • skrátenie výhonkov.

V dôsledku postupu by výška vetiev nemala prekročiť 25 cm, čopozitívny vplyv na jej jarný vývoj. Po prerezaní rastlina nie je kŕmená, ale systematicky kŕmená. Začiatkom júla hnojte rastlinu zmesou draslíka a fosforu - aktivuje sa tým vegetačná sezóna a dodáva sa Bushu živiny potrebné na bohaté kvitnutie.

Video „Ako zastrihnúť kačicu na zimu“

Z tohto videa sa dozviete, ako sa pripraviť na zimné obdobie.

zimné útočisko

Ako prístrešiť zimný dom, je problémom mnohých začínajúcich záhradníkov. A nie zbytočne, pretože prístrešok kríka je považovaný za jeden z najdôležitejších aspektov starostlivosti. Neexistuje žiadna osobitná lehota na prípravu izolácie na zimu. Musíte sa riadiť osobitosťami odrody a regiónu bydliska.

Kríky je možné zakrývať až po ochladení vonku.V opačnom prípade sa konáre a spolu s nimi koreňový systém púčiky môžu hniť z nadmernej vlhkosti. Sadenice kríkov, ktoré nie sú odolné voči mrazu, sa odporúča kopať a skladovať v suteréne.Zrelé rastliny sa zahrievajú nasledujúcimi metódami:

 1. V severných zemepisných šírkach sa otepľujú vytváraním zvláštneho prípadu bridlice okolo kmeňa. Najprv je kmeň pokrytý hrubou vrstvou suchej pôdy. Potom sa na povrch zeme nainštaluje konštrukcia vhodnej veľkosti, ako je krabica, ktorá sa pokryje bridlicou alebo strešnou plsťou. Piliny, polyetylén ainé tepelne izolačné materiály sú neprijateľné, pretože nevyhnutne povedú k hnitiu koreňovej zóny puzdra.
 2. Pre regióny s ťažkými zimami je relevantný spôsob výstavby skleníka.Kmeň pazúrika je pokrytý pôdou a oblasť koreňa je posypaná hnojom alebo rašelinou.Po obvode sú umiestnené oblúky, na ktorých sú natiahnuté agrotextílie alebo filmy.Na ďalšiu ochranu pred mrazom sa v skleníku distribuujú suché listy alebo slama.

Regionálne charakteristické črty

Spôsob otepľovania kríkov priamo závisí od klimatických charakteristík konkrétneho regiónu.Na Sibíri a v Urale používa veľa záhradníkov piliny ako organickú izoláciu.Nalievajú sa na vrchol rezu a zakryjú sa špeciálnym materiálom rastliny.Nevýhodou tejto metódy je schopnosť pilín absorbovať vlhkosť, ktorá často spôsobuje hnitie a smrť jesenného šeľa.

V oblasti Moskvy, v ktorej sú zimy relatívne mierne, sa cez budeň stavia skleník vyrobený z polyetylénu.To je viac ako dosť pre pohodlné zimovanie rastliny.Obyvatelia regiónu Volga vytvárajú skleník, na ktorom je rozmiestnená silná vrstva mulča, ktorá zaisťuje vysokú úroveň tepelnej izolácie.

Odrody odolné voči mrazu

Existujú odrody odolné voči mrazu, ktoré dobre znesú zimu bez akéhokoľvek ďalšieho otepľovania.Pestujú sa dokonca aj v podmienkach silných mrazov.Patria k nim aj kamene:

 • Wilson;
 • Vicha;
 • David;
 • 76) sneh; 77) biele kvety.

Pestovatelia začínajúcich kvetín často robia sériu chýb, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú aj tak odolnú rastlinu. Medzi nimi:

 • predčasné otepľovanie, ktoré je spojené s hnitím koreňového systému;
 • vrchný obväz privedený pod kríkom na jeseň;
 • 82. neskoré otvorenie pružiny na jar, v dôsledku čoho rastlina hnije.

Mnoho záhradníkov dáva prednosť kríkom ľahšie. Je známy svojimi očarujúcimi jesennými kvetmi a vôňou medu.

Mimochodom, doba kvitnutia je oveľa dlhšia pre púčiky ako pre iné záhradné plodiny. Jednoznačnou výhodou je jeho nenáročnosť - mnoho odrôd rastlín môže počas chladného obdobia tolerovať letné sucho aj mrazy. Záhradník sa môže postarať iba o jeho prezimovanie: pripraviť samotnú rastlinu a útulný prístrešok pre neho. Zodpovedný a trpezlivý pestovateľ bude určite vďačný za svieže a voňavé kvitnutie tohto kríka.